jaka rasa psa jest najlepsza do kontaktu z dziecmi i rodzina

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez ciemnooka 21 lip 2005, o 17:10

to dziwne bo goldeny ktore ja znam a jest ich nie malo to chodzace "dobro" i nie znam zadnej innej rasy tak spokojnej a obcowalam juz z doroslymi goldenami i nigdy z ich strony nie bylo agresii sledzac to forum od poczatku odnosze wrazenie ze wszystkie rotki i bulle to chodzace cuda a inne rasy to "cichobojcy" tylko niestety prawda jest inna i trzeba sie z nia pogodzic ;nie mozna z czarnego zrobic biale :wink:
Posiadaczka malego pinczerka Tocia i od niedawna porzuconego kociaka;-))
Avatar użytkownika
ciemnooka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 263
Dołączył(a): 27 cze 2005, o 16:00
Lokalizacja: podlaskie/Belgia

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez asik113 21 lip 2005, o 18:52

No cóż tu kryć...rzeczywiście w nawet najspokojniejszych rasach znajdą się "diabełki' :lol: Ale nadal uważam, że jeżeli Goldek będzie od samego początku z dziecmi to sie przyzwyczaji. Ale te psy nie są z natury agresywne chociaz jak juz mówiłam takie sie zdażają :o
asik113
 

Postprzez kuzi 21 lip 2005, o 20:56

Psy bojowe mają bardzo złą opinię - "psy mordercy". Retrievery mają za to dobrą. W rzeczywistości często zdarza się, że to te drugie są bardziej agresywne, niestety.
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Lucjusz 22 lip 2005, o 15:25

Tez nie wiem dlaczeo nazyaja psy bulowate mordercami , przeciez kazdy pies w koncu moze byc morderca , nawet golden jesli sie go odpowiednio wytresuje . Mi sie bardzo podobaja Bulowate a szczegolnie Pit bull
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cogar 22 lip 2005, o 16:12

Lucjusz napisał(a):Tez nie wiem dlaczeo nazyaja psy bulowate mordercami , przeciez kazdy pies w koncu moze byc morderca


W szczególności jamniki, chichuachuy, wszystkie charty (może nie wliczając Wilczarzy), cała grupa IX, itd...
A bullowate, cóż, oprócz tego, że mogą, to jeszcze mają predyspozycje, a ludzie, szczególnie ci, którzy w swoim życiu już kiedyś się przejechali są podatni na takie czynniki psychiczne jak wielkie szczęki, muskulatura, czy choćby sam wygląd.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

...

Postprzez asik113 24 lip 2005, o 13:46

Zgadzam się z Cogarem :lol:
asik113
 

Postprzez kuzi 24 lip 2005, o 23:14

Bulowate, jeżeli chodzi o ich psychikę to nie nadają się jako pies, który ma przejawiać agresję wobec człowieka, mimo to nadają się na psy obronne - zwykle odstraszają samym wyglądem. :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez pauline_g 25 lip 2005, o 13:21

dokładnie!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Najlepszy jest...

Postprzez Agata 26 lip 2005, o 19:04

Zdecydowanie Golden - najlepszy przyjaciel dzieci i rodziny. Chpciaż to zależy od wychowania...
Agata
 

Postprzez Gość 27 lip 2005, o 09:25

Nie przepadam za labradorami. U mnie na osiedlu jest jeden i nie taki jak z natury te psy bywają, lecz taki który na widok każdego psa zaczyna się wściekać ujadać, a ogólnie w kontaktach z ludźmi jest nieprzyjemny :/. Nieufny i wogóle, ale to tylko jeden przypadek takiego labradora widziałam. Ogólnie nie lubie tych psów ponieważ nie podoba się mi ich wygląd tzn. obwisły brzuch ;). Bez urazy dla wielbicieli tych psów. Jeśli chodzi o psa dobrego w kontaktach z dziećmi to polecam wspaniałego goldena, a jesli chodzi o mniejsze to wesołego cocker spaniela angielskiego :D.
Gość
 

Postprzez Gordonka 27 lip 2005, o 09:27

Anonymous napisał(a):Nie przepadam za labradorami. U mnie na osiedlu jest jeden i nie taki jak z natury te psy bywają, lecz taki który na widok każdego psa zaczyna się wściekać ujadać, a ogólnie w kontaktach z ludźmi jest nieprzyjemny :/. Nieufny i wogóle, ale to tylko jeden przypadek takiego labradora widziałam. Ogólnie nie lubie tych psów ponieważ nie podoba się mi ich wygląd tzn. obwisły brzuch ;). Bez urazy dla wielbicieli tych psów. Jeśli chodzi o psa dobrego w kontaktach z dziećmi to polecam wspaniałego goldena, a jesli chodzi o mniejsze to wesołego cocker spaniela angielskiego :D.


To ja napisałam ;). Sorry, ale zapomniałam się zalogować :D
Pozdrowiają:
Gordiś & Brutus - sznaucer średni ( www.brutus.za.pl )
Avatar użytkownika
Gordonka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 lip 2005, o 18:33
Lokalizacja: Warszawa

=]

Postprzez Taki tam 1 sie 2005, o 15:31

Jak niema znaczenia na wielkość to Ladlador :D
Zielona Magia ]:->
Obrazek
Avatar użytkownika
Taki tam
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 534
Dołączył(a): 31 lip 2005, o 08:59
Lokalizacja: Śrem

Mastiff

Postprzez Janos 4 sie 2005, o 09:46

Witam
Nie będę oryginalny .... a mówiąc wiecej muszę być stronniczy : )
Jeśli mówimy o rozmiarze XXXL psa i dzieciach ...to mówimy
albo o Mastifie albo o Bernardynie :D
Coś do poczytania ... u mnie na www. Zainteresowani niech poszperają... :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Janos
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 29
Dołączył(a): 4 sie 2005, o 09:33
Lokalizacja: Kraków-Reda

Re: Mastiff

Postprzez ValdeQ 4 sie 2005, o 15:13

Janos napisał(a):Jeśli mówimy o rozmiarze XXXL psa i dzieciach ...to mówimy albo o Mastifie albo o Bernardynie :D


A dlaczego nie mówimy również o nowofundlandzie :?: :idea:
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Lucjusz 4 sie 2005, o 21:00

no wlasnie , podobno sa bardzo dobre dla dzieci
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints