jakas miła rada w wyborze pieska ?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

jakas miła rada w wyborze pieska ?

Postprzez adrian84 17 kwi 2009, o 02:42

Witam
prosiłbym o jakas rade w wyborze rasy, do tej pory miałem 2 psy Dobermana (zmarl na bialaczke) oraz Pitbulla red nose wiec jakies niewielkie dowsiadczenie mam. Kolejną kwestia jest mieszkanie z tym nie ma problemu dom z dzialka 1200 m2, jesli chodzi o lokatorow mieszkam z rodzicami sa na emeryturze ja pracuje na 3 zmiany i nie wiem ile czasu moge poswiecic psu oczywiscie bede sie staral jak najwiecej na oku mam glownie 2 rasy mianowicie osobiscie marzy mi sie bullterier miniaturowy i pytanie jak to jest w stosunku z ta rasa ? rodzice nie chca po poprzednim psie miec zadnego bulla gdyz pies zostal uspiony ze wzgledu na agresje nie tolerowal jednego z domownikow(mimo ze dla reszty byl po prostu jak rodzina z ciezkim sercem podjeta taka a nie inna decyzja), czy ów miniatura tez jest psem sklonnym do niekontrolowanych wybuchow agresji ? czy tez jako ze nie ma go w rasach niebezpiecznych a z opinii na internecie czytuje ze jest bardzo towarzyski oraz uwielbia dzieci ?, kolejnym psem jakiego mam upatrzonego jest dog niemiecki na ktorego koniecznie uparli sie rodzice i przyznam ze tez jest bardzo ladny ale troszke przerazaja mnie jego rozmiary oraz nic nie wiem o usposobieniu, doczytalem gdzies ze rasa ta ma sklonnosci do obfitego slinienia sie a to juz na wstepie ogromny minus (jest w rodzinie bernardyn i jak widze jak lataja kolo niego z chusteczka a cale sciany pokryte sa sliną to mi nogi miekna), myslalem kiedys o goldenie oraz o syberianie malamucie ale odpadaja ze wzgledu na siersc (TYLKO I WYLACZNIE PIES Z KRÓTKA SIERSCIA) mianowicie czego oczekuje od psa bo to chyba najwazniejsze, zeby byl towarzyski lubial pieszczoty oraz zabawe taki rozrabiaka troszke zeby zawsze byl w domu i nie robilo sie smutno, oczekuje tez posluszenstwa gdy go zawolam ma sie zjawic (nie wyobrazam sobie sytuacji ze psa spuszcze ze smyczy i potem bede latac za nim bo nie uslucha), zadnej dominacji ma wiedziec gdzie jego miejsce (oba psy poprzednie ze wzgledu na miekkie serce spaly w łózku lubialem sie przytulic do nich wiem ze zarowno dog jak i bullek mini sa raczej srednio dominujace w przeciwienstwie do amstaffa czy pita) pozatym bedzie przebywal praktycznie 24h na dobe z rodzicami wiec z zostawieniem psa samemu sobie nie ma mowy po ostatnich dwoch trzeba bylo wymienic polowe mebli :) bede wdzieczny za wyrazenie opini i jakies rady naturalnie jesli o czym zapomnialem badz macie pytania chetnie odpowiem.

pozdrawiam serdecznie
adrian84
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 kwi 2009, o 01:46
Lokalizacja: Śląsk

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez takasobieja 20 kwi 2009, o 20:28

Dlaczego chcesz psa z krótką sierscią? Ona wbija się we wszystko, a dluga jedynie osiada. Odkurzacz z turbo szczotką załatwia sprawę :)
Mam goldenke, i spełnia wszystkie Twoje oczekiwania. Wie gdzie jej miejsce, jest pieszczochem, lubi pobroić, przychodzi na każde zawołanie. Jej zalety mogę wymieniać bez końca.
Dog jest moim marzeniem, ale wiem, ze tez lubi mimo wszystko być czasem niezależny. Rzeczywiscie, większosc psów się mocno ślini.

A moze... owczarek niemiecki? Sznaucer? Bokser?
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez mrowka456 20 kwi 2009, o 21:03

a moze posokowiec? plusow duzo by tu wymieniac :) szybko sie uczy . jest super do dzieci , nie jest to rasa bardzo popularna (niedlugo swiatem zawladna yorki i goldenki :D) a z reszta pytaj ... jak cos to zawsze google pomagaja w konkretnym rozeznaniu o wygladzie :) ja mam posokowca hanowerskiego , wychowuje sie z moja poltoraroczna coreczka ... no i jest pieszczoszkiem a jednoczesnie z wygladu ludzie potrafia sie go bac :) ostatnio ktos pomylil moja drumle z amstafem :) za innym razem padlo pytanie czemu ten jamnik taki wielki urusl :D oglnie piesio nietypowy .. no i ta proszaca mordka .. te wielkie brazowe oczka
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez takasobieja 21 kwi 2009, o 20:53

No widzisz, a moja kuzynka ma bawarskiego, pies jest powiem średnio mądry. Dość długo się uczył podstawowych komend,i nie robi nic bezinteresownie, musi coś dostac wtedy zrobi o co prosisz. Na spacerach potrafili go gonic po polu 4godz :P do 2 w nocy :P Nawet szynka i ulubiony miś nie pomagały. Niszczy wszystkie misie... ciocia nie nadąrza mu kupować. Albo znosic od kogos komu nie są potrzebne. Rekord, to 12 misiów w jeden dzien poćwiartowanych. :) Ale powiem, ze jest cwana :D wie co ma kiedy robic... jak cos chce :) Choć jest kochana... jak widzi, ze ktos płacze to znosi do tej osoby wszystkie swoje "smiecie" (ciezko to nazwac czyms, skoro nie ma oczy uszu juz itp.) I piszczy razem z Tobą...
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez mrowka456 22 kwi 2009, o 07:19

to trzeba przyznac ze lubi sobie pobiegac . no ale moja wraca na zawolanie.. moim zdaniem kwestia wychowania od poczatku . oglnie posokowce to takie troszke cwaniaczki. potrafia byc zlosliwe ale jednoczesnie lapdnie zalapujao co co nam chodzi ( Drumla majac 6 miesiecy. zalatwia sie na dworze , zna komende siad , lezec i chodz tu ) , jest bardzo przyjacielska . uwielbia inne psy
kurcze ja tyle misio to nawet dziecku nie kupuje .. moze jak niebedzie miala misia to przestanie niszczyc ;p moze nieh ciocia kupi taki gruby sznur (nie ma szans tego popsuc)
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez Alisha-Emma 22 kwi 2009, o 19:52

Krótkowłose... hmm, to może wyżeł weimarski? Chociaż w sumie to nie jest typ kanapowca...
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez mrowka456 22 kwi 2009, o 21:14

hmm a moze nowofunland lub Berneński pies pasterski
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez Alisha-Emma 23 kwi 2009, o 08:28

mrowka456 napisał(a):hmm a moze nowofunland lub Berneński pies pasterski
Ale on napisał, że mu zależy na psie z krótką sierścią.
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez mrowka456 23 kwi 2009, o 16:38

ehh zakrecilam sie ;p no to moze bealga albo onek krotkowlosy
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

rada

Postprzez ailata 25 kwi 2009, o 21:11

Dogi faktycznie mocno się ślinią.
Co do posłuszeństwa (przychodzenie na wołanie), agresji, problemów z samotnym zostawaniem w domu, to gorąco polecam psie przedszkole. Dobrze prowadzone powinno załatwić sprawę - wyszkolisz psa, to będzie Cię słuchał. Psie przedszkole jest dobrą profilaktyką na agresję. Dobry szkoleniowiec podpowie Ci też jak przyzwyczaić psa do samotnego zostawania w domu.
Co do rasy, to podstawową sprawą jest ile czasu możecie psu poświęcić. Jeśli mało lub nie wiecie ile, to weźcie raczej takiego, który potrzebuje mniej aktywności. W przeciwnym razie będziecie mieć z psem kłopoty - kiedy pies ma za dużo energii, jakoś ją rozładuje. Jeśli właściciel mu w tym nie pomoże - futrzak sam sobie poradzi. Tyle, że jego pomysły raczej Wam nie przypadną do gustu.
Avatar użytkownika
ailata
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 18:48
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints