jaka rasa psa jest najlepsza do kontaktu z dziecmi i rodzina

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Dlaczego ?

Postprzez Janos 5 sie 2005, o 06:00

Nie wiem dlaczego? .... pewnie dlatego nie mówię o tej rasie ,że totalnie
nie leżą mi "puchacze" .... Literatura fachowa (nie mylić z info na www hodowców na których wszystkie rasy są najlepsze do dzieci .... i kaukaz i pity i roty i bulle też....wszystkie są rodzinne i najlepsze do dzieci ... :D ) podaje jedynie te dwie rasy w rozmiarze GIANT . Mastifa mogę potwierdzić ... bo je hoduję a na bernardynach się wychowałem więc również moge polecić...
Reszty nie polecam bo nie znam z autopsji ... a nie zamierzam w takim topicu używać zwrotu "podobno" bo chyba nie o taką radę chodzi założycielowi wątku ... Ot co :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Janos
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 29
Dołączył(a): 4 sie 2005, o 09:33
Lokalizacja: Kraków-Reda

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 11 sie 2005, o 08:41

zaglądając tu szukałam psa dla mojego małego dziecka.Czytając Wasze wypowiedzi znalazłam tylko przekrzykiwanie się, który pies jest lepszy. Nie trzymacie sie tematu, nie odpowiadacie na główne pytanie, tylko reklamujecie te psy które macie. Wiadomo że szukając psa dla dziecka żadna matka nie wezmie pitbula, choćby nie wiem ile osób mówiło że jest łagodny. Nie każdy dorosły jest tez urodzonym treserem, aby umieć bardzo dobrze wyszkolić każdego psa.
Bardzo mi przykro, że nic sie nie dowiedziałam :cry:
Gość
 

?

Postprzez Janos 11 sie 2005, o 09:20

reklamujecie te psy które macie


A myślałaś że hodując mastify bedę Ci reklamował Dogi ???
Poza tym chyba mało uwaznie czytasz i wszystkich podciągnęłaś pod
wspólny mianownik...
Każdy pisze o rasie którą hoduje czyli o rasie na której się zna ...
Zamiast zadawać konkretne pytania Ty wolisz pyskówkę i krytykę ?
Zadawaj konkretne pytania dostaniesz konkretne odpowiedzi ...
Zacząć trzeba od oczekiwań a przede wszystkim od określenia swoich mozliwości które jesteś w stanie zapewnić psu ... i tych bytowych również.
Ostatnio edytowano 11 sie 2005, o 09:23 przez Janos, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Janos
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 29
Dołączył(a): 4 sie 2005, o 09:33
Lokalizacja: Kraków-Reda

Postprzez kuzi 11 sie 2005, o 09:21

STAFFIK KOCHA DZIECI - I Z TEGO TEŻ POWODU W ANGLII NAZWANO GO

" PSIĄ NIAŃKĄ " - MIMO SWEJ WIELIEJ SIŁY POTRAFI DOSKONALE I BARDZO

DELIKATNIE BAWIĆ SIĘ I OPIEKOWAĆ DZIEĆMI I MÓGŁBY TO ROBIĆ GODZINAMI.

GDY UZNA ŻE ZABAWA DOBIEGŁA KOŃCA PO PROSTU BĘDZIE SIĘ CHOWAŁ , UCIEKAŁ

I MOŻEMY BYĆ PEWNI , ŻE NIEZAREAGUJE AGRESJĄ. MIMO TO ZABAWA

PSA Z DZIECKIEM ZAWSZE POWINNA BYĆ NADZOROWANA PRZEZ

DOROSŁYCH , A SAMODZIELNIE OPIEKOWAĆ SIĘ STFFIKIEM MOŻE

DZIECKO POWYŻEJ 10 ROKU ŻYCIA - MAM TU NA MYŚLI SIŁĘ I ENERGICZNY

CHARAKTER TEJ RASY Z KTÓRYM MŁODSZE DZIECKO MOŻE SOBIE

NIE PORADZIĆ. NIE POZWALMY DZIECKU NA SZCZUCIE PSA ANI TEŻ

AGRESYWNE ZABAWY, PONIWAŻ NIWECZY TO JEGO CHARAKTER I ZAZWYCAJ

KOŃCZY SIĘ NIEPRZYJEMNYMI DLA NAS KONSEKWENCJMI.
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Jadzia 11 sie 2005, o 09:37

Chyba jesteś trochę niesprawiedliwa :oops: . Faktycznie, niektórzy chwalą się tym, co mają, ale przy okazji jednak mówią ciekawe rzeczy o psach. :D A jeśli pytanie było by konkretnie sformułowane, to i odpowiedż była by bardziej konkretna. :lol: Wiadomo, inny pies musi być, jak dziecko jest małe(żłobek i początki przedszkola), inny może być już jak dziecko zaczyna chodzić do szkoły, a jeszcze inny dla nastolatka :P Poza tym inne psy poleca się dla ludzi, którzy mieszkają w bloku, a jeszcze inne, jeśli pies ma mieszkać w domku z ogrodem. Ja na przykład, mam pinczery miniaturowe i nigdy nie polecałabym ich ludziom z małymi dziećmi(do 5-6 lat) i to z obawy o zdrowie, nie dziecka, ale psiaka. Tak że, jeśli postawisz konkretne pytania, to napewno dostaniesz konkretne odpowiedzi 8)
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez parsonek 5 wrz 2005, o 14:32

Jeśli jest się dokładnym w wychowywaniu psa od szczeniak, to każdy pies nadaje się do rodzinki.
Nawet psiaki typu rotki czy amstafki mogą być przyjacielem rodziny, być łagodne i milutkie. Ale żeby taki stan uzyskać trzeba szczeniaka prowadzić odpowiednio od początku.
Kryteriami w tym wyborze powinny być umiejetności potencjalnych właścicieli, możliwości lokatorskie ( wielkość mieszkania), czas, który psu można poświęcić i najważniejsze - dostępne finanse
Avatar użytkownika
parsonek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 669
Dołączył(a): 31 sie 2005, o 22:18
Lokalizacja: okolice Szczecina

Postprzez kuzi 5 wrz 2005, o 16:00

parsonek napisał(a):Nawet psiaki typu rotki czy amstafki mogą być przyjacielem rodziny

A dlaczego AST'y są podane jako skrajność negatywna. :?:
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez parsonek 5 wrz 2005, o 21:10

kuzi napisał(a):
parsonek napisał(a):Nawet psiaki typu rotki czy amstafki mogą być przyjacielem rodziny

A dlaczego AST'y są podane jako skrajność negatywna. :?:


Bo większości ludzi kojarzą się one z agresywną rasą, tak jak rotki, a obie rasy normalnie prowadzone są super przyjacielem rodziny.
Avatar użytkownika
parsonek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 669
Dołączył(a): 31 sie 2005, o 22:18
Lokalizacja: okolice Szczecina

Postprzez Tinus 12 wrz 2005, o 22:34

przeczytalam posty i zadne z Was nie wymienilo boksera. Słyszalam od znajomych (osobiscie takowego nie posiadam), że boksery wspaniale opiekuja sie dziecmi i bardzo je kochaja. Poza tym nie sa ani za duze, ani za male. Że tak powiem rozmiar uniwersalny :lol:
Poza tym boksery bardzo chetnie i szybko sie ucza. Ich siersc nie wymaga tak duzej pieegnacji, jak siersc goldena czy labka.

Co do safikow, ASTow, czy retkow - uwazam, ze moga byc doskonalymi psami rodzinnymi, ale wydaje mi sie, ze nie kazdy moze zostac wlascicielem takiego psa.
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

...

Postprzez Janos 13 wrz 2005, o 06:04

Prsonek ... troszkę głupoty opowiadasz ... :D
Spróbuj może dobrze wychować "rekina" :D Pewnych cech natury tych ras nie zmienisz ... i już i to nie jest powód do dyskusji ...tylko stwiedzenie faktu ...
Jak by to powiedzieć ..... na kwadratowym kole też się da jeżdzić ...tylko po co jak można mieć ...normalne koła ... :D
Nie dorabiajmy teorii .... mili państwo ...
Są rasy predysponowane dla rodzin .... i te które nie były w tym celu
"projektowane " bo nie po to je stworzono ...
Chcecie psa rodzinnego ... macie stafiki, buldogi ang., boksery owszem ...jak najbardziej , bernardyny, nowofunlandy, dogi de boreadux i mastify ...
Nie róbcie z rotów nianiek ... z pitów i bulli ...
Jeśli ktoś lubi "kwadratowe koła" ... to niech się decyduje ....
Nie mówię ... że ten czy tamten się nie nadaje .... a czemu nie ...
Jak się ktoś uprze że z kaukaza zrobi niańkę ...do dziecka ....jego ryzyko..
Ja mówię o rasach bardziej zalecanych bo tworzonych i dobieranych w tych celach ....
Ktoś pytał ...jakie .... a usłyszał "wszystkie się nadają" .... No ludziska
chyba nie o to chodziło pytającemu ... Raczej chciał troszkę zawęzić .... to grono ....
Obrazek
Avatar użytkownika
Janos
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 29
Dołączył(a): 4 sie 2005, o 09:33
Lokalizacja: Kraków-Reda

Re: ...

Postprzez parsonek 13 wrz 2005, o 11:13

Janos napisał(a):Prsonek ... troszkę głupoty opowiadasz


Nie powiedziałam, że z rottka, czy amstaffa można zrobić niańkę !

Napisałam, że mogą być przyjacielem rodziny, a to różnica. :evil:
I nadal uważam, że każdy pies może być dla rodzinki ( nie jako niańka !!) ale jako przyjaciel domu. To, że rasy mają swoje predyspozycje do konkretnych zachowń (pilnowanie, obrona itd) nie dyskwalifikuje ich z grupy psów rodzinnych.
Przy takich psach trzeba zachować większą ostrożność i tyle.
Avatar użytkownika
parsonek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 669
Dołączył(a): 31 sie 2005, o 22:18
Lokalizacja: okolice Szczecina

...

Postprzez Janos 13 wrz 2005, o 11:31

Zbyt to szerokie .... co piszesz ...i chyba nie o to chodziło w tym wątku ...
Po to stworzono rasy .... żeby zróżnicować psiaki .... i specjalizować je w określonym kierunku ...
Ty działasz wstecznie ....
Do obrony są rasy obronne .... do biegania charty ..... do stóżówania owczarki .... a psy rodzinne to psy rodzinne... : )
Nie sprowadzaj z powirotem wszystkiego do jednego worka ...
Piszemy właśnie o tym które do czego zostały stworzone i się nadają ...

A co to znaczy Twoim zdaniem bardziej uważać .... Uważać czy czasem w piesku nie obudzi się instynkt łowiecki i nie przyniesie Ci domownika w pysiu .... No przecież był taki zawsze spokojny ... :D

Znasz to ..... Jesli coś jest do wszystkiego to jest tak naprawdę do niczego...

I tak jest w przypadku każdej z ras .... każda stworzona z innym przeznaczeniem...

Jak ktoś woli udawać że jego .... pekińczyk to pies obronny a bulmastiff to
niańka do dzieci i pies rodzinny... to jego sprawa.
I nieszkodzi że rasę tworzono dla przechwytywania ... kłusowników w lasach razem z ich psami ....Nie szkodzi .... to przecież pies rodzinny : )
Właściciele bull ...bez urazy ... Potrzebny był ten przykład ... na tą chwilę...
Obrazek
Avatar użytkownika
Janos
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 29
Dołączył(a): 4 sie 2005, o 09:33
Lokalizacja: Kraków-Reda

Postprzez parsonek 13 wrz 2005, o 11:42

Odpowiedź jest taka jak pytanie.
Pytanie ogólne to i wypowiedź też.
Jęsliby pytający wyszczególnił czego oczekuje, co oferuje( warunki itd) to i wypowiedz by była szczegółowa.
Avatar użytkownika
parsonek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 669
Dołączył(a): 31 sie 2005, o 22:18
Lokalizacja: okolice Szczecina

Re: ...

Postprzez cogar 13 wrz 2005, o 11:47

Janos napisał(a):Do obrony są rasy obronne .... do biegania charty ..... do stóżówania owczarki .... a psy rodzinne to psy rodzinne... : )


Gdyby się oprzeć na takim stwierdzeniu należało by zauważyć, że przeczysz temu co napisałeś wcześniej. Napisałeś, że do dzieci nadają się Mastify i Bernardyny, tylko z tego co wiem, żadna z tych ras nie została stworzona z przeznaczeniem "piesio rodzinny".
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Re: ...

Postprzez parsonek 13 wrz 2005, o 11:53

Janos napisał(a):Do obrony są rasy obronne .... do biegania charty ..... do stóżówania owczarki .... a psy rodzinne to psy rodzinne... : )


Jak by się tym kierować, to amstaffki do kojca, kaukazy na łańcuch , terriery do nory, tylko labki i goldeny mogłyby chodzić po świecie.
Dajmy szansę innym psiakom.
Moim zdaniem psy hodowane sa w określonym celu, ale zawsze mają być łagodne do ludzi. Jeśli ktoś hoduje psy agresywne w stosunku do ludzi, nie jest hodowcą, tylko zwierzęciem :!:
Avatar użytkownika
parsonek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 669
Dołączył(a): 31 sie 2005, o 22:18
Lokalizacja: okolice Szczecina

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints