Jaki piesek dla czteroosobowej rodzinki?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jaki piesek dla czteroosobowej rodzinki?

Postprzez ewa43 26 lut 2009, o 16:20

Jestem niepracującą mamą mieszkam w bloku w dość dużym mieszkaniu, mam dwoje małych dzieci.W domu spędzam mnóstwo czasu,więc piesek kontakt z rodziną miałby prawie non stop. Interesuje mnie mała rasa.Dobrze żeby piesek był odpowiedni dla alergików bo co prawda testy alergię na psa wykluczyły, ale lepiej na wszelki wypadek zachować wszelkie środki ostrożności.W jakim wieku powinno być najmłodsze z moich dzieci, żeby je uznać za odpowiednio duże do posiadania małego psa? :D Dodam ,że moje dzieci są empatyczne, czułe i delikatne.Decyzja nie jest pilna,nie mam noża na gardle. Dziękuję z góry za podpowiedzi :lol:
ewa43
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:51

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez uncia202 26 lut 2009, o 20:07

Poleciłabym pekińczyka. Wspaniałe psy, inteligentne, skore do zabawy . . . Choć czasami mogą być troszeczkę agresywne ;) Ale to już zależy od tego jak się pieska wychowa. Jak bedzie z dziećmi od małego to się do nich przyzwyczai i sądze,że będzie miły :) Pieski te są dobrymi stróżami domu :). Wymagają troche pielęgnacji ( czesanie kąpanie,itp.), ale są naprawde bardzo pojętne. Miło jest się przytulić do takiego puchatka, albo poleżeć sobie z takim w łóżku ( moje bardzo to lubiły) :D
uncia202
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 gru 2008, o 21:40

Postprzez Marysia 26 lut 2009, o 22:09

uncia202 napisał(a):Poleciłabym pekińczyka.


:roll: odpada

ewa43 napisał(a):Interesuje mnie mała rasa.Dobrze żeby piesek był odpowiedni dla alergików bo co prawda testy alergię na psa wykluczyły, ale lepiej na wszelki wypadek zachować wszelkie środki ostrożności.


ewa43 napisz czego wymagasz od psiaka i jakie warunki mozesz mu zapewnic :)
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez takasobieja 26 lut 2009, o 22:29

Ile czasu poświęcisz na spacery? Czy siersc Ci przeszkadza? Wolisz pieski ktore gubią jej "mniej" albo prawie wcale. Czy planujesz wystawy? Czy piesek ma byc tylko przyjacielem rodziny. Wiek dzieci nie ma większego znaczenia, jesli to Ty przejmniesz główne obowiazki. Wychodzenie z szczeniorkiem co 2 godz w nocy bądz w dzien to nie lada wyczyn, a juz w ogole dla dzieci. :wink:
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez ewa43 27 lut 2009, o 10:08

Nie,absolutnie nie ma mowy, żeby to teraz obowiązki w opiece nad psem przejęły dzieci-wiadomo,że to zadanie mamy.Maluchy są jeszcze za małe. Chodziło mi raczej o to w jakim wieku dzieci nie zrobią według państwa krzywdy małemu psu w "dobrej wierze". Nie planuję wystaw,pies ma być przyjacielem, sierść mi nie przeszkadza ale wolałabym rasy polecane dla alergików, moja pani alergolog polecała yorka albo maltańczyka.
ewa43
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:51

Postprzez Sissy 27 lut 2009, o 13:42

W jakim wieku są dzieci?
Ja nie polecałabym rasy miniaturowej(np.york) gdy dzieci mają 2-4 lata. Bo tu i dziecko jest niebezpieczne dla psa i na odwrót.
Psa dla alergików w sumie nie ma. Zależy na co dana osoba jest uczulona. Bo bywa i tak,że typowo ,,niuczulający'' york uczula.
A może cavalier king charles spaniel?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez takasobieja 27 lut 2009, o 16:31

Ale lepiej dmuchac na zimne. Nie bez powodu np york jest psem dla alergików. Tu głównie jest mowa o siersci. Ale często alergia jest tez przez mocz czy sline. Ile dzieciaczki mają lat? Czemu chcesz akurat małego psa?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Kasia:) 27 lut 2009, o 16:41

Pani Ewa zapewne nie chce dużego psa z powodu większych obowiązków, ( wiem, ze mały to tez są obowiązki, ale nie takie jak przy duzym) a być moze jest to tez pierwszy pies, więc tak jak i moji rodzice chce małego:))
Kasia:)
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 122
Dołączył(a): 7 lip 2008, o 21:50
Imię psa: Bafi :)
Rasa psa: shih-tzu

Postprzez ewa43 27 lut 2009, o 17:21

Dzieci mają 8 i 5 lat-dlatego dopiero teraz zdecydowałam się na myślenie o psie.Wydają mi się już dość rozumne na posiadanie czworonożnego przyjaciela ( w zasadzie chodzi mi oczywiście o synka który jest młodszy). Dopóki nie pojawiłam się na forum nie przyszło mi nawet do głowy, że moje dzieci mogą być alergiczne na sierść-ja ani mąż nie jesteśmy. Starsza córka też nie, ale mały to alergik trochę wziewny trochę pokarmowy, ale nie za bardzo.Synek u znajomych często bawi się z psami i nie ma żadnych objawów-ale miesiąc temu byłam u koleżanki która ma goldka w 40 metrowym mieszkaniu.I kaszlałam i ja i syn.Pomyślałam jednak, że to nie koniecznie jest alergia-po prostu przy każdym wdechu to futro wpadało do ust,pływało w herbacie i osiadało na ciastkach, dla osoby nie przyzwyczajonej do futra w takiej ilości mogło podrażniać i gilgotać w gardle...Na wszelki wypadek zrobiłam testy-mi wyszło zero u dzieci nikłe prawdopodobieństwo. Testy na wszelki wypadek ponowię.Małego psa chcę przede wszystkim dlatego, że sama jestem niska i dość słaba-większy pies jak mnie pociągnie to za nim pofrunę :lol:
ewa43
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:51

Postprzez mwijatak 27 lut 2009, o 17:42

Wiemy, że ma być mały, ale z charakteru jaki :?:

Jak długie spacery miałby najczęściej :?: Są pieski stricte na kanapę, ale są też takie, które lubią pobrykać trochę dłużej, więc pytanie ważne.

I powróćmy do sierści. Jak będzie z pielęgnacją :?:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ewa43 27 lut 2009, o 20:38

Czas na pielęgnację nawet czasochłonną mam, na spacery też, ale szczerze mówiąc wolałabym pieska nie jakiegoś szalenie aktywnego, raczej kanapowca.Bardzo podobają mi się yorki, dość mocno sznaucery miniaturowe,ale i wyglądem i charakterem najbardziej odpowiadają mi mopsy :D Są cudne :D i mają wspaniałą osobowość - psi ideał jak dla mnie po prostu :) .Ale mam jakąś nerwicę z tą alergią, tylu ludzi musiało się pieska z domu pozbyć.... Chyba,że wiele z tych ogłoszeń jest przesadzonych?Może łatwiej napisać z powodu alergii oddam, niż z powodu lenistwa oddam :wink: Czytałam że na ogół alergików tak naprawdę na psią sierść jest uczulonych tylko 17procent a to nie wydaje się dużo.
ewa43
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:51

Postprzez takasobieja 27 lut 2009, o 21:59

moze buldozek francuski?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Weronika-<retriever> 28 lut 2009, o 00:30

a pudel - jest dobry dla alergików... :?:
a z charakteru to nie wiem czy by pasował :?: ;)
Pozdrawiam
Weronika & Diana

Obrazek
Avatar użytkownika
Weronika-<retriever>
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 496
Dołączył(a): 2 sty 2009, o 08:43
Lokalizacja: Zamość

Postprzez ewa43 28 lut 2009, o 10:38

O pudlu miniaturce też myślałam,ale niewiele wiem o tej rasie i dość trudno ją kupic :shock: z mopsami łatwiej :D ale ta sierść..
ewa43
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:51

Postprzez Tęczova 28 lut 2009, o 10:42

Toya raczej trudno kupić, ale z miniaturką nie ma aż takiego problemu :)
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints