jaki pies do domu do kochania zabawy i pilnowania...

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

jaki pies do domu do kochania zabawy i pilnowania...

Postprzez Masi 7 lip 2006, o 13:45

Witam serdecznie.
Prosze o pomoc w wyborze psa do domu dużego z ogrodem w którym mieszkaja osoby starsze ( moi rodzice) i niepełnosprawne ( moja babcia) oraz małe dziecko ( moja córka lat 2) no i my dwoje ( około 40-latkowie) mający doswiadczenie w hodowli ( miałam już PONa - ukraddli mi go, Owczarka Podhalańskiego, kundelka wilkowatego i mastino neapolitano) do kompletu jest tez kot... W domu zawsze ale to zawsze ktos jest i zawsze był tez pies ( ostastnio przez 10 lat mastino napolitano suka - uratowana od uspienia z powodu dysplazji biodra), który poprostu zasnąl i sie nieobudził juz... :(
mam takie "wymagania" co do rasy:
- pies średniej wielkości ze wskazaniem na wiekszego ale nie z dużych ras typu Mastino
- pies rodzinny, przyjazny dzieciom, opiekuńczy ale tez pies, który bedzie miał w naturze pilnowanie terenu i domowników, dobrze gdyby wygladał dość groźnie...
- pies bedzie mieszkał w domu oczywiście nie wyobrazam sobie psa w budzie.... ale jesli tego wymaga rasa moze mieszkac w pomieszczeniu chłodnym (znaczy ogrzewanym minimalnie zimą - temp tego pomieszczenia ok 10 stopni przy mrozach 20 stopniowych) - tzw zimny pokój ;)
- dobrzebybyło gdyby nie wymagał wiecej ni 1-1,5 spaceru dziennie poza oczywiście bieganie w ogrodzie.
to chyba tyle...
Ach dodam , ze jakos zwykle radze ludziom w wyborze psa a sama kompletnie nie umiem dla siebie wybrać... generalnie ja preferuje dłuże psy ale w obecnych warunkach boje sie "wielkości" samej bo jednak my pracujemy wiec siła zeczy gro czasu spedzaja z psem strasze osoby i małe dziecko
dziekuje za radu z góry. Ach uprzedając rozważam odwiedzenie schroniska ale boje sie glownie urazów psychicznych psa i niepełnosprawnosci babci..
Pozdrawaim
Masi
Avatar użytkownika
Masi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 7 lip 2006, o 12:58
Lokalizacja: Łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mwijatak 7 lip 2006, o 13:48

Jeśli nie typowy pies pilnujący to może coś z pasterskich :?: Np. Berneński Pies Pasterski :) Mniej więcej średniego wzrostu i wagi. Jedyne zastrzeżenie to troszkę więcej ruchu ;)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jadzia 7 lip 2006, o 13:55

Ze średnich mógł by owczarek niemiecki, labrador a trochę większe to sznaucer olbrzym, bernardyn czy nowofundland. To są psy mogą się wychowywać z dzieckiem, a jednocześnie swoim wygładem wzbudzają respekt :P
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez ValdeQ 7 lip 2006, o 13:57

Niemiec, belg, cane corso, azjata, mamut, akita/djp, airdale terier (nie jestem pewien jak z kotkiem, ale serdel chyba toleruje).
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Lucjusz 7 lip 2006, o 15:20

A może Leonberger :?:

ps.
ValdeQ napisał(a): airdale terier (nie jestem pewien jak z kotkiem, ale serdel chyba toleruje).

Mój gnojek( foxik ) toleruje kotki :P .
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez joan 7 lip 2006, o 20:03

Czarny terier rosyjski, briard :?:
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez kaja93 8 lip 2006, o 15:54

Ja polecam Goldeny :!: Są one średniego wzorstu bardzo przyjazne również słuza czasem jako psy dla niewidomych lub są wykorzystywane w Dogoterapii polecam i to bardzo zaufanie :!:
Tu znalazlam adres twojego Związku Kynologicznego w Łodzi 90-427 Łódź, Al.Kościuszki 48 wiec tam mozesz poszuakć ofert Goldenów lub na stronie internetowej www.zkwp.lodz.pl pozdrawiam :)
Pies, kiedy się go żywi, wykazuje więcej wdzięczności niż człowiek, któremu się pomaga.
Avatar użytkownika
kaja93
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 44
Dołączył(a): 22 maja 2006, o 20:51
Lokalizacja: Toruń

Postprzez takasobieja 9 lip 2006, o 15:55

Ogólnie tez proponowałabym goldeny ale jak kazdy umie czytać pies ma wyglądac troche przerazająco ,u goldena zaś łatwo zauwazyć łagodne charaktery. Proponuje bernardyna...wygląda niezbyt mile ,a jest w sam raz dla domu z dzieckiem. Kaukaz? moze czasem co do dzieci zawieśc...choć nie powinien. Owczarek ? niby tak ale ostatnio owczarek wychowywany od małego z niemowlakiem po 2 latach z zazdrosci w ciemnym zakamarku podwórka zagryzł dziecinkę. Takze nie weim :(
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez mwijatak 9 lip 2006, o 16:03

takasobieja napisał(a):Ogólnie tez proponowałabym goldeny ale jak kazdy umie czytać pies ma wyglądac troche przerazająco ,u goldena zaś łatwo zauwazyć łagodne charaktery. Proponuje bernardyna...wygląda niezbyt mile ,a jest w sam raz dla domu z dzieckiem. Kaukaz? moze czasem co do dzieci zawieśc...choć nie powinien. Owczarek ? niby tak ale ostatnio owczarek wychowywany od małego z niemowlakiem po 2 latach z zazdrosci w ciemnym zakamarku podwórka zagryzł dziecinkę. Takze nie weim :(


Jeśli nie wiesz to nie radź :!: A jeśli miłośniczką psów to powinnaś wiedzieć, że nie ma psów morderców :!: Są tylko właściciele, którzy potrafią z baranka zrobić bestję :? I nawet golden może być mordercą :roll:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pauline_g 9 lip 2006, o 16:22

Dokładnie :!:
Nie można kierować się stereotypami "nie bierz kaukaza, bo Ci pożre dzieci" :?
Poprostu niektóre rasy wymagają bardziej stanowczych i nieugiętych właścicieli niż inne :!:

Charakter psa w większym stopniu zależy od właściciela.

W tym przypadku może nieco pospolity ONek, lub któryś opis pasuje mi też to jakiegoś terrierka.. hmm, musi być duży, więc może (już chyba wcześniej ktoś go wymienił) Airedale Terrier :?:
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Iwona26 9 lip 2006, o 19:27

z zazdrosci


Następna osoba, której ten owczarek powiedział, że zagryzł z zazdrości :roll:
Weterynarz dzwoni do Kowalskiej: "Jest tu u mnie pani mąż z psem i prosi o uśpienie.
Zgadza się pani na to?"
"Oczywiście, psa może pan potem puścić wolno - zna drogę do domu
Avatar użytkownika
Iwona26
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 145
Dołączył(a): 23 maja 2006, o 08:55
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Masi 24 lip 2006, o 10:18

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Przestudiowałam je sobie dośc dokładnie:)
Owczarka kaukazkiego nie wezme i nie ze wzgledu na "pożeractwo dzieci" tylko daltego, ze nie jestem w stanie zapewnic mu odpowiedniej dawkii ruchu... No powiedzmu 2 godziny dziennie spaceru tak+ zabawy w domu i ogtrodzie ( dużo miejsca do biegania) ale dla kauza to za mało. Zastanawiam sie nad berneńskim pasterskim albo owczarkiem polskim nizinnym. Co wy na to?
Pozdrawaim
Masi
Avatar użytkownika
Masi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 7 lip 2006, o 12:58
Lokalizacja: Łódź

Postprzez joan 24 lip 2006, o 12:31

Jeżeli masz cierpliwość do czesania to PON jak najbardziej :)
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez Masi 30 lip 2006, o 21:54

cierpliwoś mam i lubie psiaki z długim włosem ale nie dane mi jest widać mieć rasowego ;) Przyniesli mi do domu 4- 5tygodniowego szczeniaczka rasy nieznanej a raczej wielu ras ;) znalezionego w okropnym stanie gdzies w parku. No i mam sunie czarną wielorasową Baja sie nazywa. Weterynarz ocenił, ze dorośnie do wielkości mniej więcej spaniela. :) Czyli taka średnia będzie i dobrze przyniesli wiec niech juz zostanie... pokazałabym ale nie umiem wstawić zdjęcia i nie wiem czy wolno :) jest u nas od wtroku i juz lekko odzyła... dziekuje za wszelkie rady co do rasy jak widać zycie lubi niespodzianki
Pozdrawaim
Masi
Avatar użytkownika
Masi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 7 lip 2006, o 12:58
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kamcia 30 lip 2006, o 22:05

Gratuluję pieska! :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 sie 2005, o 10:51
Lokalizacja: z Wrocławia:)

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints