Pies do mieszkania... ale jaki ??

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez takasobieja 10 mar 2009, o 23:58

Rottek moze byc w bloku, jesli zapewnisz mu odpowiednia dawke ruchu :!:
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez krecik 11 mar 2009, o 21:25

rottek odpada, ponieważ w poniedziałek jadę po cane corso. Co o nim myślicie?
krecik
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 mar 2009, o 11:43

Postprzez takasobieja 11 mar 2009, o 21:33

Z rodowodem?
Piekne, cudowne pieski. Nestety takze dla doswiadczonych wlascicieli!
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez dariak15 13 mar 2009, o 13:23

Takasobieja napisał że chce psa z rodowodem :wink:
krecik napisał(a):Tak, chcę psa rodowodowego.
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Tęczova 13 mar 2009, o 14:12

Ja też chciałam, Daria :lol:
chcieć a mieć to różnica xd
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez krecik 5 cze 2009, o 17:55

Cześć! Kupiłem cane corso niestety bez rodowodu :(, po rodzicach rodowodowych, w tym rzecz, że suka ma zagubiony i nie dostałem metryczki. Widziałem hodowle itp. Suczka ma już prawie 5m-cy, jest cudowna :D jest już u mnie jakieś 3 m-ce. Bardzo mądry i ładny pies :)
krecik
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 mar 2009, o 11:43

Postprzez Sissy 5 cze 2009, o 18:04

krecik napisał(a):Cześć! Kupiłem cane corso niestety bez rodowodu :(, po rodzicach rodowodowych, w tym rzecz, że suka ma zagubiony i nie dostałem metryczki. Widziałem hodowle itp. Suczka ma już prawie 5m-cy, jest cudowna :D jest już u mnie jakieś 3 m-ce. Bardzo mądry i ładny pies :)

Co to za tłumaczenie?
I co rozumiesz pod pojęciem ,,widziałem hodowlę'' ? :ojej:
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez leonberg 5 cze 2009, o 19:41

drogi kreciku kupiłeś cudownego kundelka od pseudohodowcy.
trzeba było poszukać w schronach było by taniej.
metryczki jeśli sie zgubią to hodowca otrzymuje nowe. rodowód to nie tylko papierek u hodowcy lecz DOKUMENTACJA W ZWIĄZKU KYNOLOGICZNYM.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Veroonica 5 cze 2009, o 19:42

krecik napisał(a):Cześć! Kupiłem cane corso niestety bez rodowodu :(, po rodzicach rodowodowych, w tym rzecz, że suka ma zagubiony i nie dostałem metryczki. Widziałem hodowle itp. Suczka ma już prawie 5m-cy, jest cudowna :D jest już u mnie jakieś 3 m-ce. Bardzo mądry i ładny pies :)

Żałosne! Stała gadka pseudohodowców! ;|
Z ciekawości zapytam: Ile za niego dałeś?
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez krecik 6 cze 2009, o 08:57

500zł a o to link ;/ http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1860576 ... niaki.html Ale tak czy inaczej to nie oddam go :evil:
krecik
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 mar 2009, o 11:43

Postprzez krecik 6 cze 2009, o 08:57

ps. nie kupiłem go z ale.gratki, dopiero później to zobaczyłem
krecik
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 mar 2009, o 11:43

Postprzez leonberg 6 cze 2009, o 09:37

gdybyś go oddał to miałbym cie nie za krecika lecz za świnkę.
kochanie psa nie ma nic wspólnego ze sposobem czy miejscem jego nabycia.
walczymy z pseudohodowlami a nie z psiakami. mnożenie psiaków wyłącznie dla kasy i ze źle zrozumianej miłości jest przyczyną bezdomności i istnienia setek schronisk.
jednocześnie każdy musi sobie zdawać sprawę iż nie kupuje psa rasy "x" lecz podróbkę. gdyby psiaka uprzedmiotowić to zamiast np. telefonu komórkowego marki Nokia kupiłeś zrobiony u chińczyka w piwnicy telefon Nokla. Niby taki sam a jednak jeden drugiemu nie równy. każdy ma prawo wyboru lecz każdy wybór musi być świadomy. pseudohowcy gdyby jasno i wyraźnie mówili kupującym co kupują, nie byli by nazywani oszustami i krętaczami a opowiadają naiwnym bajeczki o zagubionych rodowodach, psach hypoalergicznych czy twierdzili że rodowody są dla snobów itd.
dla twojej informacji i innych naiwnych wierzących w psy rasowe bez rodowodu: JEŚLI KTOŚ PRZYZWOICIE CHCE POPROWADZIĆ MIOT, TO JEGO WYCHOWANIE PRZEZ PIERWSZE 8 TYG. ŻYCIA KOSZTUJE WIĘCEJ NIŻ 500 zł. przyzwoita karma dla szczeniąt i matki, suplementy i dodatki, szczepienia i opieka weterynaryjna kosztuje. jeśli dodamy przygotowania do krycia i porodu, odpłatność za krycie przyzwoitym reproduktorem to kwotę 500 zł należało by pomnożyć czasem kilkukrotnie.
na czym więc oszczędzają pseudohodowcy? pewnie dokładają do interesu :D a psy mnożą z "miłości do rasy" a wszyscy powinni ich po rękach całować i bić pokłony!
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez ailata 6 cze 2009, o 14:26

Cóż... Jeśli chce się na hodowli zarobić i sprzedawać psiaki za "rozsądną" cenę, to na czymś trzeba oszczędzić...
Czy mogę zapytać ile kosztuje u Ciebie Leonik? Jeśli nie chcesz pisać tutaj, to bardzo bym prosiła wiadomość na priva lub link do stronki.
Pytam z ciekawości, bo ceny szczeniaków są bardzo różne, a jak się wie ile pracy i kasy potrzeba na wychowanie szczeniaków, to aż dziwne są niektóre ceny. Natomiast dla kupującego kilka tysięcy za psa to wydatek nie lada.
Avatar użytkownika
ailata
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 18:48
Lokalizacja: Łódź

Postprzez leonberg 6 cze 2009, o 16:37

alita nie chodzi o to że niektóre psy kosztują kilka tysięcy i nie jest to na kieszeń przeciętnego Kowalskiego lecz o to że ludzie idąc na plac czy giełdę łudzą się że kupią za 300- 500 zł psa rasowego. jeśli krycie przyzwoitym reproduktorem kosztuje ok. 200-300 zł za szczenię ( są różne sposoby rozliczeń między hodowcami lecz to nie temat o tym ) doliczmy tylko szczepienia i chociaż 3 wizyty weta w domu to psy powinny umrzeć z głodu bo na karmę dla nich już nie starczyło, chyba że Panowie i Panie stojący na targowiskach dokładają i są prawdziwymi filantropami.
by oszczędzić tak jak powiedziałaś, kryje się byle czym, lekarza psy widzą jak nowy właściciel pójdzie na 1 szczepienie i odrobaczenie, wypycha się jak najmłodsze szczeniaki by nie zjadły za dużo kaszy bo inaczej chodofce będzie kosztowało to kilka złotych więcej a suki rodzą co cieczkę bo szkoda czekać. na tym i innych forach jest wieeeeeeele postów i opisów na czym zaoszczędził chodofca.
nie ma nic złego w zarabianiu na hodowli psów lecz należy pamiętać iż w Polsce hodowla psów nie jest i nie powinna być interesem. Wszystkie hodowle w Polsce mają Statut Hodowli Amatorskich czasem nazywanych Domowymi nie dlatego iż mieszczą się w domach :) lecz są prowadzone jako hobby właściciela. Gdyby US próbował opodatkować legalne hodowle przy użyciu Księgi Przychodów-Rozchodów, każdy hodowca miałby na koniec roku spore zwroty z podatków a więc hodowla to miejsce gdzie wkłada się pieniądze a nie rzadko nie ma z tego dochodu. Jedni wydają kasę na używki, rozrywki i inne przyjemności a hodowcy na swoje psy. jest bardzo ciekawy artykuł na onecie:
http://pies.onet.pl/13299,21,32,ile_kos ... tykul.html
może on uzmysłowi ci ile i dlaczego pies z prawdziwej hodowli kosztuje więcej pieniędzy niż ten na placu.
wielu ludzi mówi:
"Nie stać mnie na zakup psiaka za kwotę wyznaczoną przez hodowcę a tak w ogóle to wielki z niego zdzierca bo na placu taki sam kosztuje 4-5 razy mniej" itd. a "najśmieszniejsze" jest to że na tanich psach pseudochodofca zarabia więcej niż hodowca legalny a im więcej ich sprzeda tym mnoży psy na większą skalę. na jedną legalna hodowlę gdzie są 1-2 suki przypadają dziesiątki pseudochodofli z kilkunastoma sukami! np. na dolnym śląsku są 2 hodowle Yorków. DWIE!!!! a pseudohodowli dziesiątki!!!!
mam troszkę telefonów z takimi samymi tekstami jak powyżej. jeden młody człowiek na tym forum zauważył (chylę przed nim czoła za mądrość szkoda że nie pamiętam kto :-( ) iż koszty utrzymania psa to 200-300 zł mc a wiec jeśli ktoś chce mieć psa, należy go zamówić u hodowcy i odkładać kwotę którą wydalibyśmy na utrzymanie psiaka, po kilku mc stać każdego na wymarzonego psa. jeśli ktoś nie jest w stanie odłożyć to nie stać go na utrzymanie psa i w przyszłości trafi do schronu, a co w przypadku choroby pupila? trafi do weta jak "Złotko" w innym temacie, w celu uśpienia bo to tańsze od leczenia???
wielu pseudohodowców śmie twierdzić że dzięki niemu każdego stać na psa. pytanie tylko czy każdy psa powinien mieć? w wielu krajach należy uzyskać pozwolenie np. od właściciela budynku czy wspólnoty mieszkaniowej. dzięki temu nie ma kupsk walających się wszędzie i śmierdzących klatek schodowych. w wielu krajach ludzie żyją dostanej niż Polacy a jednak tam nie każdy może mieć psiaka a jeśli już go ma to musi sprostać wielu wymaganiom. dzięki pseudohodowcom w Polsce mamy wiele schronisk które pękają w szwach. psy wałęsają się po śmietnikach i każdy uważa że ma prawo mieć psa ale mało kto zbiera kupska a w przypadku choroby to można psiaka przywiązać do drzewa bądź wywalić przez okno. jak ktoś się przyczepi to najwyżej dostanie się 3 mc w zawiasach jak sędzia będzie upierdliwy.
wszystkie argumenty pseudohodowców są bzdurne, nic nie tłumaczy ich działalności. jak ich słucham to mam wrażenie że muszą to być bardzo zapominalscy ludzie, ciągle gubią papiery swoich psów i każdy z nich jest godny Matki Teresy, przecież oni wszystko robią dla kofanych pieskóf a ZKwP to jest dla głupich i w ogóle niepotrzebny.
co do ceny za szczeniaki. nie robię z tego tajemnicy. moje nie są najtańszymi leosiami w Polsce i nie są też najdroższymi. średnia cena za szczeniorka to 2300 zł. cena nie jest wynikiem kalkulacji kosztów ponieważ była by sporo wyższa lecz zdaje sobie sprawę iż nikt by ich nie kupił. nic co dotyczy moich psów nie jest zrobione najniższym kosztem. psiaki dostają wszystko czego potrzebują. korzystam z najlepszych lekarzy weterynarii w Polsce ( bliskość 3 w Europie AR ). na nich nie oszczędzam, oszczędzam najwyżej na sobie. do hodowli dokładam i nie zależy mi by za wszelką cenę na niej zarabiać. jeśli kiedyś zostaną mi pieniądze ze sprzedaży szczeniąt, wydam je na wystawy i może powiększę moje rude stadko.
jęsli nie sprzedam jakiegoś psa to ofiaruję go do domu dziecka jeśli zapewnią mu odpowiednie warunki i znajda się pieniądze na karmę badź wyśle go do Ojca Dariusza Godawy http://www.misja-kamerun.pl
Ojciec Dariusz hoduje tam psy i nie wciska ludziskom kitu a pieniądze pójdą na godny cel!
adres mojej strony jest w stopce. mail ogólnie dostępny i kilka razy podawałem go na tym forum. każdy kto chce kupić szczeniaka może odwiedzić mnie w domu a skrzynia porodowa stoi na środku salonu.

pisanie tego posta zajęło mi ponad godzinę. w trakcie miałem wiele innych zajęć. zdążyłem znaleźć artykuł kogoś mądrzejszego niż ja. ja sie przecież nie znam!
http://www.pies.pl/hodowla-psow-8211-wy ... a1078.html
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez ailata 6 cze 2009, o 19:41

Słuchaj, źle mnie zrozumiałeś! W moim poście nie było cienia ironii! Ja doskonale wiem, że prawdziwa hodowla wymaga wielkiego, serca, zaangażonania, pieniędzy, czasu itp. To prawda: jeśli ktoś chce się dobrze tym zająć, to musi być pasjonatem. Niestety w Polsce robiąc to dobrze nie da się na tym zarobić :(
Zdanie "Jeśli chce się na hodowli zarobić i sprzedawać psiaki za "rozsądną" cenę, to na czymś trzeba oszczędzić..." tyczyło się raczej pseudo hodofców, którzy karmią psiaki kaszą, nie robią szczepień itp - tak jak to opisałeś. Byłam ciekawa jaka wychodzi cena z kalkulacji prawdziwych kosztów - ile kosztuje zapewnienie psiakowi wszystkiego czego potrzebuje.
We mnie też krew się burzy na myśl o fabrykach psów - każda cieczka = szczeniaki itp.
Ogólnie rzecz biorąc, myślę podobnie jak Ty. Tyle tylko, że nie jestem aż tak "skrajna", bo jak dla mnie psiak bez rodowodu, ale po rodowodowych rodzicach (o ile faktycznie są z rodowodem), to nie kundelki. O rasowości jak dla mnie nie świadczy wyrobienie papierka tylko rodzice i ich geny.
Avatar użytkownika
ailata
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 18:48
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości

paw prints