SOS jaką rasę psa wybrać, są w domu dwa koty

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Sissy 7 sty 2009, o 14:45

Pies czy suczka? To chyba raczej nie ma większej ,,wartości". Z reguły suki są spokojniejsze,psy bardziej ,,narwane". Problemem u suk bywa czasem występująca dwa razy do roku cieczka. Jednak sterylizacja rozwiąże problem.
Może się mylę,ale ja poradziłabym ci sukę. Myślę,że ona bardziej ,,zaakceptuje" koty i podporządkuje się im.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez leonberg 7 sty 2009, o 15:59

jesli wazniejszy jest wyglad do odstraszania intruzów niz wybitne zdolnosci do strózowania to przyjzyj sie: Mastif Tybetański, Landser, Nowofunland, Owczarek Podhalański czy moj ukochany Leonberger. sa to psy okazałe, budzace respekt wygladem a bardzo kochane. noga przebywac na dworze cały rok. wybierz psa poniewaz sa bardziej terytorialne chociaz tak naprawde roznie z tym bywa. popros hodowce o wybranie szczeniaka bez sklonnosci do dominacji i nie wstydz sie przyznac ze to bedzie wasz 1 psiak. wybierz hodowle z wieloletnim doswiadczeniem. unikaj pseudohodowli, na przyjacielu ktory bedzie z toba wiele lat nie oszczedzaj a podobny to nie taki sam i nie mysle o wygladzie lecz o tym co jest najwazniejsze - psychice. gdybys miał jakies pytania mozesz do mnie napisac slawbab@o2.pl jesli bede mógł pomoge.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez ^^AdUsIa^^ 7 sty 2009, o 16:15

tylko że te psy które wymienił leonberg potrzebują stałego kontaktu z człowiekiem :wink:
Kocham Pudle :*
Avatar użytkownika
^^AdUsIa^^
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 67
Dołączył(a): 16 paź 2008, o 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez elektron888 7 sty 2009, o 17:18

Powolutku klaruje się wizja przyszłego czworonoga,
może ja przedstawię swoje typy;
dog niemiecki, haski, labrador, ca de bou, mastif
fascynuje mnie też rasa leonberg choć z drugiej strony myślę że przy tej rasie szczotki do czesania to z rąk nie wypuszczę.
Może to tylko moje bezpodstawne obawy,
ale proszę o porównanie ras w wymienionych w ostatnio wiadomościach.
Bardzo też proszę użytkownika leonberg o weryfikację swoich typów i moich.
Posiadanie psa jest jak tęcza.Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim.-Carolyn Alexander
elektron888
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 sty 2009, o 23:10
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez mwijatak 7 sty 2009, o 18:35

Jeśli pies ma stróżować i mieszkać w garażu nie domu na stałe to raczej żadna z ras wymienionych przez Ciebie nie wchodzi w grę.

Prędzej gustuj w CAO, bernardyn itp.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez elektron888 7 sty 2009, o 22:33

Zimą zwierzak będzie przebywał w domu lub w garażu (też ogrzewanym), w ciągu dnia spacer i z powrotem do domciu. :) :)

Garaż i dom są na jednym poziomie posadowienia i stanowią jedną bryłę architektoniczną, nie ma rozgraniczenia pomieszczeń poza drzwiami.
Posiadanie psa jest jak tęcza.Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim.-Carolyn Alexander
elektron888
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 sty 2009, o 23:10
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez leonberg 8 sty 2009, o 12:59

^^AdUsIa^^ kazdy pies dla prawidłowego rozwoju psychiki potrzebuje kontaktu z człowiekiem. kazdy własciel psa musi zdawac sobie z tego sprawe i przeznaczac jak najwiecej czasu na przebywanie z psem. chyba ze wrócimy do popczatku tematu i zaczniemy naszemu gosciowi wymieniac rasy bedace wybitnymi strózami nie potrzebujace człowieka lecz beda to rasy trudne i na pewno nie zalecane na 1 psa a ras takich nasz gosc nie chciał.
nic nie stoi na przeszkodzie by rasy ktore wymieniłem w nocy pozostawiac na ogrodzie by swobodnie biegały w koło posesji. moga przebywac na dworze cały rok. trzeba tylko pamietac ze nie nadaja sie do kojca czy na łancuch.

co do czesania leosia to tylko tak sie wydaje ze potrzeba duzo pracy nad jego pielegnacja. jak kazdy psiak 2 razy do roku gubi siersc i wtedy przez 2 tyg nalezy czesac psa codziennie. w pozostałym okresie 2-3 razy w mc wystarcza. kapiel 2-3 razy do roku. leos nie potrzebuje zadnych wyszukanych zabiegów pielegnacyjnych.
leosie za to maja przemiły charakter. w specyfice rasy jest brak agresji i strachu. do ktorego obcego 80 kg psa na wystawie mozna podejsc i wyczochrac? do leosia! trzeba tylko uwazac bo uzalezniaja. sam zachorowałem na ich punkcie. na poczatek ma sie jednedo a pozniej nastepnego i nastepnego i ....... człowiek nawet sie nie obejrzy a ma spore stadko :D
to ze garaz jest jedna bryła nie ma znaczenia, to tylko uroda domu, natomiast dla psiak to zawsze bedzie odgrodzenie od domowników. zreszta gdy zżyjecie sie z psina to moze awansuje do przebywania w domu? ;) jak zostawic szczeniora samego w garazu ;)
z minka jak u kota w Shreku :lol:
Obrazek

Obrazek
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez elektron888 9 sty 2009, o 11:13

:?:
Mam wrażenie że powsta ła jakaś tendencyjność w niektórych wypowidziach, przebywanie psa zimą w domu lub w garażu jest sprawą otwartą, a więc pora roku i miejsce to elastyczny temat.
Zdaję sobie sprawę z tego że doga niemieckiego nie pozostawię zimą na dworze bo nie jest do tego przystosowany anatomicznie, a jednocześnie mastifa tybetańskiego nie zamknę w domu gdyż w jego naturze jest spacer i przebywanie na wolnym powietrzu.
:lol:
Głównym moim zamierzeniem jest uzyskanie sugestii rasy nadającej się dla mnie jako 1 pies i przy moim (nie ukrywam) całkowitym braku doświadczenia w tej dziedzinie.
:?
Funkcja jaką pies ma pełnić została określona wcześniej (stróżująca), postawiłem na wygląd gdyż charakter łączy się z koniecznością posiadania doświadczenia z konkretną rasą.
8)
Reasumując, niech więc będzie to rasa która jest przystosowana do przebywania na dworze lub w domu, wygladem odstraszająca potencjalnych intruzów a charakterem zastępująca najwierniejszego członka rodziny.
:D :D
Z tego co zdążyłem doczytać przy niektórych rasach duże znaczenie ma płeć, osobiście to skłaniałbym się w kierunku psa ale niech to nie będzie warunkiem. :wink:
Proszę się nie bać stawiania typów gdyż każda sugestia zostanie gruntownie przemyślana i przeanalizowana. Natomiast każda wiadomość to ogromna pomoc i jedna odsłona mniej do tego właściwego psiaka.
Czekałem na psa grubo ponad ćwierć wieku, wcześniej rodzice nie wyrażali zgody a później osobiście nie miałem warunków, teraz wszystko uległo zmianie i mogę spełnić swoje marzenia.
:lol: :lol: :lol:
Posiadanie psa jest jak tęcza.Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim.-Carolyn Alexander
elektron888
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 sty 2009, o 23:10
Lokalizacja: Podkarpacie

nie zgadzam się

Postprzez Liska 9 sty 2009, o 13:14

mwijatak napisał(a):Jeśli pies ma stróżować i mieszkać w garażu nie domu na stałe to raczej żadna z ras wymienionych przez Ciebie nie wchodzi w grę.

Prędzej gustuj w CAO, bernardyn itp.

Nie zgadzam się z Tobą mwijatak
Berni jak i każda inna rasa absolutnie nie może być izolowany od reszty stada czyli jego rodziny.
Liska
 

:)

Postprzez Lisa 9 sty 2009, o 13:25

Elektron888, jeśli chodzi o stróża mającego pilnować posesji, o raczej uległym charakterze, ale o wielkim sercu dla swojej rodziny to polecam Ci właśnie Bernardyna długowłosego:))) To przepiękny, wrażliwy i mądry pies bez wybitnych skłonności do dominacji ( krótkowłose są raczej bardziej dominujące), który swoim samym wyglądem odstraszy intruza, ale jego postawa w stosunku do Ciebie i tak będzie uzależniona od Twojego zachowania:) Poczytaj sobie chociaż troszkę na temat podstaw wychowania psów- i tu polecam bardzo książkę " Okiem Psa" i "Dlaczego mój pies" wg mnie wspaniałego behawiorysty Johna Fishera. Jeśli zdecydujesz, że chcesz szkolić psa to potem będziesz musiał sięgnąć po inne lektury;)
Jeśli chciałbyś Bernardynka to tylko z rodowodem (rzecz jasna). Teraz pseudo-hodowcy kuszą ceną...za szczeniaka 300 zł!!!! A potem wyrasta niewiadomo co chore na wszystkie przypadłości jakie można sobie tylko wyobrazić!!!
Lisa
 

Re: nie zgadzam się

Postprzez mwijatak 9 sty 2009, o 15:27

Liska napisał(a):
mwijatak napisał(a):Jeśli pies ma stróżować i mieszkać w garażu nie domu na stałe to raczej żadna z ras wymienionych przez Ciebie nie wchodzi w grę.

Prędzej gustuj w CAO, bernardyn itp.

Nie zgadzam się z Tobą mwijatak
Berni jak i każda inna rasa absolutnie nie może być izolowany od reszty stada czyli jego rodziny.


Na pewno jest bardziej niezależny niż labrador czy dog niemiecki. Poza tym nie wymaga miękkiej kanapy do snu.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez elektron888 9 sty 2009, o 16:03

:idea:
To jest fragment tekstu z literatury o rasie CAO,
"Hodowlą tych zwierząt powinny zajmować się osoby o odpowiednich predyspozycjach"
potwierdzenie tej tezy znalazłem również na stronie CAO.pl
:D
sympatyczny piesek lecz odpada ze względu na mój brak doświadczenia.
:?
Ale dziękuję za sugestię.
:wink:
Posiadanie psa jest jak tęcza.Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim.-Carolyn Alexander
elektron888
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 sty 2009, o 23:10
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez Marysia 12 sty 2009, o 17:17

moze jednak owczarek podhalanski ?
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez elektron888 13 sty 2009, o 12:10

bardzo popularne, znane i piękne psy, :)
rozważam też jeszcze dwie rasy; :idea:
Leonberger oraz Ca De Bou,
alternatywą pozostaje Masitf,
Trudny wybór,
im więcej czytam tym dalej do decyzji.
:?:
Dużo się mówi o rodowodzie, zastanawiam się inne źródło nabycia ma sens np. pies ze schroniska . :idea:
Ufam że biorąc dorosłego czworonoga nie trzeba go uczyć podstawowych komend, będzie to ułożony psiak.
Zastanawia mnie zdanie forumowiczów którzy takiego wyboru dokonali.
:)
Posiadanie psa jest jak tęcza.Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim.-Carolyn Alexander
elektron888
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 sty 2009, o 23:10
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez leonberg 13 sty 2009, o 20:24

o rodowodach mówi sie nie bez powodu. zajrzyj np do:
http://www.psiaki.pl/forum/viewtopic.php?t=3456
naprawde gdy przyjrzysz sie cenom psów z rodowodem i niektorym psiakom bez, to ceny nie roznia az tak bardzo a roznica jest jak miedzy czekolada a wyrobem czekoladopodobnym ( niestety 95% uzytkowników tego forum nie miało okazji poznac smaku tego wynalazku PRL-u, ja miałem czyli jestem o rok młodszy od wegla :D )
elektron888 szkoda ze mieszkasz daleko, lecz jesli bedziesz kiedys we wrocku zapraszam w celu poznania Leosi ;)
blizej ciebie jest hodowla Pani Danuty Ryłko.
http://www.leonberger.pl
to bardzo miła osoba od 10 lat hodujaca Leosie. napisz do niej, moze znajdzie dla ciebie troszke czasu i bedziesz mógł poznac hodowce i Leonki osobiscie. w ten sposób upewnisz sie co do trafnosci wyboru.
wziecie psiaka ze schronu ma sens a najlepiej wziasc z domu tymczasowego gdzie z psiakiem juz zaczeto pracowac. w dt psiaki sa znane z charakteru i opiekunowie moga ocenic czy dasz sobie z nim rade. dt dla leonopodobnych jest w Lesznie. słuze namiarami gdybys chciał.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints