Jaki pies dla 5-letniego dziecka

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

rasowy-rodowodowy

Postprzez Ania MK 15 lis 2006, o 10:00

a-siek@wp.pl, rozumiem że chcesz pozbyć się szczeniaków, ale swoim postępowaniem napędzasz maszynę do produkcji
psów w typie labradora. Tylko rodowodowe psy z uprawnieniemi hodowlanymi mogą być dopuszczone do dalszej hodowli. Jeśli szczeniaki nie mają metryk to znaczy że pochodzą od rodziców którzy nie mają uprawnień do rozrodu, nie dajesz żadnej gwarancji że sprzedawane przez ciebie szczenięta nie mają wad genetycznych. Jesli kogoś nie stać na psa z rodowodem to niech idzie do schroniska, psy w schronisku są kastrowane a suki sterylizowane nie mozna więc ich bezmyślnie rozmanażać. Nie zgadzam się też z twierdzeniem, że dla dziecka dobry tylko młody pies, jest wiele dorosłych psów w schroniskach o bardzo łagodnym i przyjaznym usposobieniu. Mlodego psa trzeba jeszcze umieć wychować, nawet z labradora można zrobić agresywnego psa. Nie generalizujmy więc bo co pies to osobowość. Żeby szczeniak wyrósł na mądrego psa musi byc odpowiednio socjalizowany a potem przez całe swoje życie odpowiednio prowadzony. Pozdrawiam i życzę mądrego wyboru.
Ania MK
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Echta 15 lis 2006, o 17:14

Nie "uciekajcie" od tematu,bo w koncu mamy pomoc osobie,ktora zalozyla ten temat;)
A wiec...Za 300 zl mozesz kupic psa,rasowego ale bez papierow.Ja mam psa,ktory jest bardzo rasowy,pochodzi od championow ale nie ma papierow.Po co one sa?Byly by potzrebne gdybym chciala chodzic z tym psem na wystawy itp. a tak to..Pozostaja tylko makulatura 8) :lol: heh :)
Ja bym proponowala BIEAGLE...Swietna rasa:)Madre,nigdy nie meczace sie psiaki:)Poza tym nie sa wcale duze 8) Kochaja dzieci :lol:
=-=-=-=-=-=-=-=- Nie ma złych psów,są źli właściciele -=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Avatar użytkownika
Echta
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 14 lis 2006, o 15:58
Lokalizacja: Luboń k/PoZnaNiA

Postprzez Atena 15 lis 2006, o 17:20

Echta napisał(a):Ja bym proponowala BIEAGLE...Swietna rasa:)

a że się tak wtrącę - a cóż to za rasa :?: :roll: :twisted: :lol:

Echta napisał(a):Za 300 zl mozesz kupic psa,rasowego ale bez papierow.Ja mam psa, ktory jest bardzo rasowy,pochodzi od championow ale nie ma papierow.Po co one sa?Byly by potzrebne gdybym chciala chodzic z tym psem na wystawy itp. a tak to..Pozostaja tylko makulatura 8) :lol: heh :)

pies bez papierów jest KUNDLEM, ewentualnie psem w typie rasy, ale w żadnym wypadku nie można go nazwać rasowym :!:
Ostatnio edytowano 15 lis 2006, o 17:22 przez Atena, łącznie edytowano 1 raz
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Gonia 15 lis 2006, o 17:44

Echta napisał(a):Nie "uciekajcie" od tematu,bo w koncu mamy pomoc osobie,ktora zalozyla ten temat;)
A wiec...Za 300 zl mozesz kupic psa,rasowego ale bez papierow.Ja mam psa,ktory jest bardzo rasowy,pochodzi od championow ale nie ma papierow.Po co one sa?Byly by potzrebne gdybym chciala chodzic z tym psem na wystawy itp. a tak to..Pozostaja tylko makulatura 8) :lol: heh :)
Ja bym proponowala BIEAGLE...Swietna rasa:)Madre,nigdy nie meczace sie psiaki:)Poza tym nie sa wcale duze 8) Kochaja dzieci :lol:
Sorki,ale mnie to strasznie ubawiło :lol: I tego "BIEAGLA" jak nie wybiegasz,to zeżre drzwi i wersalkę!Hodowca tej rasy,potencjalnym nabywcom pokazuje antyczną kanapę za niezłą kasę,którą mu właśnie "BIEAGLE" zjadły :D
Słodki Urwis pozdrawia
Gonia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 192
Dołączył(a): 3 gru 2005, o 22:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez szczotek 15 lis 2006, o 18:09

Czepiacie się o jedną litere, która najwyraźniej jest przypadkowym błędem. Odrazu widac, że chodzi o beagle'a. a Co do tej rasy to chyba nie jest odpowiednia dla dziecka. Te psy - jak przy małym dziecku - sa za ruchliwe. Odradzam tą rasę.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez mwijatak 15 lis 2006, o 18:35

Echta napisał(a):Nie "uciekajcie" od tematu,bo w koncu mamy pomoc osobie,ktora zalozyla ten temat;)
A wiec...Za 300 zl mozesz kupic psa,rasowego ale bez papierow.Ja mam psa,ktory jest bardzo rasowy,pochodzi od championow ale nie ma papierow.Po co one sa?Byly by potzrebne gdybym chciala chodzic z tym psem na wystawy itp. a tak to..Pozostaja tylko makulatura 8) :lol: heh :)
Ja bym proponowala BIEAGLE...Swietna rasa:)Madre,nigdy nie meczace sie psiaki:)Poza tym nie sa wcale duze 8) Kochaja dzieci :lol:


To znaczy, ża masz kundla :roll: I nie radź innym jak nie wiesz wokół czego ten świat się kręci :?

Beagle są to bardzo ruchliwe psy, które nie wybiegane stają się istną maszyną niszczącą :!:
Ostatnio edytowano 15 lis 2006, o 21:25 przez mwijatak, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gonia 15 lis 2006, o 20:51

szczotek napisał(a):Czepiacie się o jedną litere, która najwyraźniej jest przypadkowym błędem. Odrazu widac, że chodzi o beagle'a. a Co do tej rasy to chyba nie jest odpowiednia dla dziecka. Te psy - jak przy małym dziecku - sa za ruchliwe. Odradzam tą rasę.
Nie czepiamy się o literkę,tylko o znajomość tematu RASOWY=RODOWODOWY.A ta literówka wskazuje na to,że autor nie wie o czym pisze.
Słodki Urwis pozdrawia
Gonia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 192
Dołączył(a): 3 gru 2005, o 22:39
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jaki pies dla 5-letniego dziecka

Postprzez Gość 2 gru 2006, o 10:51

joan napisał(a):
Paulina-Mloda napisał(a):
a-siek@wp.pl napisał(a):.
Cena 300 zł za pieska o rasowym pochodzeniu,

a-siek@wp.pl napisał(a):.
Nie odkryję Ameryki, ale dla dzieci najlepsze są retrievery /golden, labrador/.
I nie piszę tak zupełnie bezinteresowanie, bo mam na sprzedaż 6-tygodniowe szczeniaki labradora po mojej kochanej suni - biszkoptowe i brązowego. Cena 800 zł, do odbioru w Gdańsku. Psy są po rodowodowych rodzicach /pełna dokumentacja/, ale bez uprawnień do metryki.

Piesek rasowy to piesek rodowodowy :!:
Za 800zł kupisz labradora z rodowdem, a pieski które oferujesz są to zwykle kundelki jeśli nie mają metryki.

a-siek@wp.pl napisał(a):.
ale bez uprawnień do metryki

Bez uprawnień czyli rodzice mają wpis w rodowodzie nie hodowane, nie chciało się wystawiać, albo jaki inny powód?
Pozdrawiam.

Jest jeszcze jedna możliwość, drugi miot w tym samym roku :?


Rodzice mają rodowody, ale nie robiliśmy im uprawnień hodowlanych i w tym tkwi cała intryga.
To nie są kundelki tylko labradory, z tym, ze bez zbednej biurokracji. Związek Kynologiczny pierze ludziom mózgi, bo każdy miot poza ZK to dla nich zwyczajnie utrata kilkuset złotych.
A jeśli chodzi o oferty sprzedaży rodowodowego labradora za 800 zł to nie pisz głupot, bo najtańsze kosztują ok. 1400 zł.
Gość
 

Re: Jaki pies dla 5-letniego dziecka

Postprzez mwijatak 2 gru 2006, o 11:00

Rodzice mają rodowody, ale nie robiliśmy im uprawnień hodowlanych i w tym tkwi cała intryga.
To nie są kundelki tylko labradory, z tym, ze bez zbednej biurokracji. Związek Kynologiczny pierze ludziom mózgi, bo każdy miot poza ZK to dla nich zwyczajnie utrata kilkuset złotych.
A jeśli chodzi o oferty sprzedaży rodowodowego labradora za 800 zł to nie pisz głupot, bo najtańsze kosztują ok. 1400 zł.


A to Cię zaskoczę, bo całkiem niedawno znalazłam znajomym hodowlę Labradorów gdzie za szczenię zapłacili 800 zł.
A 8 stówek za kundelka - musiałby być cały ze złota :roll:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki pies dla 5-letniego dziecka

Postprzez ValdeQ 2 gru 2006, o 11:30

Anonymous napisał(a):Rodzice mają rodowody, ale nie robiliśmy im uprawnień hodowlanych i w tym tkwi cała intryga.
To nie są kundelki tylko labradory, z tym, ze bez zbednej biurokracji. Związek Kynologiczny pierze ludziom mózgi, bo każdy miot poza ZK to dla nich zwyczajnie utrata kilkuset złotych.


Hmm, to raczej Ty pierzesz ludziom, mózgi bo "zrobienie uprawnień hodowlanych", to dla Ciebie "utrata kilkuset złotych".

W opisanej sytuacji są to labradory, nie kundelki. Jednak nie usprawiedliwia to nieplanowego rozmnażania nieprzebadanych labradorów z powodu chciwości.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gonia 2 gru 2006, o 12:12

Bo badania to też zbędna utrata kilkuset złotych :evil:
Gościu,Twoja argumentacja jest powalająca! :shock:
Słodki Urwis pozdrawia
Gonia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 192
Dołączył(a): 3 gru 2005, o 22:39
Lokalizacja: mazowieckie

Postprzez kilerka 3 gru 2006, o 16:46

Niema psa rasowego po tak niskiej cenie.Bez rodowodu to poprostu kundelek.Ale zawsze możesz poszukać psa z rodowodem z maleńką wadą a w tedy nawet i tak niskie ceny się zdarzają .A może łogodny kundelek zę schroniska?
Kocham wilki!
Zapraszam na strone: http://www.wolf.wild.art.pl/
Avatar użytkownika
kilerka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 5 lis 2006, o 08:21

Postprzez Paulinka 3 gru 2006, o 19:14

Kolega chyba chce jak najwięcej zarobić a jak najmniej wydać. Po co wyrabiać rodowody, jeździć na wystawy, zgłaszać mioty itp. skoro można pójść na łatwiznę i zarobić więcej nie tracąc pieniędzy na przeglądy, metryki itp. :!:
Produkcja kundli :!:

Proszę bardzo :!: tylko 100 zł droższe, ale za to po rodzicach Championach!
http://www.allegro.pl/item144491482_labrador_retriever_szczenieta_rodowodowe.html

A tu prosze bardzo szczenięta po rodowodowych rodzicach:
http://www.allegro.pl/item147351094_labradory_szczeniaki.html
Połowę taniej!
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

Postprzez ValdeQ 3 gru 2006, o 23:49

Paulinko, nie zrozumałem Czym te ostatnie pieski się różnią od szczeniaczków Gościa? Albo Ty czegoś nie zrozumiałaś?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Gość 5 gru 2006, o 19:38

ja m ysle ze dla piecioletniego dziecka najlepszy bylby amstaf bo jest ladny i mam takiego co troche gryzie ale malych dzieci nie gryzie
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 41 gości

paw prints