Duży, chętny do nauki psiak ;)

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Duży, chętny do nauki psiak ;)

Postprzez Olgitta 24 sty 2009, o 14:01

Dzień dobry wszystkim ;)

Miło jest mi oznajmić, że nadszedł w końcu ten czas i najwyższa pora kupić psa :D Problem tylko w tym, że pojęcia nie mam jaka rasa nadawałaby się dla mnie, bo w każdej podoba mi się coś innego. U jednej cenię szybkość uczenia, u drugiej upór a u jeszcze innej pogodność i chęć do zabawy. Stwierdziłam, że bez waszej pomocy nie dam rady wybrać tej odpowiedniej rasy, więc… POMOCY! ;)

Mam 20 lat, mieszkam w dosyć dużym mieszkaniu <90 m2> w Olsztynie. Jest tu mnóstwo lasów, jezior, łąk, parków, gdzie można szaleć z psem ;) Psisko będzie zostawało samo w domu maksymalnie po 6 godzin dziennie. Na spacery mogę przeznaczyć ok. 3-4 godzin. Z psa się może sypać – nie przeszkadzają mi kłaki w herbacie ;) Chciałabym, żeby piesek się szybko uczył, bo będzie to mój pierwszy pies i chciałabym go dobrze wychować. Koszty – bez znaczenia, ale chciałabym się zamknąć w kwocie ok. 300 zł na samą karmę. Jeśli chodzi o pielęgnację sierści to wolałabym psa raczej mało wymagającego. Do fryzjera mogę chodzić, ale kilkugodzinne czesanie to raczej nie dla mnie, więc taki np. Bobtail to raczej odpada.

O szkoleniu wiem dużo, chciałabym potrenować z psem agility, praca na śladzie też mi odpowiada, egzamin z PT na pewno będziemy zdawać.

Prosiłabym o podanie ras z naciskiem na te średnie i duże rasy… ;)
Olgitta
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 sty 2009, o 13:29
Lokalizacja: Olsztyn

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mwijatak 24 sty 2009, o 14:13

Takich ras jest mnóstwo. Zasugeruj co Ci się w psach najbardziej podoba, bo przy obecnym opisie możemy przerobić każdą grupę FCI od owczarków po charty i w każdej coś pasującego się znajdzie ;)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sissy 24 sty 2009, o 14:40

Jak wcześniej powiedziane-tych ras jest naprawdę mnóstwo ;). Co myślisz o beagle? Border collie? Świetny pies stróżujący,idealny do agility,frisbee.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Olgitta 24 sty 2009, o 15:22

mwijatak napisał(a):Takich ras jest mnóstwo. Zasugeruj co Ci się w psach najbardziej podoba, bo przy obecnym opisie możemy przerobić każdą grupę FCI od owczarków po charty i w każdej coś pasującego się znajdzie ;)


Noż kurde ja właśnie wiem, że takich ras jest mnóstwo. Ale mnie sie w każdej coś podoba... Podobają mi się ONy, bo się chętnie i szybko uczą, mają zapał do pracy; bulteriery, bo są niesamowicie pocieszne i pogodne, latają w kółko bez opamiętania podczas ich 'godziny świni', nie trzeba być delikatnym w zabawach z nimi; dog niemiecki, czy sznaucer olbrzym, bo mimo odstraszającego wyglądu są rozkoszne w kontaktach z dziećmi czy maleńkimi psami... i ta ich dostojność...

Border Collie wydaje mi się zbyt aktywny (może niesłusznie), wolałabym psa ciut bardziej spokojnego. Wyobrażając sobie Bordera widzę psa, którego wszędzie pełno i który ciągle zaprasza do zabawy i domaga się uwagi.

Cudownie by było, gdyby psiak był aktywny na spacerach, gdzie będzie się mógł wybiegać, korzystać z nosa na śladzie ;) a w domu bardziej spokojny.

Bloodhound byłby idealny, gdyby nie ta jego pasja łowiecka ;)

To czekajcie, ja podsumuję :roll: Psiak musi:
-być mało szczekliwy,
-być aktywny na spacerach, w domu bardziej spokojny,
-taki od 60cm w kłębie w górę,
-chętnie i szybko się uczyć,
-mieć małe wymagania związane z pielęgnacją sierści,
-charakter uległy albo pośredni

O Jezu - nic konkretnego :roll: No to chyba mam większy problem niż sądziłam...
Olgitta
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 sty 2009, o 13:29
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Paulinka... 24 sty 2009, o 15:28

A może Owczarek Belgijski Groenendael?
Są aktywne, sprawdzają się w agility , mają ok 60 cm w kłębie.
Lubią prace , są pojętne , ale wymagają konsekwentnego właściciela.
Paulinka...
 

Postprzez Olgitta 24 sty 2009, o 15:54

Paulinka... napisał(a):A może Owczarek Belgijski Groenendael?
Są aktywne, sprawdzają się w agility , mają ok 60 cm w kłębie.
Lubią prace , są pojętne , ale wymagają konsekwentnego właściciela.

Myślałam też nad jakimś belgiem. Szczerze mówiąc skupiałam się na Malinoisach, ale boję się, że to trochę za duża odpowiedzialność. Chyba nie ma co się brać za belgi nie posiadając nigdy wcześniej psa. Ja niby znam teorię i wiem jak psa wychować, jak radzić sobie z problemami, ale Belgi to chyba za wysoka półka jak dla mnie a nie chcę psa skrzywdzić...

Jak na razie to przychodzi mi do głowy tylko ON, BOS, CTR, Sznaucer Olbrzym, Springer Spaniel, Bouvier des Flandres, czy śliniący się Dog Niemiecki... ;] No i oczywiście mały, pocieszny uparciuch - bulterier, ale nie na pierwszego psa ;)

Marzy mi się Broholmer :roll:
Olgitta
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 sty 2009, o 13:29
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez mArGoSiA 24 sty 2009, o 16:01

Malinois [maliniak] to zdecydowanie wyższa szkoła jazdy :wink:
Co do belgów to proponuję poczytać to forum
http://www.belgi.com.pl/

Zresztą bulterier również :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez bjossa 24 sty 2009, o 17:01

a myslałaś np o flat coated retriever?

inteligentny, żywiołowy, potrzebuje duzo ruchu ale mniej niz taki border collie, lubi pracować z człowiekiem. W dodatku nadaje się na pierwszego psa.. praktycznie nie wykazuje dominacji wzgledem członków rodziny.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Olgitta 24 sty 2009, o 18:21

Roksana789 napisał(a):Wręcz idealny będzie misiek pluszowy spełni wszytkie oczekiwania.

A czy ty przypadkiem Moja Droga nie przesadzasz? Staram się zapewnić psu idealne warunki, szukam rasy odpowiedniej dla mnie, żeby pies miał jak najlepiej, dowiaduję się ile mogę o rasach, które mnie interesują i pytam o zdanie osoby postronne. Fakt - kupię misia, niech żywy pies trafi w ręce pseudohodowców a nie moje, bo a nuż będzie miał u nich lepiej niż u mnie :roll:

Roksana789 napisał(a):Prześpij się

Jestem wyspana, ale dziękuję, że się o mnie troszczysz :*

Roksana789 napisał(a):masz sama zdecydować by potem nie żałować decyzji

Ja PYTAM, żeby NIE ŻAŁOWAĆ decyzji... ;)

Roksana789 napisał(a):jak masz wątpliwości poczekaj aż będziesz pewna

Nie mam wątpliwości co do tego, czy jestem gotowa na posiadanie psa, bo jestem PRZEKONANA, że to już ten czas. Mam wątpliwości co do rasy, ale możesz być pewna, że bez względu na to, jaką rasę wybiorę, będę starała się jej zapewnić takie warunki, jakich potrzebuje. I nie ważne, czy będzie to mops, husky, czy dog argentyński.

Roksana789 napisał(a):pies to nie komputer że można go wyłączyć w każdej chwili

Ale ma chyba przycisk 'reset' albo 'delete' na wypadek, gdyby mi szkolenie nie wyszło i trzeba będzie zacząć od początku, czy nie? :roll:


A tak jeszcze odnośnie FCRów to przypomniało mi się, że Pani Zofia Mrzewińska chodzi ze swoim psiakiem do Domu Spokojnej Starości, żeby troszkę umilić życie tamtejszym mieszkańcom. Nie wiem, czy wiecie, o co mi chodzi, więc przybliżę ;) Otóż Pani Zofia przychodzi tam ze swoim psiakiem, który niesie w pysku koszyczek z jakimiś słodkościami. Psiak podchodzi po kolei do każdego i częstuje słodyczami. Przy okazji na psa wylewane są tony czułości i zachwyty... Mały gest a jakże miły ;) i tu właśnie odnośnie tego pytanie - trzeba przejść jakieś szkolenia, żeby coś takiego robić? Jakieś pozwolenia, żeby np. dzieci z hospicjum, czy domu dziecka mogły mieć kontakt z psem, czy wystarczy się dogadać z dyrektorem? Jak to jest od tej strony prawnej?
Ostatnio edytowano 24 sty 2009, o 18:30 przez Olgitta, łącznie edytowano 1 raz
Olgitta
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 sty 2009, o 13:29
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Sissy 24 sty 2009, o 18:24

A może jakiś wyżeł? Springer spaniel angielski?

Chodzi ci o cośw stylu dogoterapii? Są specjalne kursy,przygotowujące psy do tej roli. Nie mniej jednak,muszą przejść specjalistyczne badania. Napisz do Pani Marty(m.m). Jej sucza jest terapeutką,na pewno doradzi Ci coś.
Ostatnio edytowano 24 sty 2009, o 18:34 przez Sissy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez mArGoSiA 24 sty 2009, o 18:26

Olgitta widać,że odpowiedzialnie podchodzisz do kwestii wyboru psa i chcesz mu zapewnić odpowiednie warunki,super :wink: a co myślisz o flacie? aa i mam nadzieję,ze chcesz kupić rodowodowe szczenię? :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez mwijatak 24 sty 2009, o 18:46

mArGoSiA napisał(a):Olgitta widać,że odpowiedzialnie podchodzisz do kwestii wyboru psa i chcesz mu zapewnić odpowiednie warunki,super :wink: a co myślisz o flacie? aa i mam nadzieję,ze chcesz kupić rodowodowe szczenię? :wink:


Propozycja flata padła parę postów wcześniej, więc nie ma potrzeby powtarzania się.

Co do propozycji to dog niemiecki odpada jeśli chcesz trenować agility. Niestety przez swój wzrost tego typu rozrywka może zniszczyć mu stawy.
Moje propozycje jeśli chcesz psa współpracującego z człowiekiem i jednocześnie dobrego sportowca, ale nie maniaka to wyżeł, seter, pasowałby też berneński pies pasterski. Z Twoich propozycji sznaucer też, ale tu dochodzi trymowanie czyli fryzjer ;) CTR ma trudniejszy charakter niż sznaucer, więc na pierwszego psa nie polecam. Bouvier des flandres też pasuje, może też być briard bądź ONki wymienione przez Ciebie.
Jednym słowem masz w czym wybierać :)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Olgitta 24 sty 2009, o 18:50

Wiecie co? To jest najtrudniejsza decyzja w moim życiu :roll: Miałam nadzieję, że pójdzie mi łatwiej z wyborem psa :twisted:

mArGoSiA napisał(a):aa i mam nadzieję,ze chcesz kupić rodowodowe szczenię? ;)

Tak, tak - będzie z rodowodem. Chciałam psisko ze schroniska, ale kurde ja się boję psów których nie znam. Próbowałam się przełamać, ale jak podchodzę do nieznanego mi psa, to nogi mam jak z waty, mimo, że dobrze wiem, że pies mi nic nie zrobi :roll: Dlatego myślę, że pies ze schroniska to nie będzie dobry wybór dla mnie, mimo, że bardzo chciałabym pomóc... Moje wewnętrzne opory mogłyby zakłócić nasz wzajemne relacje a tego bym nie chciała...

Flat, springer spaniel...? Jezu ja już sama nie wiem. Mnie się wszystkie podobają na swój sposób! Bo zaraz zrobię listę i zacznę wybierać pod względem wyglądu! 8) Flat idealny do wizyt w domach dziecka, domach spokojnej starości i hospicjach... Springer z tą swoją śliczną mordką skradnie mi serca wszystkich sąsiadów :lol: Wody tu mają pod dostatkiem, więc chyba by im się podobało...

Za dużo tych ras się potworzyło! :D

Najbardziej mi odpowiada Broholmer. Potężne psisko, szybko i łatwo się uczy, na spacerach szaleje, w domu go nie ma.. Jako, że molos, to pewnie nie szczeka za dużo... istne cudo jak dla mnie! i jedna hodowla w Polsce, tak?
Olgitta
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 sty 2009, o 13:29
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Sissy 24 sty 2009, o 18:53

Może bearded collie? Ale ta długa sierść,więc odpada. Tak jak powiedziałam-jakiś wyżeł,spaniele. Takie psy doskonale sprawdzają się w agility,ale jak Marta powiedziała-nie są ,,maniakami''.
A Australian Cattle Dog? A tu co nieco o nim:
Australian Cattle Dog jest psem silnym i zwinnym, o masywnej budowie, wyhodowanym w Australii do pędzenia bydła podczas długich i wyczerpujących wypraw na targ. Jego podstawowymi zaletami są: wytrzymałość i wszechstronność w pracy. Pracuje cicho i często samodzielnie, kontrolując bydło dokładnie i z niewielkim wysiłkiem. Jest sprawny i czujny, mało szczekliwy. W kraju swojego pochodzenia jest popularnym psem rodzinnym.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Olgitta 24 sty 2009, o 19:32

Z dwoma seterami miałam do czynienia (angielski i irlandzki) i stwierdzam, że te psy mnie wykończą :twisted: :) Byłam z nimi na ponad czterogodzinnym spacerze, połączonym z bieganiem, zabawą, aportowaniem, krótkim szkoleniem i szaleństwami w rzece. Ja po tym spacerze padłam w przedpokoju i nie umiałam się podnieść a jeden z psów złapał piszczącego kurczaka, wlazł na mnie i domagał się zabawy jakby od dwóch lat na spacerze nie był O.O

Czyli drogą eliminacji zostały mi niektóre psy z I, II i VIII grupy… Ok, już łatwiej

Hmmm… To może ja faktycznie zostanę przy jakimś owczarku…? Nie dość, że się chętnie i szybko uczą, to są wszechstronne i nie mają pasji łowieckiej jak psy myśliwskie, więc nie trzeba bać się ich spuszczać ze smyczy, bo przywołane wrócą…
Olgitta
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 sty 2009, o 13:29
Lokalizacja: Olsztyn

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości

paw prints