Jaki pies dla 5-letniego dziecka

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Korcia 23 wrz 2006, o 09:49

ja chodze do szkoły podstawowej im Janusza Korczaka w kleszczowie.
U nas 400zł to minimum.moja kolezanka dostała ponad tysiąc
Avatar użytkownika
Korcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 361
Dołączył(a): 15 sie 2006, o 14:25
Lokalizacja: Kleszczów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez lord 28 wrz 2006, o 22:07

Korcia napisał(a):mnie nie było niestety stać na psa za kilka tysiecy i mia to być pies za moje stypendium.Było to 400zł.Dobrze wiem że Korcia nie jest rasowym psie ale mnie to nie interesuje.Jedno wiem na pewno KORCIA NIGDY NIE BĘDZIE RODZIŁA NASTĘPNYCH KUNDELKÓW !!!Korcia będzie wysterylizowana(w przyszłości).Jeśli chodzi ci o psa który będzie kupiony za 300zł to lepiej naprawde pójdź do schroniska a tam jest pełno psow niektóre nawet rasowe i z rodowodem.Przemyśl to rozwiązanie!



a ty wziełas swoja Kore ze schroniska?
domyslam sie ze nie, skoro kosztowala 400 zl. Zatem sie nie dziw ze ludzie chca kupic psa za 300 zl

Do Gość'a: poszukaj pieska na allegro, a jak go juz kupisz, pamietaj o tym ze pies to nie zabawka dla dziecka, a czlonek rodziny.

Chociaz z drugiej strony schronisko to bardzo dobre rozwiazanie. Znajomy ma 5-letniego synka i wzial suczke mieszanca ze schroniska (mial byc w pierwszej wersji kot). Dziecko sie bardzo zzylo z pieskiem i jest fajnie.

8)
Avatar użytkownika
lord
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 sie 2006, o 12:46
Lokalizacja: Będzin

Postprzez czarny_motyl 29 wrz 2006, o 05:48

lord ale od mieszanca nei wiadomo czego sie spodziewac a rodowodowy ma jakich ogolne cechy charakteru i wiadomo czy np jest dobry dla dzieci
ale wychowanie i tak zrobi wiekszosc
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez natala_afro 13 paź 2006, o 17:45

Ja też przepraszam, że odbiegam od tematu, ale w podstawówce w 6 klasie miałam 5.9 i nic nie dostałam, a w pierwszej gim. miałam 5.0 i też nic 8) hm, to nie sprawiedliwe! Pogadam z Romkiem... :lol:
Avatar użytkownika
natala_afro
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 321
Dołączył(a): 21 wrz 2006, o 18:01
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jaki pies dla 5-letniego dziecka

Postprzez a-so 14 paź 2006, o 10:23

Anonymous napisał(a):Chciałbym zakupić psa dla 5letniego dziecka.Ma to być mały piesek(wymiary coś jak york terrier, może być trochę większy).Mam dom okolo 100m z ogrodem.Chciałbym przeznaczyc na tego psa sume do 300zl.Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.
a-so
 

Re: Jaki pies dla 5-letniego dziecka

Postprzez a-siek@wp.pl 14 paź 2006, o 10:31

Anonymous napisał(a):Chciałbym zakupić psa dla 5letniego dziecka.Ma to być mały piesek(wymiary coś jak york terrier, może być trochę większy).Mam dom okolo 100m z ogrodem.Chciałbym przeznaczyc na tego psa sume do 300zl.Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.


Mam bardzo podobne warunki mieszkaniowe i również 5-letnie dziecko. Stanowczo odradzam małe pieski typu terier. Są złośliwe i mogą ugryźc dziecko w obliczu zagrozenia.
Cena 300 zł za pieska o rasowym pochodzeniu, ale bez rodowodu, to stanowczo za mało. Ryzykujesz, że kupisz mieszańca, a wtedy chyba lepiej za symboliczną opłatę wziąć ze schroniska /nie daj się zwiesć różnym opiniom - przy małym dziecku koniecznie musi być to szczeniak, ew. pies bardzo młody!!!/.
Nie odkryję Ameryki, ale dla dzieci najlepsze są retrievery /golden, labrador/.
I nie piszę tak zupełnie bezinteresowanie, bo mam na sprzedaż 6-tygodniowe szczeniaki labradora po mojej kochanej suni - biszkoptowe i brązowego. Cena 800 zł, do odbioru w Gdańsku. Psy są po rodowodowych rodzicach /pełna dokumentacja/, ale bez uprawnień do metryki.
Gdyby ktoś był zainteresowany - proszę o kontakt e-mailowy. Pozdrawiam.
a-siek@wp.pl
 

Postprzez Gonia 14 paź 2006, o 10:48

Chcesz sprzedawać 6-tygodniowe szczenięta? :shock:
Czy są zaszczepione i odrobaczone,a jeśli tak to ile razy?
Słodki Urwis pozdrawia
Gonia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 192
Dołączył(a): 3 gru 2005, o 22:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez Michał 14 paź 2006, o 14:25

Złośliwe? To przyjdź do mojego domu i zobaczysz tą złośliwość :? ... Chyba że chodzi Ci o to, że małe dziecko nie wiedząc co robi mogłoby pieskowi sprawić ból, a on ugryzie, by przestało, to ok...
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez m.m 14 paź 2006, o 15:16

a-siek@wp.pl dlaczego szczeniaki nie mają uprawnień do metryki?
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki pies dla 5-letniego dziecka

Postprzez szczotek 14 paź 2006, o 15:23

Anonymous napisał(a): Stanowczo odradzam małe pieski typu terier. Są złośliwe i mogą ugryźc dziecko w obliczu zagrozenia.


Jestem tego samego zdania, że dla dziecka lepsze są duże psy, ponieważ są bardziej opanowane i nie nadrabiają wzrostu szczekaniem. i żeby nie było nieporozumień również chodzi mi o goldeny bo nie wyobrażam sobie dziecka przy sznaucerze olbrzymie, bo są to psy za energiczne:)

Michał napisał(a):Złośliwe? To przyjdź do mojego domu i zobaczysz tą złośliwość :? ... Chyba że chodzi Ci o to, że małe dziecko nie wiedząc co robi mogłoby pieskowi sprawić ból, a on ugryzie, by przestało, to ok...


Nie Michał, to nie jest ok. Pies nie może ugryźć dziecka jeżeli nawet to mu coś zrobi. Pies dla dziecka powinien być opanowany, a jak już pisałam wcześniej małe psy takie nie są.
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki pies dla 5-letniego dziecka

Postprzez Paulinka 14 paź 2006, o 16:58

a-siek@wp.pl napisał(a):.
Cena 300 zł za pieska o rasowym pochodzeniu,

a-siek@wp.pl napisał(a):.
Nie odkryję Ameryki, ale dla dzieci najlepsze są retrievery /golden, labrador/.
I nie piszę tak zupełnie bezinteresowanie, bo mam na sprzedaż 6-tygodniowe szczeniaki labradora po mojej kochanej suni - biszkoptowe i brązowego. Cena 800 zł, do odbioru w Gdańsku. Psy są po rodowodowych rodzicach /pełna dokumentacja/, ale bez uprawnień do metryki.

Piesek rasowy to piesek rodowodowy :!:
Za 800zł kupisz labradora z rodowdem, a pieski które oferujesz są to zwykle kundelki jeśli nie mają metryki.

a-siek@wp.pl napisał(a):.
ale bez uprawnień do metryki

Bez uprawnień czyli rodzice mają wpis w rodowodzie nie hodowane, nie chciało się wystawiać, albo jaki inny powód?
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

Postprzez Michał 15 paź 2006, o 09:15

Szczotek, źle mnie zrozumiałeś... Chodzi mi przestawienie przez gościa sprawy w zdaniu... On stwierdził, że małe psy są wredne, co jest nieprawdą. A to "ok", to było czy mu chodziło o postawę obroną psa co do sytuacji, jak to powiedziałem w poprzednim poście...
Dla małych dzieci psy większe są najlepsze. Przynajmniej dziecko nie zgniecie pupila :roll: .
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez szczotek 15 paź 2006, o 12:04

Michał napisał(a):Dla małych dzieci psy większe są najlepsze. Przynajmniej dziecko nie zgniecie pupila :roll: .


Tak, to prawda :P
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Jaki pies dla 5-letniego dziecka

Postprzez joan 16 paź 2006, o 13:42

Paulina-Mloda napisał(a):
a-siek@wp.pl napisał(a):.
Cena 300 zł za pieska o rasowym pochodzeniu,

a-siek@wp.pl napisał(a):.
Nie odkryję Ameryki, ale dla dzieci najlepsze są retrievery /golden, labrador/.
I nie piszę tak zupełnie bezinteresowanie, bo mam na sprzedaż 6-tygodniowe szczeniaki labradora po mojej kochanej suni - biszkoptowe i brązowego. Cena 800 zł, do odbioru w Gdańsku. Psy są po rodowodowych rodzicach /pełna dokumentacja/, ale bez uprawnień do metryki.

Piesek rasowy to piesek rodowodowy :!:
Za 800zł kupisz labradora z rodowdem, a pieski które oferujesz są to zwykle kundelki jeśli nie mają metryki.

a-siek@wp.pl napisał(a):.
ale bez uprawnień do metryki

Bez uprawnień czyli rodzice mają wpis w rodowodzie nie hodowane, nie chciało się wystawiać, albo jaki inny powód?
Pozdrawiam.

Jest jeszcze jedna możliwość, drugi miot w tym samym roku :?
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez pucek 30 paź 2006, o 13:47

alex4 napisał(a):Za te 300 zł to najwyżej można kupić pluszowego golden retrievera :lol:
nawet pięć :lol:
pucek
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints