Jaki pies najlepszy?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jaki pies najlepszy?

Postprzez Alisha-Emma 5 kwi 2009, o 18:03

Witam. Mieszkam w bloku na na dość dużym poddaszu (160m2) i zastanawiam się nad kupnem drugiego psa, który towarzyszył by mojej suni (mix owczarka niemieckiego). Na pewno chciałabym osobnika dużego, ale bez przesady. Mogę mu poświęcić ok 1 godz dziennie na spacer i nieco dłużej w weekendy (nie licząc wypadów na siku). Sierść średnia lub krótka najbardziej mi odpowiada. Rodzina jest 4-osobowa. Macie jakieś pomysły na opanowanego i w miarę spokojnego psa?
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Tęczova 5 kwi 2009, o 19:03

Labrador? :)
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez zeberka161 6 kwi 2009, o 07:27

hmm moze jakis wyzel ?
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Alisha-Emma 6 kwi 2009, o 08:15

Myślałam o labradorze lub goldenie, jednak w mojej okolicy jest ich bardzo dużo, a ja wole mieć psa oryginalniejszego. A moja znajoma ma wyżła, z doświadczenia wiem, że jest to pies o zbyt silnych instynktach, nad którym czasem trudno zapanować. To był by już mój trzeci pies, ale nie mogę się zdecydować, ponieważ zawsze brałam mieszańce ze schroniska, a teraz chciałabym spróbować czegoś nowego tzn psa z rodowodem :)
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez Cookie_- 6 kwi 2009, o 12:45

Sznaucer olbrzym a moze dog ?....Bokser może ? :D :?:
:)
Avatar użytkownika
Cookie_-
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 77
Dołączył(a): 28 sty 2009, o 16:29
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez takasobieja 6 kwi 2009, o 15:11

Dog? TO duzy pies i za pare lat chodzenie do góry po schodach może sprawić mu dużo krzydy.... na stawy. To wielki pies i ma swoją masę. Licz się też z tym, że "orginalniejsza" rasa kosztuje wiecej niż ta popularna. Mówię oczywiscie o psach z rodowodem. Mam goldena i to najpiękniejsza rasa (dla mnie) pod słońcem. Bardzo oddana i przede wszystkim bardzo mądra i nie uparta. Moja suczka wykonuje moje wszystkie polecenia bezinteresownie. Dog jest moim marzeniem, ogromnym. Ale jego będę mogła sobie dopiero sprawić jak będę "na swoim" oczywiscie jesli warunki na to pozwolą... Ale jesli chcesz orginalniejszego to moze ca de bou ?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez bjossa 7 kwi 2009, o 07:51

Alisha-Emma napisał(a):Myślałam o labradorze lub goldenie, jednak w mojej okolicy jest ich bardzo dużo, a ja wole mieć psa oryginalniejszego. A moja znajoma ma wyżła, z doświadczenia wiem, że jest to pies o zbyt silnych instynktach, nad którym czasem trudno zapanować. To był by już mój trzeci pies, ale nie mogę się zdecydować, ponieważ zawsze brałam mieszańce ze schroniska, a teraz chciałabym spróbować czegoś nowego tzn psa z rodowodem :)


retrievery nie kończą się na goldenach i labradorch :wink:
sa jeszcze orginalne flat coated retrievery no i tollery, pomijam pozostałe dwa typu bo raczej sie ich u nas nie spotyka.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Alisha-Emma 7 kwi 2009, o 15:44

bjossa napisał(a):
Alisha-Emma napisał(a):Myślałam o labradorze lub goldenie, jednak w mojej okolicy jest ich bardzo dużo, a ja wole mieć psa oryginalniejszego. A moja znajoma ma wyżła, z doświadczenia wiem, że jest to pies o zbyt silnych instynktach, nad którym czasem trudno zapanować. To był by już mój trzeci pies, ale nie mogę się zdecydować, ponieważ zawsze brałam mieszańce ze schroniska, a teraz chciałabym spróbować czegoś nowego tzn psa z rodowodem :)


retrievery nie kończą się na goldenach i labradorch :wink:
sa jeszcze orginalne flat coated retrievery no i tollery, pomijam pozostałe dwa typu bo raczej sie ich u nas nie spotyka.

Dobrze o tym wiem, akurat od małego dziecka interesuje się retrieverami, nawet Curly coated i Chesapeake bay. Nie chodzi o bardzo oryginalnego, goldeny to świetne psy, ale po prostu co drugi przechodzący koło mnie pies to golden. Myślałam o flacie i tollerze (jedna z moich ulubionych ras), ale nie wiem, czy byłabym w stanie zapewnić im dosyć urozmaiconych ćwiczeń, te psy w mieście czuły by się nieszczęśliwe, ponieważ są stworzone do pracy. Wiem, że tymi moimi pytaniami sprawiam wrażenie nieobeznanej, ale uwierzcie mi wiem więcej, niż można by sądzić na pierwszy rzut oka. Mam dużo ras na oku i po prostu ciężko mi zdecydować, któremu z nich zapewnię najlepsze warunki. A ca de bou i boksery raczej nie są w moim typie, nie chodzi o sam wygląd, ale oczywiście również o charakter. Wolę psy z grupy I i VIII FCI. Przepraszam, jeśli trochę mnie poniosło, bo już sama nie wiem i z góry dziękuję za dalsze pomysły. Pozdrawiam.
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez martam300 9 kwi 2009, o 08:56

Może seter ,Golden lub dog de beraux -podobno to łagodne psy
Atena ********
martam300
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 mar 2009, o 09:28

Postprzez Alisha-Emma 9 kwi 2009, o 12:10

Setery są w porządku, ale bywają zbyt nadpobudliwe, jeśli im się nie zapewni min 2/3 godz ruchu dziennie. A dog de bordeaux (czy jak to się tam pisze) nie wiem czy byłby się w stanie dogadać z moją suczką, wspominałam już o niej. Zbytnia różnica wielkości, ona ma 54 cm w kłębie i charakter dominujący, więc nie powinno być zbyt ciekawie...
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez Alisha-Emma 9 kwi 2009, o 12:20

A teraz może wspomnę o rasach, które mi się podobają (nie chodzi tylko o wygląd). Tak więc: berneński pies pasterski, wszystkie retrievery (ale nie chce mieć labka, czy goldka), owczarki: niemiecki, biały szwajcar, hovawart, szwajcarski pies pasterski, może być leonberger, ale z powodu schodów i braku windy w moim bloku raczej go wykluczam, inne owczarki również. Ale to tylko pomysły, może wy coś poradzicie? Przede wszystkim musi być spokojny i łagodny, nie nerwowy i gwałtowny.
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości

paw prints