POmocy . ! Jaka rasa dla mnie ??

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

POmocy . ! Jaka rasa dla mnie ??

Postprzez Kamilka xd 28 lut 2009, o 14:33

Mam problem po długim namawianiu rodziców zgodzili się na psiaka ale ja kompletnie nie mogę zdecydować się na jakąś rasę. Informacje no to tak:
-wzrost taki jak bokser troszkę mniejszy ewentualnie, lub trochę większy.
-pies byłby w domu więc rasa która się nie ślini
-mieszkam w dużym domu z ogrodem
-sierść gładka i wolałabym aby była krótka ale może być troszkę dłuższa
spacery ok. 2 godzin dziennie to minimum góra 3 lub 4
-pies rodzinny ale żeby w razie konieczności bronił domu
-rasowy i rodowodowy oczywiście
-mam jeszcze sunie kundelka i kota ale mieszkają one na dworze
-i żeby się nie lenił nadmiernie .
zastanawiałam się nad goldenem ale ich sierść gdy są w domu wypada cały rok więc gdyby nie to to najprawdopodobniej na niego by się zdecydowała chociaż on raczej nawet w konieczności nie obronił by posesji. :) mam nadzieje, że mi pomożecie :((
Kamilka xd
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 28 lut 2009, o 14:18

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Paulinka... 28 lut 2009, o 14:57

a może Labrador :?:
Paulinka...
 

Postprzez Kamilka xd 28 lut 2009, o 15:01

z tego co wiem one też gubią sporo sierści . :) Ale szczerze mówiąc też myślałam na początku o tej rasie ale jakoś nie przekonały mnie do siebie, aha i zapomniałam dodać w domu zawsze ktoś by był no chyba, że wyjazd na zakupy ale to góra jakąś 1h by trwało.
Kamilka xd
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 28 lut 2009, o 14:18

Postprzez Paulinka... 28 lut 2009, o 15:38

Jeżeli jest odpowiednio żywiony i ma wszystkie witaminy to gubi sierść tylko w okresie linienia. Tak jak każdy pies z sierścią.
Paulinka...
 

Postprzez Kamilka xd 28 lut 2009, o 15:47

Początkowo też tak myślałam o tej rasie ale dużo czytałam itp. i na każdej stronie pisało że jeżeli są w domu to gubią przez cały rok a jeżeli na dworze to tak owszem 2 razy w roku. I właaśnie w sumie to tylko to zastrzeżenie bym miała bo to że nawet w konieczności nie obronił by domu to nic. Codzienne czesanie zmniejszyłoby ten objaw ale i tak minimum jedno odkurzanie dziennie by musiało być minimum więc boje się co to by było. Czytałam coś o jakiś tabletkach czy co to było, że ten problem znikał ale jakoś nie chce mi się w to wieżyc no chyba, że usłyszałabym to od kogoś kto posiada takiego psiaka, podaje te tabletki i problem znikł lub w dużym stopniu linienie się pomniejszyło. Ale też jednak bałabym się podawać zwierzęciu jakieś takie specyfiki. bo bałabym się czy mu to nie zaszkodzi czy coś. Ale mam nadzieje, że jakieś propozycje dostane o innych cudownych rasach :)
Kamilka xd
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 28 lut 2009, o 14:18

Postprzez Sissy 28 lut 2009, o 16:00

Moje typy,odpowiadające Twoim standardom to:
1.Foksterier krótkowłosy-y to pies wesoły, żywy, bystry. Jest on również silny, czujny, zwinny, towarzyski, o żywej reakcji, przyjacielski. Wyróżnia go też odwaga oraz wytrwałość. Dość uparty w wykonywaniu niekorzystnych dla niego komend. Potrzebuje bliskiego kontaktu z człowiekiem co przejawia się ciągłym zwijaniem się w kłębek na stopach pana. Często goni za poruszającymi się szybko obiektami. Uwielbia las i wodę. Do innych psów nie wykazuje agresji o ile nie zostanie sprowokowany. Inne małe zwierzęta, w tym koty traktuje jako zdobycz do upolowania.
Obrazek

2. Charcik włoski-to psy inteligentne, uczuciowe, łagodne, wesołe, aktywne. Żyją w zgodzie z innymi domownikami, nadają się do hodowania w stadzie.
Obrazek

3.Doberman-Doberman jest psem o zrównoważonym, silnym charakterze. Mimo swego temperamentu i ruchliwości potrafi zachować spokój. Jest psem przywiązującym się silnie do członków rodziny, jego kontakty z dziećmi powinny być pod nadzorem osób dorosłych. Wymaga bliskiego kontaktu z człowiekiem oraz szkolenia w zakresie posłuszeństwa ogólnego. Pełen temperamentu i energii. Jednakże dobermanowi nie wystarczą 2 godz.ruchu. Skłaniałabym się pod 4h.,jeśli idzie o dobermana.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Kamilka xd 28 lut 2009, o 16:20

Co do foxteriera i charcika to nie dla mnie Foxterier za mały . aa charcik nie w moim typie ja lubie psy takie masywniejsze :)) Bez obrazy oczywiście, ale Doberman przyznam est piękny i w ogóle ale jest bardzo aktywny a ja nie miałabym jak poświęcać mu aż 4 godziny codziennie i z tego co wiem to do tych psów potrzebne jakieś doświadczenie a ja raczej go nie posiadam :( i jest to pies raczej trudny no i te szkolenia no i duża konsekwencja raczej a ja no tak z tą konsekwencją no jasne trzeba konsekwentnym do każdej rasy ale to dla mnie chyba za wysoki poziom :| no cóż czy macie jeszcze jakieś propozycję . :)
Kamilka xd
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 28 lut 2009, o 14:18

Postprzez Tęczova 28 lut 2009, o 18:10

a owczarek niemiecki? :)
albo coś z długowłosych - bobtail? briard?
ach, nie doczytałam że chcesz krótko-średniowłose ;p
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Sissy 28 lut 2009, o 18:25

Większość owczarków to psy pracujące,a co za tym idzie-wymagające(czasem bardzo dużo) ruchu.
Sądzę,że bariera sierści nie jest dużą barierą,dlatego śmiem sugerować,że naprawdę dobre byłyby retriever'owate-golden,labrador,czy flat. Dzienna dawka,którą potrzebują to ok.2h,więc ten ,,punkt'' pasuje. DO Ciebie należy decyzja,czy sierśc w okresie lnienia to duży kłopot ;)
A co sądzisz o Kromfohrländer'ze
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Tęczova 28 lut 2009, o 19:02

Sissy, a jest ich hodowla w polsce?
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez dariak15 28 lut 2009, o 21:40

Z tego co wiem to nie ma hodowli tych psów w Polsce.Retrivery chyba pasują najbardziej :wink:
P.S Sissy te ostatnie zdjęcie które podałaś to nie jest doberman z tego co wiem dobermany mają stojące uszy
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Olusi@ 28 lut 2009, o 22:47

Może Berneńczyk? Wg mnie pasuje do Twoich wymagań :wink: Tylko Berny mają dłuższą sierść, ale nie linieą tak bardzo jak np Labek ;]
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Postprzez Tęczova 1 mar 2009, o 09:49

Ale berny to już kolosy :lol:
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Paulinka... 1 mar 2009, o 09:51

To może Bokser ?

EDIT :nie doczytałam , że chcesz psa który się nie ślini
Paulinka...
 

Postprzez takasobieja 1 mar 2009, o 10:53

Oj ślinić to kazdy może troche na widok jedzonka :) co prawda ja zaobserwowalam to zjawisko tylko raz, jak tata kroił boczek, to az jej na podłogę z pyska kapało :P hihi.. ale tak to nie ma tych problemów :)
Berneńczyki żyją stosunkowo krótko, i dość często występuje u nich choroba nowotworowa. I choć tez kocham tę rasę, to z tego względu zdecydowalam się jednak na goldena :)
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 35 gości

paw prints