Duży, chętny do nauki psiak ;)

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Paulinka... 24 sty 2009, o 19:40

To czy wróci na przywołanie to kwestia wychowania.
Owczarków jest dużo , może jakieś kryteria wyglądu ? wtedy można przeanalizować charakter.
Paulinka...
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Olgitta 24 sty 2009, o 20:18

Dobra - powybrzydzałam sobie strasznie i zostały mi 4 rasy do wyboru...

* Biały Owczarek Szwajcarski
* Bouvier des Flandres
* Sznaucer Olbrzym
* Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Ufff... No to już trochę łatwiej ;)
Olgitta
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 sty 2009, o 13:29
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez mwijatak 24 sty 2009, o 20:23

Stawiam na pozycję 1 lub 2 :)

A setery są niezniszczalne - racja :) Suka po 4 godzinnym spacerze po lesie, godzinnej drzemce przyniosła mi piłeczkę z chęcią zabawy gdy ja czułam każdy mięsień mojego ciała :lol: Choć z wiekiem po harcach leśnych drzemka trwa już dłużej ;)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez @ Tuśka @ 24 sty 2009, o 20:26

Ja stawiam na 1...

Seterki są boskie... :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez leonberg 24 sty 2009, o 22:00

jak zwykle bede monotemetyczny :lol: lecz leos spełnia prawie wszystkie wymagania załozycielki postu :lol: :lol: :lol:


http://i224.photobucket.com/albums/dd29 ... aiindi.jpg

zdjęcie max 640x480. Mwijatak
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez zeberka161 25 sty 2009, o 10:39

ja tez stawiam na nr 1

a seterki jak wiekszosc psow mysliwskich i lowieckich maja duzo energi :) ja mam spaniela angielskiego 4 miesiecznego i padnie ona dopiero bo jakies 3 godzinach porzadnych gonitw z 2 pozostalymi moimi psami wiec sa to wytrzymale psy :)

a co do leosia to nie wiem czy w tym przypadku sie sprawdzi ale jest to pogodny pies lubi dzieci i inne zwierzeta jest towarzyski.

ale Biały Owczarek Szwajcarski bardziej by mi pasowal do zalozycielki tematu
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Olgitta 25 sty 2009, o 11:17

Leonbergery, Landseery i Owczarki Podhalańskie, mimo, że cudowne, to myślę, że nie będą w pełni zadowolone u mnie... Mieszkanie jest dwupoziomowe a schody są niezbyt wygodne do chodzenia po nich. Wąskie i dość strome... Ludziom to tam wszystko jedno, ale takie wielkie psisko raczej będzie miało z tym problemy. Oprócz tego - mieszkanie jest na poddaszu i latem jest strasznie gorąco... Niby marudzę ciągle, żeby klimatyzację założyć, ale to tylko plany.. Z drugiej strony - mam jezioro za oknem, gdzie mogą się ochłodzić...

Ale jakoś tak szkoda mi trzymać leośka w mieszkaniu... Bardziej mi one pasują do domku na wsi, z dużym ogrodem i gromadką dzieci ;)

No i przy leośkach to ja bym chyba musiała przejść na dietę "suchy chleb + woda z kranu", żeby go wyżywić :twisted:

Czyli zostaje mi BOSik, tak? :D I w ogóle to tak sobie myślałam, czy za rok nie dokupić psu koleżanki :oops:
Olgitta
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 sty 2009, o 13:29
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez zeberka161 25 sty 2009, o 12:08

tez mysle ze leos bardziej pasuje do domku z duzym ogrodem niz do mieszkania.

ale BOSik mysle ze jak najbardziej do ciebie pasuje :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez leonberg 25 sty 2009, o 12:46

nie wiem skad biora sie poglady iz leos nadaje sie tylko do domku na wsi lub ze potrzeba na jego wyzywienie wiaderka karmy dziennie?
masa leosi ktore znam mieszka w blokach i jest szczesliwa. jest psem mało wymagajacym, nie jest psem mysliwskim wiec nie ma az tak duzo energi i nie demoluje mieszkania, dzienna dawka karmy to ok 400-500 g. wiec worek 15 kg karmy za 150-190 zł wystarcza na miesiac. w onecie w rankingu na psa dla leniwych jest na 7 miejscu i jest tam jedynym psem duzych ras. jest swietnym psem do dogoterapi.
spełnia wszystkie wymagania załozycielki tematu, cytuje:
"-być mało szczekliwy,
-być aktywny na spacerach, w domu bardziej spokojny,
-taki od 60cm w kłębie w górę,
-chętnie i szybko się uczyć,
-mieć małe wymagania związane z pielęgnacją sierści,
-charakter uległy albo pośredni "

co do agility to 1 leosia w zyciu widziałem na pokazie. :D niemniej nie jest to rasa do agility stworzona wiec nie mozna wymagac za wiele ;)
przeciwskazaniem beda schody lecz takim samym przeciwskazaniem beda dla kazdego duzego psa i dla duzej czesci psow o krótkich łapkach. psiaki szybko rosna i nie zaleca sie chodzenia po schodach w okresie wzrostu.
z brakiem klimatyzacji w domu bedzie ten sam problem. wszystkie psy zle znosza upały a lepiej niskie temperatury.
nie wypada mi na siłe namawiac na leosia lecz z tego co Olgitta napisała do tej pory, leos byłby odpowiednim psem.
nigdy nie proponuje leosia jesli z postów nie wynika ze moze byc odpowiednim towarzyszem.

http://i224.photobucket.com/albums/dd29 ... _2115a.jpg
http://i224.photobucket.com/albums/dd29 ... _3119a.jpg

zdjęcia max 640x480. Mwijatak
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Olgitta 25 sty 2009, o 13:24

Ja wiem, że jeśli nawet kupiłabym leonbergera, to do agility go oczywiście zmuszała nie będę ;) Leonbergery pewnie większości kojarzą się z domkiem na wsi, bo przecież do tego zostały stworzone - do pilnowania gospodarstw... I mimo, że może są to jakieś stereotypy, to uważam, że leoś będzie się czuł najlepiej właśnie w takim otoczeniu. Będzie oczywiście szczęśliwy nawet w małym mieszkaniu, ale to dlatego, że nie zna innego życia...

Nie mam nic przeciwko trzymaniu dużych psów w mieszkaniach, ale JA na to bym się nie zdecydowała. Myśl, że mój pies przebywa w małym pokoiku, zamiast hasać po łące wokół domu z merdającym ogonem i pyszczkiem uśmiechniętym w stronę dzieci, który pomagałby gospodarzom w pilnowaniu ich dobytku jest dla mnie ciut przerażająca... Nie mogę mu zapewnić warunków na jakie zasługuje, dlatego moim psem na dzień dzisiejszy nie będzie leonberger...

I nie dlatego, że uważam, że się dla mnie nie nadaje, ale ze względu na siebie. Bo nie mam ochoty się zadręczać, że nie wykorzystałam do końca potencjału swojego psa... Taka już jestem. :roll: Chcę mu dać to, co najlepsze a wiem, że nie dam i będzie mnie to gryzło do końca życia ;)
Olgitta
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 sty 2009, o 13:29
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Sissy 25 sty 2009, o 13:30

Więc zdecydujesz się na BOS'ka?
Bardzo dobrze,że tak odpowiedzialnie podejmujesz decyzję. Dobry wybór to podstawa,bo nie warto przez ok.10 lat unieszczęśliwiać zarówno psiaka jak i siebie.
Mam nadzieję,że wybierzesz dobrą hodowlę ;). Rozglądasz się za jakąś?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Olgitta 25 sty 2009, o 14:26

Sissy napisał(a):Więc zdecydujesz się na BOS'ka?

Najprawdopodobniej tak.

Sissy napisał(a):Mam nadzieję,że wybierzesz dobrą hodowlę ;). Rozglądasz się za jakąś?

Też mam taką nadzieję ;) W jednej hodowli szczeniaki będą do odbioru od marca, ale to przecież tylko trochę ponad miesiąc!!! :shock: Jezu to za szybko! A ja jeszcze nic nie mam jeszcze przygotowanego! :?

W czerwcu będzie do odbioru inny miot, więc będę miała więcej czasu na przygotowanie.

W schronisku na śląsku jest BOSik i chciałabym jeszcze tam pojechać go zobaczyć. Boję się strasznie obcych, dorosłych psów, no ale może uda mi się zaufać biduli i go jednak wezmę.. Choć szczerze mówiąc za dużych nadziei sobie nie robię, bo znam swoje reakcje... :roll:
Olgitta
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 sty 2009, o 13:29
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez dariak15 25 sty 2009, o 15:34

mam nadzieje że trafisz na dobra hodowle :) :wink:
z tym psem ze schroniska to bardzo dobry pomysł :)
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez leonberg 25 sty 2009, o 19:18

Mwijatak, sorki, zawsze zapominam ze na tym forum nie mieszcza sie zdjatka :oops:


Olgitta albo czegos nie wiem albo wprowadzasz celowo w bład. piszesz ze chcesz psiaka wiekszego, od 60 cm w klebie a piszesz:
"Myśl, że mój pies przebywa w małym pokoiku, zamiast hasać po łące wokół domu z merdającym ogonem i pyszczkiem uśmiechniętym w stronę dzieci, który pomagałby gospodarzom w pilnowaniu ich dobytku jest dla mnie ciut przerażająca..." kazdy duzy pies bedzie siedział w mieszkaniu w pokoju a podobno ty masz spore mieszkanie, 90 m?
leonberger nawet na najwiekszym ogrodzie bedzie bardziej nieszczesliwy niz u nogi własciela. ale ty przeciez wiesz wiecej o leosiach niz ja.... :lol: a gdzie ty wyczytałas ze leos jest psem strózujacym? ja osobiscie nie znam zadnego ktorego mozna by nazwac pilnujacym dobytku gospodarza
leosia nie moze miec kazdy i pewnie nie kazdy chce go miec. ok. jest tyle innych ras, kazdy cos znajdzie dla siebie ale musisz zmienic kryteria poszukiwania rasy. chcesz duzego psa czy nie? jesli sadzisz ze duzy pies bedzie meczył sie w mieszkaniu to po co szukasz duzej rasy?
dodatkowo mam wrazenie ze rase wybrałas juz wczesniej, wiec po co pytasz?
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Olgitta 25 sty 2009, o 20:20

Duży pies - w porządku, ale taki, który nie będzie miał problemów z chodzeniem po moich schodach. Husky mojej znajomej uczył się po nich chodzić dosyć długo, na szczęście już sobie radzi, ale są to psy dużo zwinniejsze i dużo mniejsze o leonbergerów. Myślę, że taki ogromny pies (bo musisz przyznać, że jest wielki) będzie miał z tym większe kłopoty. Tak samo jak jamnik czy welsh corgi...

leonberg napisał(a):ale ty przeciez wiesz wiecej o leosiach niz ja.... :lol:

Proszę - nie ironizuj. Jeśli moja wypowiedź zabrzmiała, jakbym się nie wiem jak wymądrzała, to najmocniej przepraszam - na prawdę nie taki był mój cel i przepraszam raz jeszcze...

Skąd wzięłam informacje, że leony stróżują? A choćby z wikipedii:
Pierwotnie pies do obrony, pilnowania dobytku, pies pasterski i do towarzystwa.


Widzisz - ja wiem, że leonbergery to wspaniała rasa, ciągle do niej przekonuję rodziców, ale nie potrafię kupić psa, który w moich wyobrażeniach powinien mieszkać w innych warunkach, niż mogę mu zapewnić. Tak samo jak nie potrafię kupić psa myśliwskiego i nie jeździć z nim na polowania.

I nie wybrałam rasy wcześniej... Miałam przed oczami listę 30 ras, które mi się podobają, ale żadnego konkretnego typu oprócz Broholmera.
Olgitta
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 sty 2009, o 13:29
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints