Jaki pies?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jaki pies?

Postprzez SNP 19 lis 2008, o 17:32

Witam sedecznie !

Chcialbym kupic sobie psa (wczesniej nie mialem), ale szczerze mowiac nie bardzo wiem na jakiego sie zdecydowac. Rozmiarowo to raczej jakis srednich rozmiarow. Moja zona raczej nie bedzie przepadac za porozrzucana wszedzie sierscia, a moi sasiedzi za zbyt duzym halasem :). Co do walorow wizualnych podobaja mi sie psy takie jak: samoyed, husky, malamut itp. Mieszkam w malym bloku, dzielnica domkowa na obrzezach miasta, zatem jest sporo przestrzeni do ewentualnych spacerow. Mieszkanie ok 40 m plus duzy balkon (ok 25 m), Mieszkam z zona, dzieci poki co nie mam (choc pewnie beda w niedalekiej przyszlosci). Prowadze dosc aktywny tryb zycia (bieganie, rozne sporty itp). Problemem moze byc czas, ktory pies bedzie musial spedzac sam w domu (ewentualnie na balkonie), gdyz oboje z zona pracujemy w centrum miasta i nie ma nas w domu po 9-10 godzin. Jesli chodzi o czas, ktory moge poswiecic na ewentualne spacery to ok 40 minut rano, kiedy biegam oraz ok 1,5 godziny po pracy.
SNP
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez dariak15 19 lis 2008, o 18:55

Co do tych 3 ras co wymieniłeś to gubią dość sporo sierści
A co do spacerów to chyba źle Cię zrozumiałam czy pies będzie miał spacer rano i popołudniu czy jeszcze inne spacery :?:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez mArGoSiA 19 lis 2008, o 19:03

Tu masz taki temat,nie ma potrzeby zakładania kolejnego.
http://www.psiaki.pl/forum/viewtopic.php?t=26958
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Gość 19 lis 2008, o 19:50

Ja tam widze zasadnicza roznice miedzy moim tematem, a tym ktory mi wkleilas.

dariak15 napisał(a):Co do tych 3 ras co wymieniłeś to gubią dość sporo sierści
A co do spacerów to chyba źle Cię zrozumiałam czy pies będzie miał spacer rano i popołudniu czy jeszcze inne spacery :?:


To moze inaczej. Mozemy wspolnie z zona poswiecic mu jakies 2-3 godziny dziennie. Najbardziej to myslalem o huskym, ktory z tego co sie orientuje preferuje raczej niska temperature i moglby smialo spedzac wiekszosc czasu na tarasie. Moglby tez ze mna biegac, bo czasami to mi sie nudzi samemu :D
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 19 lis 2008, o 19:54

Sh potrzebuje regularnego biegania,a nie wtedy kiedy tobie się zachce. Tamten temat jest o wyborze rasy więc nie wiem w czym się różni.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Gość 19 lis 2008, o 20:34

Najpierw to sie naucz czytac ze zrozumieniem, bo nigdzie nie napisalem ze biegam jak mi sie zachce. Z racji sportu jaki uprawiam biegam 5 dni w tygodniu rano oraz cztery dni w tygodniu wieczorami.
Gość
 

Postprzez SNP 19 lis 2008, o 20:38

Temat rozni sie wszystkim: preferencjami, warunkami mieszkaniowymi, aktywnoscia potencjalnego wlasciciela a takze jego mozliwosciami finansowymi. Ja nie musze i nie chce oszczedzac na psie.
SNP
 

Postprzez mArGoSiA 19 lis 2008, o 21:30

Ale temat dotyczy "JAKA RASA DLA MNIE" i każdy powinien tam napisać. A nie każdy zakłada swój własny temat i w ten oto piękny sposób robi się bałagan na forum.]

A dlaczego akurat SH?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez mArGoSiA 19 lis 2008, o 21:31

Ale temat dotyczy "JAKA RASA DLA MNIE" i każdy powinien tam napisać. A nie każdy zakłada swój własny temat i w ten oto piękny sposób robi się bałagan na forum.

