SOS jaką rasę psa wybrać, są w domu dwa koty

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

SOS jaką rasę psa wybrać, są w domu dwa koty

Postprzez elektron888 4 sty 2009, o 20:32

Witam,
proszę o profesjonalną poradę odnośnie rasy psa,
posiadam dwa persy :D kota i kotkę po sterylizacji,
preferuję psy duże o krótkiej sierści.
To ma być mój pierwszy pies, zamieszka w domu z ogrodem.
Dziennie pieskowi mogę poświęcić od 2 do 8 godzin,
chciałbym aby piesek był stróżem i obrońcą a jednocześnie przyjacielem do zabaw.
Spędzam aktywnie wolny czas.
Pies może być sam w domu max przez 8 godzin.
Liczę na konkretną wskazówkę.
pozdrawiam
:idea:
elektron888
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mArGoSiA 4 sty 2009, o 20:39

Pies do mieszkania w domu?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez elektron888 4 sty 2009, o 20:42

Piesek ma pilnować domu, być jednocześnie przyjacielem do zabaw i towarzyszem na spacerach
elektron888
 

Postprzez elektron888 4 sty 2009, o 20:48

Piesek będzie miał wolny wstęp do domu, podobnie jak kotki mają swobodę w korzystaniu ze spacerów po ogrodzie.
elektron888
 

Postprzez leonberg 4 sty 2009, o 21:18

kazdy pies socjalizowany z kotem do 12 tyg. zycia bedzie traktował go jako własne stado, natomiast koty masz dorosłe wiec one nie beda chciały miec z psem nic do czynienia chyba ze wychowały sie z psiakiem w domu lecz chyba tak nie jest jesli szukasz pierwszego psa ;). dodatkowo pies bedzie tolerował koty jesli nie beda biegały. gdy zaczna uciekac w psiaku zrodzi sie chcec pogoni ktora bedzie od niego silniejsza.
jest jeszcze inny problem, co jest dla ciebie wazniejsze? psiak do towarzystwa czy do strózowania? musisz wybarac. psy strózujace nie potrzebuja człowieka, sa samodzielne by wykonywac swoje powinnosci podczas jego nieobecnosci. psy towarzyskie potrzebuja stałej obecnosci człowieka i sa od niego psychicznie uzaleznione. najczesciej nie bronia dobytku i sa mało terytorialne. czesciej bronia ludzi niz dobytku.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez elektron888 4 sty 2009, o 21:37

Zamierzam kupić szczeniaka w nadziei że szybciej się aklimatyzuje, moje koty rasy "pers" są spokojne (już po sterylizacji) i skore do zabawy, pogodne, przyjacielskie. Z wyborem roli pieska to trudny wybór ale ważniejsze jest pilnowanie.
elektron888
 

Postprzez ^^AdUsIa^^ 5 sty 2009, o 17:42

To lepiej kup sobie dobry alarm :? Jeżeli pies jest Ci potrzebny tylko do pilnowania..
Kocham Pudle :*
Avatar użytkownika
^^AdUsIa^^
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 paź 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sissy 5 sty 2009, o 17:53

Tak jak Leonberg powiedział-psy ,,stróżujące''są samowystarczalne(co nie znaczy,ze nie trzeba o nie dbać-bo oczywiście trzeba)-człowiek jest,ale nie musi.
Ada,Ada-bez złośliwości :wink: . Psami stróżującymi są rottki,dobermany. Dobre też chyba będą niektóre owczarki.
Każdy pies od czasu do czasu potrzebuje towarzystwa i pieszczot-zaczynając na tych do towarzystwa a kończąc na tych do stróżowania. Należy o tym pamiętać.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez mArGoSiA 5 sty 2009, o 18:07

Ale rotek i doberman średnio nadają się na podwórku w takie mrozy.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Sissy 5 sty 2009, o 18:11

mArGoSiA napisał(a):Ale rotek i doberman średnio nadają się na podwórku w takie mrozy.

Właśnie.
Koleżanka,która poprosiła o pomoc chce psa z krótką sierścią.
A one chyba niezbyt nadają się na dwór,w mrozy szczególnie.
Nie wiem,jak już mówiłam może owczarek,a one z reguły są długowłose.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez elektron888 5 sty 2009, o 19:03

proszę forumowiczów o zapoznanie się z pierwszą wiadomością w której dokładnie opisałem przewidywane warunki w jakich będzie przebywał piesek, sugeruję o podpowiedź konkretnej rasy.
:?:
A skąd wziął się wątek psa na mrozie to zupełnie już nie wiem.
Zimą zwierzak będzie przebywał w domu lub w garażu (też ogrzewanym), w ciągu dnia spacer i z powrotem do domciu. :) :)

Pomijam złośliwość zawartą w jednej (na szczęście :D ) wypowiedzi ponieważ jest ona wykładnią kultury i stanu emocjonalnego użytkownika Ada.
elektron888
 

Postprzez takasobieja 5 sty 2009, o 20:27

A ca de bou? Swietne rodzinne pieski, dobre stróże :) przy dobrej socjalizacji dogadają się z kotem
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez leonberg 6 sty 2009, o 12:39

ja sam bije sie z myslami czy polecac jakakolwiek rase.
wszystkie psy beda nadawały sie do kotów jesli beda prawidłowo socjalizowane a wiec wybór rasy nie ma tu za bardzo nic wspólnego lecz praca własciela włozona w ułozenie psiaka. mozna tez wziasc psa z hodowli w ktorej wychowywał sie z kotami. pies jest zwierzeciem stadnym i w najmłodszym wieku uczy sie co jest jego stadem.
problem mam w okresleniu rasy do strózowania. nasz gosc oczekuje konkretnej nazwy rasy. wszystkie psy ktore znam, bedace dobrymi strózami nie nadaja sie na pierwszego psa. rasy ze skłonnoscia do dominacji, niezalezne sa trudniejsze w ułozeniu. maja "charakterek" ktory "nieposkromiony" moze stac sie utrapieniem własciela. mozna namówic pytajacego np. na owczarka południoworosyjskiego czy kaukaza bedacego rewelacyjnym strózem lecz kto poniesie konsekwencje wyboru?
psy dobre na pierwszego psiaka strózuja bardziej wygladem i tabliczka na ogrodzeniu. cos za cos.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez elektron888 6 sty 2009, o 23:01

:)
Nie ukrywam że to będzie mój (a konkretnie nasz) pierwszy piesek, wiem że to problem w przypadku zwierzaka do stróżowania, zwracam się do forumowiczów o sugestię wyboru rasy ponieważ trudno jest mi samemu podjąć taką decyzję. Dla nas przyszły piesek będzie pełnoprawnym członkiem rodziny - może to dla niektórych zabrzmi dziwnie.
Mam kilka ras upatrzonych np; dog niemiecki, haski, labrador, ca de bou, mastif ale czy są to właściwe typy charakterów :?:
Jestem skłonny za namową użytkownika leonberg odstąpić od swoich typów na rzecz wyglądu nad charakterem.
Zatem proszę o opinię o czworonogu który będzie lustrzanym odbiciem mich oczekiwań. :idea:
elektron888
 

Postprzez elektron888 6 sty 2009, o 23:54

:idea:
I jeszcze jeden malutki szczegół;
czy bardziej odpowiedni będzie piesek z danej rasy czy suczka :?:
Posiadanie psa jest jak tęcza.Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim.-Carolyn Alexander
elektron888
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 sty 2009, o 23:10
Lokalizacja: Podkarpacie

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints