Pies do mieszkania... ale jaki ??

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez leonberg 6 cze 2009, o 20:37

słowo pisane ma wiele ograniczeń. mnie też czasem zdarza się opacznie zrozumieć intencję piszącego. przepraszam.
co do psiaków po rodowodowych rodzicach to trzeba wiedzieć że pseudochodofcy działają dość prężnie i bazują na niewiedzy Kowalskiego który na tym się nie zna a szuka tylko psiak dla dzieci i nie wie co i dlaczego. czasem się zdarza iż w miocie jest psiaczek odbiegający od wzorca rasy ( loteria genowa płata takie figle ) takie psiaki nazywane są potocznie PETAMI i są sprzedawane z rodowodem ale za dużo mniejsze pieniądze. gdy trafi taki psiaczek do pseudochodofcy, jest "eksploatowany" na maxa. w ten sposób często mamy psiaki "rasowe" po rodowodowych rodzicach. co z tego iż oboje rodziców wprawdzie miało rodowody lecz odbiegało od wzorca rasy a ich dzieci jak dorosną mogą w ogóle danej rasy nie przypominać. o psychice to nawet nie wspominam bo nikt jej nie sprawdza i nikogo nie interesuje.
w przypadku zaś ludzi którzy zapragnęli mieć szczeniorki a nie chciało im się jeździć na wystawy - skąd mogą wiedzieć czy ich psiak jest dobrym przedstawicielem rasy? parzcież wystawy to klasyfikacja hodowlana a miejsca i medale to zaledwie dodatek, miły ale tylko dodatek a nie cel sam w sobie. uzyskanie uprawnień hodowlanych nie jest trudne a twierdzenie: po co? czystą ściemą i marnym wykrętem.
dlatego z uporem twierdzę: po dwóch rodzicach z rodowodem ale bez uprawnień hodowlanych mamy Kundelki. mogą być podobne do wzorca rasy ale wcale nie muszą. równie dobrze z 2 prawdziwych kundelków wcale nie podobnych do danej rasy może urodzić się szczeniak w pełni zgodny ze wzorcem. niestety nie będzie on dawał równie podobnego potomstwa. chociaż są wypadki iż w rasach wymierających wzmacnia sie linie szukając właśnie takich psów. ale to inny temat i inna bajka ;)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez bjossa 6 cze 2009, o 23:23

Pytam z ciekawości, bo ceny szczeniaków są bardzo różne, a jak się wie ile pracy i kasy potrzeba na wychowanie szczeniaków, to aż dziwne są niektóre ceny. Natomiast dla kupującego kilka tysięcy za psa to wydatek nie lada.

wiesz co, jest takie powiedzenie 'Kto nie ma miedzi ten na dupie siedzi'
Dlaczego jak kogoś nie stać na psa rasowego to ma go mieć? mnie nie stać na nowiutką terenówkę z salonu to jej nie mam. Proste i logiczne. Jak ktos nie ma 1500-2000 zł na psa rasowego to go NIE KUPUJE. Nie stać na psa rasowego? idz do schroniska, marzysz o yorku ale nie masz 2000 zł? marz sobie dalej, taki przywilej jest marzeń. Ja marze o wyprawie w norweskie fiordy i tzw. whale-watching, ale nie mam na to pieniedzy wiec to pozostaje w sferze marzeń. Pomijam juz fakt ze uzbierac 2 tys zł na psa to nie jest czyn niemozliwy, zwłaszcza dla tzw. młodziezy szkolnej która moze isc do pracy w wakacje i spełnic marzenie o posiadaniu psa okreslonej rasy.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez ailata 7 cze 2009, o 12:29

"czasem się zdarza iż w miocie jest psiaczek odbiegający od wzorca rasy ( loteria genowa płata takie figle ) takie psiaki nazywane są potocznie PETAMI i są sprzedawane z rodowodem ale za dużo mniejsze pieniądze. gdy trafi taki psiaczek do pseudochodofcy, jest "eksploatowany" na maxa. w ten sposób często mamy psiaki "rasowe" po rodowodowych rodzicach. co z tego iż oboje rodziców wprawdzie miało rodowody lecz odbiegało od wzorca rasy a ich dzieci jak dorosną mogą w ogóle danej rasy nie przypominać. o psychice to nawet nie wspominam bo nikt jej nie sprawdza i nikogo nie interesuje."
Bardzo dziękuję za wyjaśnienia. W końcu złapałam o co Ci dokładnie chodzi i muszę przyznać, że masz całkowitą rację. Mój błąd, chylę czoła, przepraszam i raz jeszcze dziękuję.
Na hodowli się nie znam, całe życie miałam w domu znajdy i tak już pewnie zostanie, wątpię żebym kiedyś zdecydowała się na psa z hodowli - takie dom znajdą, a tyle jest psiaków w schronach...
Avatar użytkownika
ailata
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 18:48
Lokalizacja: Łódź

Postprzez leonberg 7 cze 2009, o 18:20

alita należy szanować ludzi takich jak ty. kundelki znajdki lub wzięte ze schronu sa równie wspaniałymi psami jak te z najlepszych hodowli.
nikt nie powinien mieć psa ze względu na modę, chęć popisania się przed kim kolwiek i szpanu. to takie zachowania nabijają kase pseudohodowcom.mody mijają a psy lądują na ulicy i w schronach.
bjossa masz rację, jeśli na coś mnie nie stać to tego nie kupuję.

psy w schronach sa za przysłowiową złotówkę i nikt ich nie chce :-(
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez ailata 7 cze 2009, o 21:38

Moda na rasy psów jest czymś strasznym! Jak patrzę na te wszystkie miastowe beagle, wiecznie prowadzone na smyczy, bo uciekają, nie wracają na wołanie itp... Szkoda słów.
A swoją drogą, to jak dla mnie psy ze schronów powinny cokolwiek jednak kosztować - chociaż tyle, co kosztowała sterylka i podstawowe szczepienia - kasy w schronach brak + ludzie bardziej cenią to, za co zapłacili.
Jak jechałam po psa do schronu, mój mąż zapytał ile to kosztuje, jak powiedziałam, że 1zł, to zrobił wielkie oczy i kazał mi zostawić stówę dla schroniska. Uśmiechnął się i powiedział, że nie chce mieć psa za złotówkę ;)
No a tak jak już wiele osób zauważyło - jak nie stać cię na kupienie psa, to nie stać cię też na utrzymanie go. Dodam, że uzbieranie na psa marzeń jest możliwe, ale wymaga umiejętności oszczędzania, choćby w minimalnym stopniu, natomiast 50zł na psa ze schronu, to już chyba każdy, ale to każdy by znalazł (kto oczywiście nie kupuje psów na smalec) - z tego względu również powinno się płacić za psy ze schronów...
Avatar użytkownika
ailata
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 18:48
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mArGoSiA 7 cze 2009, o 21:50

W naszym łódzkim schronisku [piszę bo widzę,że jesteś z Łodzi] są opłaty za psy. Za dorosłego wynosi ona 40zł,a za szczeniaki 20zł. Są to koszty szczepień. Wiem,bo jestem wolontariuszem :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez ailata 8 cze 2009, o 11:23

No to super! Dziękuję mArGoSiu! To świetna wiadomość! Ja swojego psiaka brałam 2 lata temu i kosztował 1zł (100zł było jako darowizna, czy jakkolwiek się to nazywa). Bardzo się cieszę, że to się zmieniło!
Avatar użytkownika
ailata
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 18:48
Lokalizacja: Łódź

Re: Pies do mieszkania... ale jaki ??

Postprzez krecik 20 lis 2009, o 12:50

Luna ma już 10 miesięcy i 10 dni :D
krecik
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 mar 2009, o 11:43

Re: Pies do mieszkania... ale jaki ??

Postprzez ValdeQ 20 lis 2009, o 13:21

Czas trenować zdmuchiwanie świeczki z tortu przed pierwszymi urodzinami. :lol:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Pies do mieszkania... ale jaki ??

Postprzez joasiatoja 8 cze 2010, o 16:21

Gratulacje- cane corso to swietny pies
Avatar użytkownika
joasiatoja
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 cze 2010, o 14:43

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 27 gości

paw prints