jaka rasa psa jest najlepsza do kontaktu z dziecmi i rodzina

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

jaka rasa psa jest najlepsza do kontaktu z dziecmi i rodzina

Postprzez daras 13 mar 2005, o 14:11

jaka jest najlepsza rasa mozecie podpowiedziec
daras
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Psisyn 13 mar 2005, o 16:21

Jeśli to ma byc jedyne kryterium, nie ma innych (np. ma bronić, pilnować) to najczęściej w takiej sytuacji polecany jest golden albo labrador.
Psisyn
 

Postprzez Kazia 13 mar 2005, o 20:10

Witam
Jeżeli chodzi o dzieci to lablador jest spoko.
Pies najlepszy przyjaciel człowieka
Avatar użytkownika
Kazia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 3 mar 2005, o 14:05
Lokalizacja: Płoki

Postprzez jola 21 mar 2005, o 18:40

Ale w labladora trzeba włożyć sporo pracy aby uważał na dziecko a nie zachowywał się jak żywy taran ja osobiscie polecam Golden Retriever ,Flat Coated Retriever ,Nova Scotia Duck Tolling Retriever wszystko zależy od "rozmiarów" .
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gość 28 mar 2005, o 19:29

Witam,
jak już tak polecacie to ja też się dołączę. Polecam owczarka francuskiego beaucerona! Sama mam dwa i 10 miesięczną córeczkę. Psiaki są opiekuńcze w stosunku do niej i bardzo delikatne mimo iż wiadomo, że taki maluch nie wie co to delikatność. Poza tym beauceron ma cechy pasterskie więc bardzo ceni sobie rodzinkę i spacery z nią. Jak trzeba to i obroni.
Gość
 

Postprzez jola 29 mar 2005, o 09:35

Przepraszam czy twoje psy pochodzą z polskich hodowli???
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Pascal 31 mar 2005, o 20:05

Tak moje psiaki są z hodowli Astra Canina, zapraszam na moją stronkę www.salinero.kylos.pl
Pascal
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 mar 2005, o 19:18

Postprzez jola 31 mar 2005, o 21:18

Czy możesz napisac cos o charakterze interesuje mnie ich stosunek do rzeczy nieznanych.
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Pascal 1 kwi 2005, o 22:16

Jolu, bardzo chętnie bym napisała o ich charakterze ale niezabardzo rozumiem co znaczy dla ciebie powiedzenie "stosunek do rzeczy nieznanych" - co masz na myśli. Dla młodego psiaka wiele jest rzeczy nieznanych i to przewodnik pozwala na ich odkrycie i ustosunkowanie się do nich. Dzięki przewodnikowi psiak wie czego nie należy się bać - bo diabeł nie jest taki straszny...- co należy unikać, na co zawarczeć lub zwrócić baczniejszą uwagę albo totalnie zignorować. To wszystko to socjalizacja psiaka i nasza ciężka praca aby był dla nas doskonały. Proszę więc abyś konkretnie zadała pytanie a odpowiem na nie - mam nadzieję że w sposób zadowalający.
Pascal
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 mar 2005, o 19:18

Postprzez jola 3 kwi 2005, o 20:46

Slyszalam bardzo niepocheblene opinie o Polskich Beauceronach ze sa plochliwe - a to nie jest bezpieczne .Ja wiem ze to co pisze napewno nie jest zgodne z Twoim zdaniem ,poniewaz sa to fantastyczne psy do pracy z przewodnikiem .A pytam tylko dlatego ze znajomy wymarzyl sobie ta rase do pracy jako psa poszukujacego ludzi zaginionych.Znam jednego psa, wiec moje zdanie jest nieobiektywne . :D
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Pascal 5 kwi 2005, o 06:57

Jolu, wszystko zalezy od przewodnika jak poprowadzi psa. Również od hodowcy, który dobiera psa do potrzeb klienta - jeśli potrafi to zrobić i klient mu zaufa i zda się na jego rady. Niestety rzadko się zdaża aby było tak idealnie. Owszem beauceron w miesiącach dojrzewania jest psem bardzo wrażliwym i nie wolno stosować siły. Aby był doskonałym psem to sama wiesz, że jest to ogromna praca i z duzym rozsądkiem. Trening i nauka to zabawa i wzmacnianie pozytywne. A czasem lepiej nic nie robić aby pies mógł przetrawić zdobytą wiedzę niż zbyt dużo od niego wymagać w jednym momencie. Moja suka ma zrobione IPO mimo, że w swoim zyciu też miała moment strachu - udało mi się to przejść bezboleśnie wzmacniając pozytywnie i jest naprawdę świetna, a wierz mi, moje wynagania są naprawdę wysokie. Co do psa poszukiwacza - życzę szczęścia twojemu znajomemu - to ogromna praca z psem, wiem ze we Francji są one szkolone w tym zakresie i to z sukcesami. A co do bojaźni polskich beauceronów to dużo ma tu do powiedzenia także genetyka - jest niestety bardzo niewdzięczna czasami.
Pascal
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 mar 2005, o 19:18

Postprzez jola 5 kwi 2005, o 15:58

Dzieki za odpowiedz pozwole sobie przesłac link do strony koledze :D
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Pascal 6 kwi 2005, o 09:02

Bardzo proszę i polecam się na przyszłość :)
Pascal
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 mar 2005, o 19:18

Postprzez Asiek 15 kwi 2005, o 20:08

Najlepszym dla dzieci jest golden retriver...wymaga trochę pracy ale jest to pies łagodny a przedewszystkim cierpliwy :)
Asiek
 

Postprzez hercia64 16 kwi 2005, o 08:46

Zgadzam się Goldeny i Labradory są idealne dla dzieci. Ale fakt, że trzeba dużo pracy włożyć...:)
Pozdrawiam
Kocham moją bokserkę Hercie i wszystkie psiaki i konie na świecie!
hercia64
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 44
Dołączył(a): 11 kwi 2005, o 13:31
Lokalizacja: Nysa

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints
cron