Duży, chętny do nauki psiak ;)

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez leonberg 25 sty 2009, o 22:32

ok.
wiec od poczatku.
kazdy duzy pies nie moze chodzic po schodach i to nie z powodu jego strachu ( juz tak jest ze jeden psiak bedzie sie bał a drugi nie i nie ma to nic wspolnego z rasa ) lecz z powodu obciazenia rozwijajacych sie stawów i deformacji ktore moga przez to wystapic.
kazdy duzy pies bedzie miał tak samo mało miejsca mieszkajac w bloku.
dlatego pisze ci ze musisz zmienic kryteria wyboru a twoje obawy i oczekiwania sie wykluczaja.
wikipedie moze redagowac kazdy, wiec jakosc zamieszczonych tam informacji jest taka jak wiedza osób tam piszacych. nie zawsze nalezy wiec brac dosłownie informacji tam zawartych.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Olgitta 25 sty 2009, o 23:16

leonberg napisał(a):kazdy duzy pies nie moze chodzic po schodach i to nie z powodu jego strachu ( juz tak jest ze jeden psiak bedzie sie bał a drugi nie i nie ma to nic wspolnego z rasa )

Ale ja nie mówię tutaj o strachu czy deformacjach stawów. Mówię o tym, że schody są bardzo wąskie i strome i chodzenie po nich sprawia psom trudności i to duże. Ale pies o 20 cm niższy, 20 kg lżejszy i bardziej zwinny będzie miał z nimi mniejszy problem.

leonberg napisał(a):kazdy duzy pies bedzie miał tak samo mało miejsca mieszkajac w bloku.

Ale między leosiem i ONem jest naście kilogramów i naście centymetrów różnicy. Jeśli ON jest duży, to leon ogromny.

Ale zostawmy wielkość mieszkania i wielkość psa... Moich przekonań i wyobrażeń nie zmienisz. Nie kupię leonbergera by go trzymać w bloku. Twoje zdanie jest zupełnie inne - dobrze, szanuję to. Ale nie przekonuj mnie, że nie mam racji, bo nie o rację tu chodzi.


leonberg napisał(a):wikipedie moze redagowac kazdy, wiec jakosc zamieszczonych tam informacji jest taka jak wiedza osób tam piszacych. nie zawsze nalezy wiec brac dosłownie informacji tam zawartych.

No widzisz, ale dla mnie, jako laika w sprawach psów, wikipedia i inne strony związane z psią tematyką są głównym źródłem wiedzy i skoro jedna strona podaje, że były wykorzystywane do stróżowania, na drugiej te informacje są potwierdzone, to ja przyjmuję to za fakt.

Ja widzę, że już z góry jesteś do mnie uprzedzony - no trudno, ale mnie na prawdę chodzi o dobro psa i uważam, że te cztery rasy, które mi zostały po selekcji będą dla mnie bardziej odpowiednie niż leonberger, mimo, że do tej rasy, jak i do bulterierów czuję ogromny sentyment. Niestety wiem, że nie zapewnię im tego, co bym chciała...
Olgitta
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 sty 2009, o 13:29
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez leonberg 26 sty 2009, o 09:04

temat leona zostawiłem juz dawno. leona trzeba czuc i chciec go miec. namawianie na siłe mija sie z celem.
zwróciłem tylko uwage ze wybrałas złe kryteria wyboru i piszesz sprzeczne rzeczy. nie pisze tego by spierac sie z toba lub by sprawic ci przykrosc lecz chce ci pomóc. rozumiem ze informacje ktore mozna znalesc w necie sa róznej jakosci. rok temu chciałem zmienic aparat fotograficzny. zastanawiałem sie nad zmaina systemu. im wiecej czytałem tym byłem głupszy :D opinie były tak sprzeczne.
wracajac do twoich nieszczesnych schodów, kazdego psiaka nauczysz po nich chodzic, jeden nauczy sie szybciej inny wolniej, to w wiekszosci nie bedzie cecha rasy lecz danego osobnika.
z tymi schodami widze problem własnie w rozwoju psa, ze zwiekszeniem prawdopodobienstawa wystapienia dyspalzji. np. ON ktorego wymieniłas pomimo tego ze jest psem mniejszym i lzejszym, jest psiakiem kilkakrotnie bardziej narazonym na dysplazje (nie chce napisac ze ON to bardzo dysplastyczne psiaki bo zaraz odezwa sie obrazeni milosnicy tej rasy)
uwazam ze powinnas zdecydowac sie na rasy duzo mniejsze o wysokich nogach. psiak nie powinien byc wiekszy niz 20 kg. dosc zwinny. mam nawet kilka typów lecz pozostawie je dla siebie :)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Jadzia 26 sty 2009, o 09:24

LEONBERGER dobrze Ci radzi. A pomyślałaś o pinczerze średnim? Też by spełniał Twoje wymagania.
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości

paw prints