jaki pies?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

jaki pies?

Postprzez aga 9 lip 2005, o 15:11

:) Witam. Potrzebuje porady odnośnie wyboru pieska. Mieszkam w bloku ,nie ma mnie w domu po 8 godz. Mam synka 8 lat, który tez pragnie przyjaciela w postaci psa. Nie wiem tylko czy wziąść szczeniaka czy odchowanego psa? I jaki piesek nadaje się do takich warunków! Synkowi maży sie York ale nie stać mnie na zakup takiego pieska-niestety!!! PILNE! Podaje mój e-mail: agusiab1971@interia.pl :)
aga
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Jadzia 9 lip 2005, o 15:30

Do bloku najlepsze są rasy miniaturowe, bo: małe, zajmują mało miejsca, wymagają małego wybiegu(tylko na siusiu, a wybiegają sie koło stołu), mało jedzą no i w ogóle wszystko mało. :lol: A rasy, cóż oprócz Yorków są sznaucery miniatury, kilka odmian terierów to z dłuższym włosem, lub gładkowłose miniatury jak pinczery itp. :D A jeśli chodzi o cenę, to możesz poszukać peta, czyli psiaka, który z róznych względów nie nadaje się na wystawy i do rozrodu, a jest rasowy. Takie psiaki są tańsze. :roll:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez ciemnooka 10 lip 2005, o 16:08

do bloku faktycznie nadaja sie pieski male (chociaz niektorzy potrafia trzymac tez duze :( )jesli nie stac cie na pieska rasowego to zawsze przeciez mozesz kupic lub dostac kundelka i moim zdaniem tak by bylo najlepiej w twojej sytuacji,przeciez to ma byc piesek dla synka a nie na wystawe no nie? :wink:
Posiadaczka malego pinczerka Tocia i od niedawna porzuconego kociaka;-))
Avatar użytkownika
ciemnooka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 263
Dołączył(a): 27 cze 2005, o 16:00
Lokalizacja: podlaskie/Belgia

Postprzez kuzi 16 lip 2005, o 17:52

Do bloku nadają się także psy, które potrzebują bliskości ze swoim panem. Jako, że "siedzę" w terrierach typu bull polecam Staffordshire Bull Terriera (znakomity dla dzieci, minus - jest drogi), Bull Terriera (odstarsza wyglądem, ale charakter ma przecudny). Ew. jeżeli jest to mieszkanie o dużym metrażu (od 60m w górę) polecam znacznie tańszego Amstaffa, byle z dobrej hodowli i z papierami (ok. 800 zł). To te nierasowe tworzą złą sławę tej rasie.
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Asiek 16 lip 2005, o 18:48

J aproponuję ratlerka...mały, tani i rasowy(ok. 200zł.) :lol: :wink:
Avatar użytkownika
Asiek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 161
Dołączył(a): 16 kwi 2005, o 11:14

Postprzez Lucjusz 19 lip 2005, o 09:31

a moze pinczerka miniaaturowego? nie wiem czy Amstaff lub stafforshire bull terierr nadaje sie do mieszkania , jezli Cie nie ma przez 8 godzin w domu to watpie zeby twoj 8-letni dzieciak wychodzil by z psem przez ten czas. a amstaff lub ten 2 potrzebuja dosc duzo ruchu
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kuzi 19 lip 2005, o 11:31

Dziesięcioletni expert w dziedzinie TTB. Zajebiście.
Jakbyś nie wiedziałdrogi Lucjuszu Staffordshire Bull Terrier nadaje się jedynie do mieszkania. No i Staffik nie potrzebuje dużo ruchu. Większość dnia śpi. To są bardzo silne, ale także bardzo mało wytrzymałe psy.
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez <Kate> 19 lip 2005, o 12:47

Asiek napisał(a):J aproponuję ratlerka...mały, tani i rasowy(ok. 200zł.) :lol: :wink:


Ratlerek nie jest rasowy. To tylko mieszanina chichuachua'y z pinczerem miniaturowym. Obecnie nie jest ztwierdzonym przez FCI.
Avatar użytkownika
<Kate>
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 141
Dołączył(a): 6 lip 2005, o 09:41
Lokalizacja: Mława

Postprzez <Kate> 19 lip 2005, o 12:49

A do tego jeszcze szczekaty że lepiej nie mówić. U mnie ma sąsiad DWA i te PSY budzą wszystkich dokoła.
Avatar użytkownika
<Kate>
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 141
Dołączył(a): 6 lip 2005, o 09:41
Lokalizacja: Mława

Postprzez ciemnooka 19 lip 2005, o 14:51

piesek do bloku a w dodatku zostawiany sam przez 8 godzin musi byc niewymagajacy tzn maly czy duzy to zalezy od ciebie czasami tak sie zdarza ze duzy potrafi caly dzien przespac a maly jest jak nakrecony musi duzo biegac ale jesli to ma byc pies dla dziecka to lepiej zeby nie byl wymagajacy w chodowli takze czyli dlugowlose odpadaja agresywne typu rotek i bulowate raczej tez bo to dziecko bedzie z tym psiakiem sie bawic a nie go tresowac :D mysle ze najlepszym rozwiazaniem dla was bedzie kundelek popytaj znajomych lub odwiedz schronisko jakies :wink:
Posiadaczka malego pinczerka Tocia i od niedawna porzuconego kociaka;-))
Avatar użytkownika
ciemnooka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 263
Dołączył(a): 27 cze 2005, o 16:00
Lokalizacja: podlaskie/Belgia

Postprzez Lucjusz 19 lip 2005, o 15:20

to zalezy jaki sie trafi amstaff mojego kolegi wychodzi na spacer co 2 godziny w dzien
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ciemnooka 19 lip 2005, o 16:18

no bo niestety widocznie potrzebuje "sie wylatac " lub moze jest przekarmiany :roll:
Posiadaczka malego pinczerka Tocia i od niedawna porzuconego kociaka;-))
Avatar użytkownika
ciemnooka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 263
Dołączył(a): 27 cze 2005, o 16:00
Lokalizacja: podlaskie/Belgia

Postprzez jola 20 lip 2005, o 08:55

Lub wlasciciele sie przewrazliwili. :twisted:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Sisi 30 lip 2005, o 09:42

Ja proponuję kundelka, są one lojalne wobec swoich właścicieli i szybko się uczą, ale nikt Ci nie da gwarancji jaki duży wyrośnie :?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Sisi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kuzi 30 lip 2005, o 10:09

Sisi napisał(a):Ja proponuję kundelka, są one lojalne wobec swoich właścicieli i szybko się uczą, ale nikt Ci nie da gwarancji jaki duży wyrośnie :?


Dawno większych głupot nie przeczytałem. :?
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

paw prints
cron