Buldog angielski - jaki jest, czego potrzebuje?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Buldog angielski - jaki jest, czego potrzebuje?

Postprzez Rafal K 28 sty 2009, o 21:56

Szanowni Państwo,

Z góry przepraszam, gdyż wiem że tego typu pytań były już dziesiątki. Niestety nie znalazłem wśród poniższych tematów odpowiedzi na moje wątpliwości.

Powoli dojrzewamy z żoną do decyzji o zakupie psa. W zasadzie pozostały nam wątpliwości dotyczące rasy. Składają się na nie z jednej strony obawa czy sprostamy trudom opieki i wychowania a z drugiej strony wątpliwości czy zdołamy zapewnić psu odpowiednie warunki.

Mamy mieszkanie o powierzchni 60 m2 - salon z kuchnią, mała sypialnia, gabinet i łazienka. Mieszkanie jest na 2 piętrze w kamienicy w sąsiedztwie parku.

Chcielibyśmy psa średniej wielkości, nie wymagającego szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, gotowego zostać jakiś czas samotnie w domu, niezbyt aktywnego (nie chciałbym za każdym razem wracając do domu z drżeniem serca otwierać drzwi zastanawiając się co tym razem zjadł/pogryzł/zniszczył ;)), jak również nie wymagającego wielogodzinnych spacerów i biegania.

Pracujemy obydwoje w wolnym zawodzie więć możemy elastyczne zarządzać czasem, ale musimy mieć możliwość pozostawienia psa na kilka godzin samego. Możemy poświęcić mu dużo czasu w domu (czesto tam pracujemy), gorzej jest ze spacerami - krótki rano i po południu, wieczorem możemy sobie pozwolić na więcej.

Chcielibyśmy za jakiś czas mioeć dziecko wobec czego interesuje nas pies który je zaakceptuje.

Z uwagi na urodę i ogromny czar (ten "dyskretny urok burżuazji :)) naszym typem jest buldog angielski. Sądząć po opisach również jego charakter pasowałby do naszych oczekiwań - może mieszkac w mieszkaniu, nie wymaga strzyżenia, jest raczej mało aktywny, zadowala się krótszymi spacerami (wręcz nie lubi biegać ;)).

Niepokoją nas jednak pewne informacje:

Czy to prawda że są to psy mało posłuszne i trudne w wychowaniu?
Czy to prawda, że są bardzo dominujące i w czynm ta dominacja się przejawia?
Dostaliśmy sprzeczne sygnały co do ich relacji z dziećmi - od "pies bardzo przyjazny dzieciom" do "nie zalecany przy dzieciach". Co jest prawdą?

Znam także opinie, że psy te wymagają doświadczonych opiekunów. Ja od czasów szkolnych nie miałem psa, ale w domu mojej żony stale było po kilka psów (owczarki nienieckie żyjące w pełnej symbiozie z kotami), które były raczej dobrze ułożone. Jak duże doświadczenie jest potrzebne? NIe chcielibyśmy zrobić krzywdy naszemu psu.

Słyszałem również o rzekomej chorowitości tych psów (choroby skóry, trudnosci oddechowe) i problemach ze ślinieniem się i higieną zuwagi na fałdy. Jakie Państwo macie doświadczenia w tym zakresie?

Chciałbym jeszcze zapytać o jakieś szczególne przestrogi, ważne uwagi, informacje dotyczące buldoga angielskiego, czy są takie?

Dodam jeszcze, że chcielibyśmy kupić psa rasowego (czytaliśmy wiele o pokątnych hodowcach) więć zdajemy sobie sprawę z kosztów, choś z drugiej strony nie zależy nam na wystawach i super czempionach świata więc liczymy na to że da się kupić pieska niekoniecznie wzorcowego z rodowodem i w rozsądnej cenie.


Z góry dziękuję za wszelkie informacje, rady w szzcególności uwagi krytyczne. Mam nadzieję, ze ujawnią się osoby mające jakieś doświadczenia z tymi psami!


Rafał


P.S. Dla porządku dodam, że poza buldogiem (który jest naszym absolutnym faworytem) rozważaliśmy shar pei (chyba trochę za duży) i dogue de bordeaux (wydaje mi się trochę za duży, poza tym podobno bywa agresywny wobec innych zwierząt i dzieci?). Jak widać mamy szczególny sentyment do tych "pomarszczonych" psiaków :) A także berdziej "typowe" rasy: mops, goldem, labrador (wydaje nam się, że mogą potrzebować więcej ruchu niż będziemy w stanie im zapewnić).
Rafal K
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 sty 2009, o 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez EsHa. 28 sty 2009, o 22:17

A rozważaliście goldena ;) ?
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez mArGoSiA 28 sty 2009, o 22:22

Użytkownik napisał wyżej jakie rasy mu odpowiadają więc po co mu dodawać kolejne "do kompletu".

Tu masz forum poświęcone buldogom http://www.buldogangielski.info/forum/

A tutaj dogom de bordoux http://www.ddb.fora.pl/
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Rafal K 28 sty 2009, o 23:34

Bardzo dziękuję za link! Zaczynam już penetrowac tamto forum, ale moje pytania tutaj pozostają aktualne. Mam obnawę, że na forum buldogów usłyszę same pochwały bez grama obiektywizmu ;)

Goldena rozważaliśmy, ale buldog jest dla nas numerem jeden ;) Co nie znaczy, że nie damy się przekonać do zmian... Mam jednak obawy, czy nie za mało czasu mamy na spacery z goldenem? No i kwestia sierści, sprzątania itp... to u nich podobno jest uciążliwe?
Rafal K
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 sty 2009, o 21:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mwijatak 29 sty 2009, o 08:43

Jeżeli ma to być pies nie wymagający za dużo ruchu to poza buldogiem pasuje jeszcze mops bądź buldożek francuski.

Niestety z buldogiem styczności nie miałam, więc najlepiej pytania kierować na forum tej rasy ;) Myślę, że właściciele najlepiej będą znali wady swoich psów i przekażą je potencjalnym nabywcom.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mArGoSiA 29 sty 2009, o 08:59

Uważam,że miłośnikom rasy zależy aby buldogi trafiały w dobre ręce także nie będą "czarować" :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Ania_Ś 30 sty 2009, o 20:37

Radzę również skontaktować się z hodowcami i popytać ich.

Do twojego opisu pasuje doskonale chow chow (też jest pomarszczony :lol: ) no ale czesać od czasu do czasu trzeba :wink: .
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez pauli 1 lut 2009, o 12:08

rafał - jeśli shar-pei jest za duży to dogue de bordeaux zdecydowanie odpada :) dorosłe potrafią ważyć i 70 kilogramów więc to chyba przekracza wasze wymagania :lol:
przy rozważaniach nad buldogiem angielskim weźcie pod uwagę również problemy zdrowotne rasy - ponoć ciężko znoszą upały, z tego co pamiętam miewają problemy z sercem [no ale to już na forum buldogów ;)]
pozdrawiam :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
pauli
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 689
Dołączył(a): 10 kwi 2008, o 08:54
Lokalizacja: łódź


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints