proszę o pomoc w wyborze rasy .

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

proszę o pomoc w wyborze rasy .

Postprzez KsiezniczkaIza 8 kwi 2009, o 19:52

heej .

moja BFF ; d ( najlepsza przyjeciółka na zawsze ; best friend forever ; p) planuje kupić sobie psa , a więc spytała mnie o zdanie co do wyboru rasy . ja przychodzę z tym do Was , ponieważ wiem , że się na tym znacie .

a więc może opiszę jej warunki :

1 . Ona ma 14 lat ( tak jak ja ) i ma trójkę rodzeństwa : najstarszy brat ma 16 lat , a bliźniaki ( chłopiec i dziewczynka ) po 4 .
2 . Jej rodzice często wyjeżdżają , aczkolwiek kiedy ich nie ma , w domu zazwyczaj są dzieci oraz gospodyni i niania.
3 . Nie mają psów , jedynie papugę żako oraz dwa konie . Mieli mopsa , którego jej mama prawie wszędzie ze sobą zabierała ; d ( był śliczny ! ), jednak w wieku trzech lat zdechł na nowotwór :( .
4 . Ich dom jest duży , mają także sporych rozmiarów ogród . Jest tam wiele drzew , ale jest też wolna przestrzeń , gdzie piesek mógłby się wybiegać .
5 . Na psa mogliby wydawać taką sumę pieniędzy jaka będzie potrzebna .
6 . Miałby zapewnione 3 / 4 spacerki dziennie , a oprócz tego bieganie po ogrodzie , zabawa oraz szkolenie ( podobno mają już na oku jakiegoś znajomego trenera ; p ) .
7 . To ma być pies rodzinny , ale taki , który znosiłby rozstania ( jak już wspomniałam członkowie rodziny często wyjeżdżają ) .

eh , to już chyba wszystko . ale się rozpisałam ! ; d

aha , szczerze mówiąc to ja również rozglądam się za nowym pieskiem . mam podobne warunki , oprócz tego , że jestem jedynaczką , nie mam koni i papugi , a za to jamnisia mojego kochanego ; d i dwie złote rybki . no i może my tak często nie wyjeżdżamy , a także bywają u nas dziadkowie i bracia mojej mamy , także oni mogą się zaopiekować psem pod naszą nieobecność . jeśli chodzi o wygląd to ( nie wiem czy mnie zrozumiecie ) chciałabym psa , który ładnie wyglądałby w towarzystwie rudego jamnika . : ]

aha , byłybyśmy nawet skłonne kupić szczeniaki z jednej hodowli .

proszę o odpowiedź , z góry dziękuję . : ]
I'm a Jack Sparrow captain, savvy?
Obrazek
http://www.ekomiko.pl
Chcesz być eko? Prosta sprawa! 'Ekomiko' to podstawa.
Avatar użytkownika
KsiezniczkaIza
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 59
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 15:04
Imię psa: Lucky.
Rasa psa: jamnik.

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez martam300 9 kwi 2009, o 08:51

A jaką wielkość mają mieć te psy jeśli duże to polecałabym owczarka niemieckiego (długowłosy) .Sama mam takiego jest spokojny w domu jest również dwójka małych dzieci (4lata) pies dogaduje się z nimi ,dzieci szarpią go ciągną wiadomo jak to dzieci ale pies nie ugryzie najwyżej zapisknie. Lubi się bawic ,bardzo i to bardzo szybko się uczy , a jak zostaje sam (około 6 godz) śpi i leży spokojnie.

Jeśli jakaś mniejsza rasa to jakby miał zapewnione dużo ruchu to może beagle , spaniel ?
Atena ********
martam300
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 mar 2009, o 09:28

Postprzez Sissy 9 kwi 2009, o 09:14

A ile czasu wynosiłyby te spacery?
Rozłąki-długotrwałe,kilkumiesięczne,czy kilkudniowe? Świetnymi psami rodzinnymi są wszystkie retrievery-popularne goldeny i labradory,wyjątkowe tollery, dumne flaty,albo oryginalne chesapeake bay i curly coated. Ale to psy,które potrzebują stałego kontaktu z człowiekiem,psy,które przywiązują się całym sobą,więc rozłąki mogłyby bywać bolesne dla psiaka.
Jeśli ilość ruchu byłaby duża,to może rzeczywiście beagle,albo jakiś wyżeł?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Alisha-Emma 9 kwi 2009, o 12:27

No, owczarek w tym wypadku byłby dobrym wyborem, choć on również potrzebuje ścisłego kontaktu z człowiekiem.
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez martam300 9 kwi 2009, o 13:40

To prawda ! owczarki muszą mieć kontakt z właścicielem..
Atena ********
martam300
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 mar 2009, o 09:28

Postprzez KsiezniczkaIza 12 kwi 2009, o 18:37

przepraszam , że nie odpisywałam , ale nie miałam przez kilka dni dostępu do internetu . : )

te rozłąki byłyby co najwyżej kilkudniowe ( ew . tydzień ) .
owczarki niemieckie podobają się , a nawet bardzo . : )
a spacery no to nie wiem jeden z nich trwałby tak ok godziny , a dwa , ew . trzy pozostałe trwałyby ok . 15 - 30 minut .

poza tym czytałyśmy też o innych rasach i tutaj wymienię te , które nam się podobają :

golden retriever ,
labrador retriever ,
chow chow ,
buldog francuski ,
mops ,
labradoodle ( to hybryda , a nie rasa ; p ).

oczywiście BAARDZO dziękuję za wszystkie odpowiedzi . : )

P.S. : przeczytałam mojego poprzedniego posta i wygląda on trochę tak , jakbym była nie wiadomo jaką snobką ( typu Doda lub P*aris Hilton Fan ; d ) . bardzo Was za to przepraszam i nie chcę , abyście sobie tak o mnie pomyśleli .
I'm a Jack Sparrow captain, savvy?
Obrazek
http://www.ekomiko.pl
Chcesz być eko? Prosta sprawa! 'Ekomiko' to podstawa.
Avatar użytkownika
KsiezniczkaIza
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 59
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 15:04
Imię psa: Lucky.
Rasa psa: jamnik.

Postprzez Alisha-Emma 13 kwi 2009, o 18:44

Retrievery nie powinny długo zostawać same. Chow chow, może i nawet by pasował, ale ta rasa to nie moja profesja, najlepiej porozmawiaj z osobami znającymi się na chow chow. Jest tu jedna pani, która hoduje te psy.
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez KsiezniczkaIza 16 kwi 2009, o 13:05

dziękuję za odpowiedź Alishu-Emmo .

szkoda , że Retriever to nieodpowiednie psy dla mnie .

spodobał mi się również Portugalski Pies Dowodny , ale z tego co wiem , w Posce nie ma ani jednej hodowli tej rasy . mimo tego , czy ktoś z Was posiada takiego psa ? podobno w USA i Wielkiej Brytanii jest teraz na nie moda ( od kiegy Barack Obama stał się szczęśliwym posiadaczem przedstawiciela tej rasy ) . : )

chyba znów przejdę się po schroniskach i może znajdę jakiegoś biednego kundelka .
I'm a Jack Sparrow captain, savvy?
Obrazek
http://www.ekomiko.pl
Chcesz być eko? Prosta sprawa! 'Ekomiko' to podstawa.
Avatar użytkownika
KsiezniczkaIza
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 59
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 15:04
Imię psa: Lucky.
Rasa psa: jamnik.

Postprzez martam300 16 kwi 2009, o 13:29

Tak będzie dobrze napewno w schronisku znajdzie się odpowiedni dla Ciebie psiak . Pozdrowienia i życze abyś znalazła psiaka dla siebie


"Biorąc psa ze schroniska nie zmienisz całego świata lecz zmienisz świat dla tego psa"
Atena ********
martam300
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 mar 2009, o 09:28

Postprzez mrowka456 16 kwi 2009, o 18:06

a jak jak zawsze polece posokowca :) mam coreczke julie - rok i 7 miesiecy i super sie z Drumelka (posokowcem hanowerskim) dogaduja . jak macie teren do biegania to dla takiego psiurka to istny raj :) hanowerki sa mniej popularne od bawarkow . owszem potrafia byc szalone ale zarazem sa zabojczo opiekuncze , miziaste i woogle mrrrr
zreszta pytaj o co chcesz z mila checia odpowiem :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints