Piesek do mieszkania.

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Piesek do mieszkania.

Postprzez Jola66York 4 lis 2008, o 19:15

Witam. Chciałabym zakupić psa. Jednak nie mogę się zdecydować nad rasą. Chciałabym małego pieska. Takiego typu np. York. Mieszkam w mieszkaniu 80m2 w prywatnym bloku. Jest u nas duże podwórko, las (zagajnik) jeziorko, łąki, pola. Lubię długie spacery z psami, zabawy i uwielbiam szkolenia :) :). Lubię czesanie i różne zabiegi pielęgnacyjne ale mama nie lubi sierści fruwającej po domu więc psy z predyspozycjami :) do linienia odpadają. Na spacery mogę przeznaczyć kilka godzin dziennie. Oczywiście kupno psa będzie przemyślaną decyzją. Jaką rasę możecie mi polecić?? Czy nadaję się na właścicielkę Yorka.
Jola66York
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Sissy 4 lis 2008, o 19:21

Na właścicielkę yorka sie nadajesz. A zastanawiałaś się nad shih-tzu?maltańczykiem?lhasa apso?A może owczarek szetlandzki??Tylko on jest ntrochę większy niż yorkshire terrier.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez takasobieja 4 lis 2008, o 22:46

Ile ma zostawac sam w domu? Sheltie gubi siersci sporo, wiec odpada Sissy. Nie wiem czy matanczyk gubi, wiec milcze. Reszta ok.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez J... 5 lis 2008, o 13:35

Dlaczego sie nie nadaję?? :(
J...
 

Postprzez Jola66York 5 lis 2008, o 13:37

To dobrze ze się nadaję :lol: :lol: . Zawsze marzyłam o Yorku lub West Highland White Terrier a który by był lepszy??
Jola66York
 

Postprzez Jola66York 5 lis 2008, o 13:39

Nie znam się tak dobrze na małych rasach... Zawsze pracowałam z Goldenami a teraz mam nie zgadza się na goldenka tylko jakiegos mniejszego psa :(
Jola66York
 

Postprzez Olusi@ 5 lis 2008, o 13:39

West Highland white terrier
York
Warto poczytać^^ Poszukaj w necie hodowli tych ras i poczytaj o nich :) Powysyłaj także maile. Pamiętaj, że York jest bardzo szczekliwy [nie wiem jak tak WHWT] :p Ja osobiście polecam (jak masz wziąć z hodowli nie pseudo! R=R) Westa :) Przejedź się do schroniska jeżeli nie chcesz chodzić z psem na wystawy, może tam znajdziesz pieska w typie rasy które tak bardzo chcesz ;D
Pozdrawiam i życzę udanego wyboru psiaka
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Postprzez dariak15 5 lis 2008, o 13:58

Takasobieja maltańczyk nie gubi sierści ,ponieważ jego sierść jest w 80 % podobna do ludzkiego włosa :wink:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez leonberg 5 lis 2008, o 14:40

dariak15 napisał(a):Takasobieja maltańczyk nie gubi sierści ,ponieważ jego sierść jest w 80 % podobna do ludzkiego włosa :wink:

a człowiek nie gubi włosów??? :lol: :lol: :lol:

nie gniewaj sie ale to zaden powód by wybrac jakakolwiek rase.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez szczotek 5 lis 2008, o 15:42

Sznaucery nie gubią sierści. Może ta rasa :?: Sznaucer miniaturowy. Uparty szkubaniec i hałaśliwy, ale jak większość maluchów. Wybierając tą rasę wykluczasz psią sierść gdziekolwiek, ale pod warunkiem regularnego strzyżenia (które w wypadku miniaturki nie jest drogie :))
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez dariak15 5 lis 2008, o 16:19

człowiek gubi włosy ale nie takimi ilościami jak np. beagl
leonberg dlaczego nie żaden powód jak ktoś nie lubi jak ma pełno sierści w domu to wybiera taką rasę co gubi mało sierści np.shi-tzu
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez leonberg 5 lis 2008, o 19:35

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dariak15
wiedze ze nikt u ciebie w domu nie ma długich włosów.

co do powodów wyboru to nie ma zmiłuj sie. decydujesz sie na psa to ze wszystkimi konsekwencjami z tego wynikajacymi, z sierscia w kątach i na kanapach, smorodkiem mokrego psa po deszczu, sladami mokrych łap i brudna sciana tam gdzie opiera ubłocone dupsko. mozna by jeszcze duzo lecz najwazniejszy jest charakter psiaka, jego uzytkowosc i wielkosc. reszta jest konsekwencja wyboru. jesli odwrócimy problem i zaczniemy wybierac psy z wygladu to zameczymy psiaka i jego własciela. nie raz daje przykład dalmatynczyka ktorego bardzo czesto znajdziesz w schronie, czesto nawet z papierami, poniewaz kryteriami wyboru była uroda i film, tylko reszta nie spodobała sie włascielom.
gdybys napisał ze to psiak do towarzystwa stworzony na kolana i kochajacy na smierc swojego własciela to bym sie nie smiał lecz jesli piszesz ze to dobra rasa bo jakoby jego siersc jest podobna do włosów człowieka to mam ochote napisac ci ze swinski włos jest jeszcze bardziej podobny lecz nie jest to powód by trzymac ja w domu. zreszta pies jest ssakiem a wszystkie ssaki maja siersc podobnej budowy czyli ....
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez dariak15 5 lis 2008, o 19:52

u mnie w domu ja mam najdłuższe włosy do ramion :lol:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez leonberg 5 lis 2008, o 19:54

a czysciłes kiedys odpływ w wannie czy prysznicu? :lol: tam sprawdz ile mama gubi włosów :lol: :lol: :lol:
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez szczotek 5 lis 2008, o 19:54

Moim zdaniem jest to dość istotna informacja i uważam, że jest to plus dla psa, który nie gubi sierści. Nie wyobrażam sobie ciągłego sprzątania kłaków i sierści z ubraniach... Jest to szalenie uciążliwe. Intensywność wypadania sierści nie jest jednym z głównych punktów kryteriów wyboru jednak można sie tym sugerować robiąc listę plusów i minusów, jest to argument niewątpliwie pozytywny.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints