jaka rasa psa jest najlepsza do kontaktu z dziecmi i rodzina

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Laura 2 sty 2006, o 15:35

Z wielkich psówwybrałabym bernardyna, albo nowofunlanda.
A z małych cavaliera. Mają bardzo zrównoważony charakter. Jako jedyne wśród spanieli :)
Avatar użytkownika
Laura
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Magda* 2 sty 2006, o 16:26

No i sie zarejestrowałam :P a co do spanielków, to juz ja coś wiem na temat ich niewyczerpaniej energi :lol: :wink: ( może nie wszystkich ale przynajmniej mojego )


PS. Cieszę się , że sie zarejestrowałam :P spodobało mi się to forum ;) pozdrawiam wszystkich :*
Magda*
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1527
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 16:02
Imię psa: Atena ( zwana Tolą ;))
Rasa psa: Labrador retriever

Postprzez Laura 2 sty 2006, o 16:42

Ja w takim przypadku bardziej bałabym się o dziecko. Yorki nie są zbyt zrównoważnonymi psami :)
Avatar użytkownika
Laura
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 184
Dołączył(a): 2 sty 2006, o 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mwijatak 2 sty 2006, o 17:58

To też ale przy wyborze psa trzeba wziąć pod uwagę jakie posiada się dziecko :wink: Przykład, który podałam odnosi się ogólnie do całokształu wyboru a nie tylko do tej rasy 8)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tinus 3 sty 2006, o 10:29

zgadza się, że nie wszystkie małe psy nadają się dla dzieci. Ale tylko ze względu na to, aby dziecko nie rzucało przypadkiem psem po ścianach. Jeśli jednak chodzi o wychowanie psa, to odpowiedzialny właściciel powinien małego psa także dobrze wychować. Nie można robić z psiaków agresorów. Nawet jeśli mają tylko dwa kg.
I jak juz powiedziałam, każdy sam musi wybrać odpowiedniego psa dla siebie i dla swojej rodziny.
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez parsonek 3 sty 2006, o 16:28

Ta w sumie, to ja bym pierw wybrała rasy które będą odpowiednie dla mnie ( w końcu ja się tym psem będę opiekować), a potem z tych ras wybrałabym te, które mają predyspozycje do bezstresowego zachowania wobec dziwnych rzeczy ( w tym dzieci). :wink:



kuzi napisał(a):
Jadzia napisał(a):Nie ma rasy psów, która była by wybitnie polecana dla dzieci :roll:

Anglicy jako taką rasę uważają Staffordshire Bull Terriera. W Polsce rasa ta źle się kojarzy (grupa terrierów typu bull), przez co mało kto ją poleca...

Fafiki sa kochane :lol: , koleżanka ma fafika (suczkę), która widziała mnie pierwszy raz i od razu na rączki chciała :wink: , a moje paskudne suczo :evil: od razu warczeć zaczęło, z podtekstem - to moje - po czym zasiadła mi na kolankach i nie dała już faficzce podejść :?
Oglądajcie w tv reklamę Fervex-u i Pudliszek , gra tam moja suczka, a w reklamie Pysia mój pies.

Moja hodowla
http://mysia-zaglada.blogspot.com/

Mój klub agility
http://hop-szczecin.blogspot.com/
Avatar użytkownika
parsonek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 669
Dołączył(a): 31 sie 2005, o 22:18
Lokalizacja: okolice Szczecina

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

paw prints
cron