Rasa dla mnie?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Rasa dla mnie?

Postprzez anya 1 lis 2008, o 13:26

Witam,
Mam 16 lat i od dawna marzę o psie, jednak wciąż nie wiem, na jaką rasę się zdecydować. Od zawsze pragnęłam dużego psa. Mieszkam w domu prywatnym, mam swój ogród (niestety, ogród nie jest zbyt duży, więc wymarzony owczarek podhalański odpada). Wiem, że dużo zależy od charakteru psa a nie od rasy, jednak zależałoby mi, aby pies był w miarę spokojny (nie lubię wyszczekanych psów) oraz wierny, godny zaufania.

Jeśli chodzi o pieniądze, jakie mogę przeznaczyć na pupila - wolę oszczędzać na sobie, a nie psie, więc myślę że finansowo mogłabym mu zapewnić wszystko, czego by potrzebował.

No i główny problem wszystkich właścicieli - czas. Mogłabym go wyprowadzać dwa razy dziennie: krótki spacerek rano, oraz dłuższy spacer wieczorem/popołudniu. Niedaleko mojego domu jest park oraz duża polana dla psów, więc psinka mogłaby się wybiegać. Jak na razie w domu jest jedna niepracująca osoba, więc pies nie zostawałby często sam, jednak to się może wkrótce zmienić, więc od 8;00-15;00 pies byłby praktycznie sam w domu.


Trochę się rozpisałam, ale bardzo proszę o Wasze rady - chcę dokładnie przemyśleć zakup psinki i wybrać idealnego, aby ani pies, ani moja rodzina się z nim nie męczyła ;)
anya
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Sissy 1 lis 2008, o 14:58

Zastanawiałaś się nad Border Collie?Może Golden?Dalmatyńczyk?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez dariak15 1 lis 2008, o 15:39

a pies mieszkałby w domu czy w budzie ?
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez anya 1 lis 2008, o 15:47

Sissy, zainteresował mnie Border Collie, więc poszperałam w Internecie. Wszystko by mi pasowało, ALE: "Wykazuje olbrzymią potrzebę i chęć do pracy oraz ciągłego ruchu" - czy 2-4 godzin biegania dziennie (reszta w domu / małym ogrodzie) wystarczy?

dariak15, jeśli pies by chciał mógłby spać w domu, ale budę mu również postawimy.
anya
 

Postprzez Ania_Ś 1 lis 2008, o 18:47

A chow chow :?:
Są to psiaki które nie zamęczają swoich właścieli swoją obecnością. Ale nie nadają się do budy no i wymagają czesania od czasu do czasu.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez leonberg 2 lis 2008, o 11:09

anya do twojego opisu wymażonego psiaka, pasuje mój ukochany leonberger. jesli zainteresuje cie ta rasa i bedziesz chciała wiecej sie dowiedziec napisz slawbab@o2.pl mozesz tez poszukac na forum, kilka razy juz opisywałem ta rase.
pozdrawiam
http://i343.photobucket.com/albums/o446 ... 50157a.jpg
http://i224.photobucket.com/albums/dd29 ... 050978.jpg


Znowu zdjęcia za duże. Nieładnie. Mwijatak
Ostatnio edytowano 2 lis 2008, o 11:21 przez leonberg, łącznie edytowano 1 raz
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez mArGoSiA 2 lis 2008, o 11:17

sissy napisała,że może poświęcić psu krótki spacer rano i długi wieczorem,co dla bordera jest zdecydowanie za mało.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Tęczova 2 lis 2008, o 12:43

Leośki są cudne, ale przecież napisała że nie może mieć podhalana, a leoś jest podobnej postury :lol:
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez zeberka161 2 lis 2008, o 12:54

no dokladnie wiec czytajcie z uwaga to co ktos pisze.
bo jesli napisala ze podhalana nie moze miec bo jest za duzy a ty tu o lesiach mowisz.

mysle ze Border Collie jest wporzadku szybko sie uczy ale lubi pracowac z czlowiekiem.
no i nie wiem ale raczej do budy sie nie nadaje.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Sissy 2 lis 2008, o 13:35

Właśnie,border collie potrzebuje więcej ruchu,bardzo aktywny psiak. Pytanie-czy będziesz mogła mu go tyle poświęcić(czasu na spacery) Jeśli tak,to chyba będzie idealna rasa
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez leonberg 2 lis 2008, o 15:36

Tęczova napisał(a):Leośki są cudne, ale przecież napisała że nie może
mieć podhalana, a leoś jest podobnej postury :lol:


pisała ze chce duzego psiaka. anya nie pisała dlaczego nie moze miec podhalana a ten rózni sie od leona pod wieloma wzgledami np charakterem.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Rasa dla mnie?

Postprzez Sissy 2 lis 2008, o 16:16

anya napisał(a): mam swój ogród (niestety, ogród nie jest zbyt duży, więc wymarzony owczarek podhalański odpada).


Leonberg,Tęczova wywnioskowała to z tej wypowiedzi.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Saszka 2 lis 2008, o 17:19

Co do Bordera to nie jest odpowiedni dla początkujących - tak na marginesie. Poza tym uważam, że jeśli ktoś chce mieć psa to powinien sam dokonać wstępnego wyboru kilku opcji, a dopiero potem radzić się co do poszczególnych ras. Druga sprawa, myśle, że w tej sytuacji głos powinni zabrać rodzice, bo kupno psa to spory wydatek rzędu 1500-2500 pln. Do tego dochodzą koszty utrzymania psa, które trudno dokładnie wyliczyć, bo oprócz wiadomych kosztów jak szczepienia, karma, dochodzą takie "nieplanowane" jak pies się pochoruje lub skaleczy.
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

Jaka rasa będzie najlepsza?

Postprzez Aenny 2 lis 2008, o 19:52

Witam! Właściwie to szukam podpowiedzi odnośnie wyboru rasy psa. Razem z moim narzeczonym w przyszłym roku przeprowadzamy się do mieszkania w bloku. Mimo, że mieszkanie jest średniej wielkości, chcieliśmy kupić psa większego. W okolicy są łąki, las i park, więc mielibyśmy gdzie z pieskiem wychodzić. Narzeczony właśnie się broni i będzie pracował. Mnie czekają jeszcze 2 lata studiów. Pies zostawałby sam na 5-6 godzin. Szukamy psa, który byłby idealnym kompanem na długie spacery i wyjazdy weekendowe (przyznam, ze uwielbiamy wyjeżdżać, jak tylko mamy chwilkę wolnego czasu), który byłby odważnym obrońcą ale i łagodnym kompanem dla dzieci (często odwiedza nas 3 - letni synek kuzynki). Do tej pory w mojej rodzinie było kilka psów rasowych (głównie dobermany, sznaucery olbrzymie i dogi niemieckie), zdarzały się też przygarnięte ze schroniska. Nie ukrywam jednak, że chcielibyśmy psa rasowego. Może macie jakieś propozycje? Pozdrawiamy! :-)
Aenny
 

Re: Rasa dla mnie?

Postprzez leonberg 2 lis 2008, o 22:36

Sissy napisał(a):
anya napisał(a): mam swój ogród (niestety, ogród nie jest zbyt duży, więc wymarzony owczarek podhalański odpada).


Leonberg,Tęczova wywnioskowała to z tej wypowiedzi.


nie pomyslałem o tym w ten sposób poniewaz nawet najwiekszy ogród nie zastapi codziennych spacerów i jego wielkosc nie ma znaczenia w wyborze rasy. jesli ktos mysli ze kilka czy kilkanascie arów to wszystko co bedzie znał psiak, to niech nie kupuje zadnego. nie wiem jak podhalan lecz leosiowi wystarczy niewielki ogród pod warunkiem ze bedzie miał stały dostep do swojego ludzkiego stada ( dla prawidłowej psychiki psiak nawet mieszkajacy w budzie musi miec jak najwiecej kontaktu z rodzina ) i wychodził chociaz raz dziennie na spacer poza tren. znam szczesliwe stadko 5 leonów mieszkajacych na działce 500 m z ktorej wiekszosc zajmuje dom. leos moze nawet mieszkac w bloku pod warunkiem ze mieszkanie jest spore - nie dla niego tylko domowników, poniewaz gdy leon spi w przejsciu malutkiego pokoiku to trudno go minąć :lol:
leos im blizej swojej rodziny tym szczesliwszy i to jedyne ograniczenia dla posiadania tych psów. z tego co pisała anya leos w pełni odpowiada cecha ktorych szuka oraz warunkom ktore moze zapewnic. innym problemem jest czy chce miec takiego duzego rudzielca ;)
trzeba tylko uwazac poniewaz leonberger zmienia zycie, odmienia włascieli i silnie uzaleznia. majac jednego chce sie nastepnego i nastepnego.....

ps zawsze lubiłem psy lecz chory na ich punkcie jestem dopiero od dnia w ktorym zamieszkał z nami leon. przyznam sie ze nawet za bardzo go nie chciałem. zrobiłem przyjemnosc zonie. to było jej marzenie a teraz czekam na psa tylko dla mnie bo nie chce miec konkurencji przy czochraniu. juz sie urodził. kiedys wkleje zdjatka. moze. ;)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints