Foksterier krótkowłosy

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Foksterier krótkowłosy

Postprzez kozi_t 26 lis 2008, o 12:34

Witam.
Proszę o szczere uwagi na temat tej rasy (nie przeczytane ale od tych, którzy mają je w domu).
Planuję zakupić psa. Poprzednio u mnie w domu zawsze były owczarki niemieckie, ale z uwagi na to, że żona nie jest entuzjastą psów postawiła warunek, że ma to być nieduży piesek z krótką sierścią. Córce spodobała się ta rasa.
Proszę o informacje, jak ten piesek zachowuje się w domu, jak na spacerach, jaki jest w stosunku do innych zwierząt (np. papug), jaki jest w stosunku do dzieci, czy na spacerach nie próbuje uciekać itp.
Pozdrawiam
kozi_t
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lis 2008, o 12:24

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez takasobieja 26 lis 2008, o 14:47

Nie mam fosteriera, i nie wiem czy ktoś z udzielających forowiczów go ma. Ale moge odpowiedziec na pare pytan jakie my psiarze i bez posiadania tego psa jestesmy w stanie Ci odpowiedziec.
Teriery bowiem są bardzo zywiolową rasą, trzeba wiec sporo czasu poswiecac psu na spacery. Foksterier ma dosc dobrze rozwiniety instynkt mysliwski, wiec jesli piesek "da nogi" na spacerku, nie ma się co dziwić. To myśliwiec. Konsekwentnie trzeba takiego psiaka prowadzic. Jesli piesek jest szorstkowlosy to gubi mniej wlosa. Plus.
A no i przede wszystkim, nie patrz na to czy piesek podoba się córeczce wizualnie, bo to nie problem, najwiekszym problemem jest charakter, o ktorym przupuszczam, ze córeczka w ogole nie myślała. Jednak, jesli miałes w domu owczarki to nie powinienes miec problemu z wychowaniem terierka.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Sissy 26 lis 2008, o 17:39

takasobieja napisał(a):Nie mam fosteriera, i nie wiem czy ktoś z udzielających forowiczów go ma. .



foksa ma bodajże pauline_g. Tak,foks,jak zresztą każdy terrier jest bardzo żywołowy. Miałeś już kontakt z psami,więc trudno nie będzie.A reszta tak jak napisała Magda.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Tęczova 27 lis 2008, o 13:42

pauline_g ma szorstkowłosego :)
i szczerze przyznam - nie podobają mi się gładkowłose.
ale to kwestia gustu.
poszukaj, w necie jest wiele stron poświęconych foksom, zapewne fpra też są :)
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Olusi@ 27 lis 2008, o 14:00

Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Postprzez takasobieja 27 lis 2008, o 19:43

Olusia, oni już przypuszczam czytali sporo w necie, skoro chcieli się dowiedziec o psach z zycia, a nie z lektury. :? czytaj uwaznie ;)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Chita 1 gru 2008, o 12:07

ja niestetyu nie mam foksteriera. moja kolezanka ma szorstkowlosego i nie jest zbyt grzeczny. jest nie do opanowania. wiem ze to kwestia wychowania(moja kumpela wiela go na pierwszego psa i nic nie umiala z nim zrobic).
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości

paw prints