A dlaczego akurat SH?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Gość 19 lis 2008, o 21:55

1. Podoba mi sie.
2. Pasuje do mojego trybu zycia
3. Dzieki temu ze posiadam duzy taras nie bedzie skazany na siedzenie w domu, gdzie panuje wysoka temperatura, tylko bedzie mogl sobie siedziec w nizszej temperaturze, bo z tego co czytalem ten gatunek raczej takie preferuje
Gość
 

Postprzez takasobieja 19 lis 2008, o 21:58

Jesli to ma byc pierwszy pies, to husky się nie nadaje. Jest niezależny. Lubi nie słuchać, uciekać, a co potem? Pewnie wróci za pare dni :) I nie wazne czy się przyłożysz do wychowania czy nie. Ja nigdy bym huskiego sie nie odwazyła wziąć. No i... nie znoszą samotnosci :) wycie to norma. I sierść... ogrom :) gubi jak hmm...nie wiem co :) poza tym pozostałe rasy jakie wymieniłes są bardzo podobne charakterem, i sierscią.
A co myslisz o wyżłach? Np weirarskim? Czy niemieckim.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Sissy 20 lis 2008, o 09:00

Anonymous napisał(a):1. Podoba mi sie.
2. Pasuje do mojego trybu zycia


1. Nigdy nie kieruj się tą kwestią.... Bo wszystkie psy są piękne,ale każdy inny. Mogłabym kupić sobie beagle,a po miesiącu oddałabym go do schronu,bo nie mogłabym zagwarantować mu odpowiedniej ilości ruchu.

2. Z tego co wyczytałam,nie jesteś w stanie poświęcić mu dużo spacerów. Może źle zrozumiałam,ale....
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Gość 20 lis 2008, o 11:29

Jezeli ja biegam w sumie ponad 10 godzin tygodniowo i to jest uznawane za malo to ciekawi mnie ile czasu biegaja ze swoim psem inni wlasciciele husky jesli sa w stanie przebic kogos kto uprawia sport niemalze wyczynowo.

Co do walorow wizualnych psa powiem tylko tyle, ze jesli mam posiadac np. jamnika to wole juz wcale nie miec psa.
Gość
 

Postprzez leonberg 20 lis 2008, o 12:35

wybacz, ale ja bym zapytał po co ci pies? czy jestes pewny ze jest ci potrzebny? wybacz, ale ja bym ci psa nie sprzedał. nie napisałem tego by cie obrazic lecz by dac do myslenia. widziałem juz kilka psów oddawanych po kilku mc. niedługo bede miał nowego szczeniora w domu, biore urlop by na poczatku miec dla niego jak najwiecej czasu i zadbac o jego socjalizacje. narty bede widział w tym roku tylko jak je bede odkurzał a góry w telewizji. to nie jest tak ze pies dopasuje sie do twojego stylu zycia lecz ty czesciowo bedziesz musiał dopasowac swoje zycie do niego. moze pisze dla ciebie rzeczy oczywiste lecz z twoich postów to nie wynika.
z tego co piszesz kierujesz sie wygladem. ok. wyglad jest wazny tylko powinien byc brany pod uwage jako ostania cecha w wyborze psa. zacznij inaczej. zastanów sie czego oczekujesz od psa, jaki ma miec charakter. to co napisałes to za mało. kazdy chce miec mało kudłów i nie chce miec problemów z sasiadami. napisałes ze nie miałes jeszcze psa. kiedys jest ten pierwszy raz wiec jesli uwazasz ze polubisz slady mokrych łap na parkiecie, zapach mokrego futra, brudne slady psiego tyłka na scianach, kłaczki siersci w kazdym kacie i lizanie po twarzy zaraz po wylizaniu sobie tyłka, to mozesz go miec. w innym przypadku proponuje królika. balkon 25m bedzie dla niego idealny.
proponuje tez bys zamiast zadawac pytania na forum zaczał czytac o psach. praktycznie na temat kazdej rasy znajdziesz w necie informacje. sa nawet wyszukuwarki ras gdzie podaje sie np. wielkosc. wyskakuja rózne rasy i wiesz czego szukac. odpusc sobie tylko na poczatku zdjęcia ;) za 2-3 mc sam bedziesz mógł dokonac wyboru i go uzasadnic dlaczego ten pies a nie inny i wybór nie bedzie spowodowany wygladem. pojedz tez na wystawy. nie ma gdzie sie spieszyc z zakupem. jestes juz osoba dorosła, masz zone lub partnerke wiec to nie bedzie tylko twój pies, to bedzie wasz towarzysz. w kazdy poscie pisałes ze ty chcesz a zona tez chce? musicie razem wybierac psa i musi spełniac oczekiwania was oboje. inaczej ktos bedzie sie meczył, ty, zona lub pies. pamietaj tez ze psiak bedzie zył lata a kiedys bedziecie mieli dzieci, wiec wybór rasy tez musi to uwzgledniac a wasza wiedza o ułozeniu psa musi i to przewidziec.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez zeberka161 20 lis 2008, o 13:15

leonberg napisał(a):wybacz, ale ja bym zapytał po co ci pies? czy jestes pewny ze jest ci potrzebny? wybacz, ale ja bym ci psa nie sprzedał. nie napisałem tego by cie obrazic lecz by dac do myslenia. widziałem juz kilka psów oddawanych po kilku mc. niedługo bede miał nowego szczeniora w domu, biore urlop by na poczatku miec dla niego jak najwiecej czasu i zadbac o jego socjalizacje. narty bede widział w tym roku tylko jak je bede odkurzał a góry w telewizji. to nie jest tak ze pies dopasuje sie do twojego stylu zycia lecz ty czesciowo bedziesz musiał dopasowac swoje zycie do niego. moze pisze dla ciebie rzeczy oczywiste lecz z twoich postów to nie wynika.
z tego co piszesz kierujesz sie wygladem. ok. wyglad jest wazny tylko powinien byc brany pod uwage jako ostania cecha w wyborze psa. zacznij inaczej. zastanów sie czego oczekujesz od psa, jaki ma miec charakter. to co napisałes to za mało. kazdy chce miec mało kudłów i nie chce miec problemów z sasiadami. napisałes ze nie miałes jeszcze psa. kiedys jest ten pierwszy raz wiec jesli uwazasz ze polubisz slady mokrych łap na parkiecie, zapach mokrego futra, brudne slady psiego tyłka na scianach, kłaczki siersci w kazdym kacie i lizanie po twarzy zaraz po wylizaniu sobie tyłka, to mozesz go miec. w innym przypadku proponuje królika. balkon 25m bedzie dla niego idealny.
proponuje tez bys zamiast zadawac pytania na forum zaczał czytac o psach. praktycznie na temat kazdej rasy znajdziesz w necie informacje. sa nawet wyszukuwarki ras gdzie podaje sie np. wielkosc. wyskakuja rózne rasy i wiesz czego szukac. odpusc sobie tylko na poczatku zdjęcia ;) za 2-3 mc sam bedziesz mógł dokonac wyboru i go uzasadnic dlaczego ten pies a nie inny i wybór nie bedzie spowodowany wygladem. pojedz tez na wystawy. nie ma gdzie sie spieszyc z zakupem. jestes juz osoba dorosła, masz zone lub partnerke wiec to nie bedzie tylko twój pies, to bedzie wasz towarzysz. w kazdy poscie pisałes ze ty chcesz a zona tez chce? musicie razem wybierac psa i musi spełniac oczekiwania was oboje. inaczej ktos bedzie sie meczył, ty, zona lub pies. pamietaj tez ze psiak bedzie zył lata a kiedys bedziecie mieli dzieci, wiec wybór rasy tez musi to uwzgledniac a wasza wiedza o ułozeniu psa musi i to przewidziec.



zgadzam sie calkowicie z twoja wypowiedzia.
pies to musi byc przemyslana decyzja i a najbardziej gdy to jest nasz pierwszy pies.

pomysl nad tym przedyskutuj ze swoja partnerka ten wybor i razem sie zastanowcie czego oczekujecie od psa.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

paw prints