Jaka rasa nadaje się na pierwszego psa?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jaka rasa nadaje się na pierwszego psa?

Postprzez Nari1100 4 gru 2008, o 20:04

No to tak...moja siostra ma 2 psy...jednego w domu drugiego na polu..(Herkules-Mieszaniec oraz Rufus-Crewersier King Charls Spaniel- nie wiem jak to się pisze:) ) Rodzice nie zgadzają się na 3 psa ale mam nadzieje że ich kiedyś przełamie. Musze mieć mocne argumenty i pokazać im że się nadaje na właściciela i nie jestem gorszy od siostry. Jaką rase mi proponujecie i może jakie macie dla mnie rady??
Nari1100
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 gru 2008, o 19:58

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez EsHa. 4 gru 2008, o 22:34

Piszę się cavalier.
Rada numer jeden: poczytaj o r=r.
Rada numer dwa: nie kupuj psa na siłę.
Rada numer trzy: dowiedz się czegoś o psach.
I to tyle.
Wtedy możesz zastanawiać się nad rasą = ]
A i jeszcze jedno : wbrew pozorom ( :lol: ) nie jesteśmy wszystko wiedzący. Opoiwedz coś konkretniejszego: czas spacerów, pielęgnacji, możliwości szkoleniowe, charaktery tamtych psów...
co to znacyz `na polu` ? :shock:
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez Nari1100 5 gru 2008, o 14:01

No to znaczy że ma taki wybieg na zewnątrz i co jakiś czas się go wypuszcza i znowu zamyka (na łańcuchu go nie trzymamy:D ) I co to znaczy r=r ?? A co do tego ile mam czasu itp. to tak: Spacery: W sumie moim jedynym obowiązkiem jest odrabianie lekcji więc spokojnie miał bym czas( około 14-15 przychodzę ze szkoły ). Wolał bym spokojniejszego psa który się nie wyrywa i chce biec cały czas jak Rufus. A co do charakterów: Herkules jest bardzo spokojny i chociaż jest dość duży nie zrobił by krzywdy nawet złodziejowi:P Ma około 8-10 lat już nie pamiętam.Rufus za to jest bardzo energiczny i uwielbia spacery. Ciągle się chce bawić i biega za herkulesem kiedy ten jest wypuszczony.
Co do rady trzeciej: O psach czytam już długo więc wiem co nieco:) Mama i siostra czasami kiedy im o czymś przeczytanym mówię są zdziwione i mówią że o tym nie wiedziały.
Nari1100
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 gru 2008, o 19:58

Postprzez Sissy 5 gru 2008, o 15:11

Nari1100 napisał(a):I co to znaczy r=r?


R=R to skrót od rasowy=rodowodowy. Kliknij w link na moim podpisie-dowiesz się ,,co nieco".
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Nari1100 6 gru 2008, o 08:48

Dzięki:) Mój Rufus chociaż jest rasowy nie ma rodowodu:) Psy z rodowodem są pewniejsze no ale o ile droższe. Poza tym nie chcemy jeździć na wystawy bo rodzice nie mają czasu a sam nigdzie nie pojadę:) Jeszcze o takiego psa trzeba dużo bardziej dbać czyli na to również idą pieniądze i czas. Chciałbym nie agresywnego, takiego który potrzebuje mało ruchu(ale żeby nie był leniem). Tak 1 godzinę dziennie na spacer do lasu i z 2 godziny dziennie zabawy na podwórku.
Nari1100
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 gru 2008, o 19:58

Postprzez leonberg 6 gru 2008, o 09:49

Nari1100 napisał(a):Psy z rodowodem są pewniejsze no ale o ile droższe. Poza tym nie chcemy jeździć na wystawy bo rodzice nie mają czasu a sam nigdzie nie pojadę:) Jeszcze o takiego psa trzeba dużo bardziej dbać czyli na to również idą pieniądze i czas.


wybacz ale to nie jest prawda i powód by nie kupic psa w legalnej hodowli.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Cavalier 6 gru 2008, o 10:10

Nari1100 napisał(a):Psy z rodowodem są pewniejsze no ale o ile droższe. Poza tym nie chcemy jeździć na wystawy bo rodzice nie mają czasu a sam nigdzie nie pojadę:) Jeszcze o takiego psa trzeba dużo bardziej dbać czyli na to również idą pieniądze i czas.


Pies z pseudohodowli może cierpieć na mnóstwo chorób, których koszty leczenia będą znacznie wyższe od ceny psa z rodowodem.

Z psem z rodowdem nie trzeba jeździć na wystawy.

O każdego psa trzeba tak samo. Kundle nie są gorsze.

Zapraszam do poczytania: www.stoppseudohodowlom.pl.tl
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Postprzez leonberg 6 gru 2008, o 10:19

na forum mamy bardzo ciekawy temat:
http://www.psiaki.pl/forum/viewtopic.php?t=3456
polecam do przeczytania cały. pewnie nie kazdego przekona opis działalnosci jednego oszusta lecz takich ludzi jest wiecej.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez dariak15 6 gru 2008, o 17:29

EsHa. napisał(a):możliwości szkoleniowe, charaktery tamtych psów...
co to znacyz `na polu` ? :shock:

Jak byłam na śląsku to tak mówili na podwórko :lol:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Sissy 7 gru 2008, o 16:58

To co chcę powiedzieć: rozumiem,że tą widzę posiadłaś z książek? Ale chyba wiesz,że wiedza książkowa o nie wszystko (przede wszystkim). Niektóre psy różnią się od wzorca,np. będziesz właścicielem szalonego i nie lubiącego dzieci leośka. Z twoich wypowiedzi wywnioskowałam,że zamierzasz ,,zaoszczędzić" pieniądze i kupić psa z pseudo hodowli,czyli psa w
typie rasy. Czy wiesz, że takie psy bardzo często są przetrzymywane w złych warunkach? Przeczytałaś link do tematu,który podał Leonberg? Bardzo ciekawy,rzeczywiście temat. Czy wiesz już dlaczego nie kupować psa z pseudo hodowli (czyt. psa ,,rasowego"[jasne :roll: ] bez rodowodu). Taki pies będzie bardziej odbiegał od rasy,a co gorsza może okazać się,że zostałaś oszukana-pies nawet nie będzie przypominał konkretnej rasy. Nigdy nie wiadomo,kim był przodek owego psa.

Co do wyboru rasy-zastanawiałaś się nad goldenem retrieverem lub labradorem? Psy spokojnie(dosyć) zrównoważone,lubiące pobiegać. Może szetland?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez EsHa. 7 gru 2008, o 19:35

Mój Rufus chociaż jest rasowy nie ma rodowodu:)


Aby dobrze przeczytałeś o akcji r=r ? :lol:
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez Sissy 7 gru 2008, o 19:40

Mój Rufus chociaż jest rasowy nie ma rodowodu:)




:ojej: Ręce opadają. Droga koleżanko,chyba niezbyt dokładnie przeczytałąś link który ci podałam.
Rasowy=Rodowodowy!
Więc jakim cudem twój Rufus jest rasowy,skoro nie posiada rodowodu?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez stasiu 8 gru 2008, o 00:09

dariak15 napisał(a):Jak byłam na śląsku to tak mówili na podwórko :lol:


ja tak nie na temat :D niywiym kaj ty byłaś na tym ślonsku ,ale na PODWÓRKO godo sie plac np KAJ IDZIESZ ? NA PLAC po Polsku GDZIE IDZIESZ? NA PODWÓRKO :wink: tak wyglondo ta nasza gotka hanysowsko :lol: ty pewno słyszałaś jakiegoś gorola
Gorol - gwarowo to osoba przyjezdna z poza śląska .Pozdrawiam

Sory za ten off top 8)
stasiu
 

Postprzez Olusi@ 8 gru 2008, o 15:22

stasiu napisał(a):
dariak15 napisał(a):Jak byłam na śląsku to tak mówili na podwórko :lol:


ja tak nie na temat :D niywiym kaj ty byłaś na tym ślonsku ,ale na PODWÓRKO godo sie plac np KAJ IDZIESZ ? NA PLAC po Polsku GDZIE IDZIESZ? NA PODWÓRKO :wink:


Hehe. Nie ma to jak śląski :lol: Mam kolegów ze śląska i czasami ich nie rozumiem xD

-----

Co do psiaka koniecznie przeczytaj r=r ! Jeśli nie chcesz jeździć na wystawy, ''wydać dużo kasy'' na psa to jedź do schronu. Tam znajdziesz kundelki niektóre podobne do rasy. Na pewno zauroczy Cię tam jakiś piesek.
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Postprzez zeberka161 10 gru 2008, o 19:15

no tak tak nie ma to jak slask :D


Po pierwsze NIE KUPUJ psa z "psudohodowli" - czyli niby rasowego bez rodowodu ! nie ma czegos takiego kazdy piesek bez rodowodu jest psem "w typie rasy" lub jak kto woli "kundelkiem"

Po drugie czy o psa z rodowodem czy o kundelka trzeba dbac tak samo!!

Po trzecie jesli chcesz zaoszczedzic na kasie to moze wogole nie kupuj psa ? albo jedz do schronu tam napewno znajdziesz przyjaciela dla siebie!

Po czwarte przemysl ta decyzje jeszcze ze 100 razy!
i jesli zalezy ci na konkretnej rasie to uzbieraj kase poczekaj troche i kup psa z dobrej hodowli z rodowodem !!!
NIe kupuj psa bez rodowodu!

narazie tyle z mojej strony
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints