Jaką rasę wybrać?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez kuzi 15 sie 2005, o 20:12

Spotkanie zostało przełożone o tydzień (27-28.08). Lokalizacją zlotu jest teren zawodów IDBA.
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Michał 16 sie 2005, o 07:19

Dziękuję za poinformowanie mnie o dacie przełożenia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez borderek 17 sie 2005, o 12:25

Jeżeli jestes początkującym właścicielem psów to dobrze zastanów się czy napewno poradzisz sobie z terrierem typu bull. To silne,odważne,lojalne,o dużym temperamencie,uparte, żywe,spontaniczne. towarzyskie psy. Potrzebują konsekwentnego wychowania,szkolenia, dużo aktywności, zajęcia. Pamiętaj w jakim celu kiedyś hodowano te psy, uczone je agresji a zadaniem dzisiejszego właściciela takiego psa jest takie wychowanie aby ta agresja nigdy nie doszła do głosu. Ktoś polecił Ci bordera i to był duży błąd. Zastanów się nad retriverami, collie, owczarkiem niemiecki. Masz jakieś doświadczenie z psami?
Avatar użytkownika
borderek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 701
Dołączył(a): 17 sie 2005, o 11:50
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Michał 17 sie 2005, o 13:49

Nie miałem żadnego psa. Więc co mówić tu o doświadczeniu? Prawie wszystkie psy mojej rodziny ( oprócz suczki jednego z moich kuzynów, która na wszystkich obcych prawie bez przerwy szczeka ) mnie lubią. Proszą o pieszczoty itp. Poza tym na to wygląda, że nie będę mieć psa z powodu opini mojej rodziny :cry: . Na to wygląda, że będę miał możliwość mieć go dopiero wtedy kiedy się wyprowadzimy z mojego ( łagodnie mówiąc ) gupkowatego mieszkania, czyli nigdy :cry: . Jestem absolutnie wkurzony :!: :!: :!: Może mi kupią na urodziny agamę brodatą, legwana zielonego lub coś innego niedużego :roll: . Oczywiście nadal będę pisał na tym forum, bo co mam robić :?:
Pozdrawiam wszystkich - Michał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez Jadzia 17 sie 2005, o 15:48

Nie denerwuj się Michale, nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być ...gorzej :lol: albo lepiej :) Rzeczywiście, Kuzi Ci zawrócił głowę tym staffikiem i myślę, że Twoi Rodzice trochę obawiają się, że nie poradzisz sobie, bo faktycznie terier typu bull nie bardzo nadaje się na pierwszego psa, tymbardziej w Twoim wieku. :D Więc nie załamuj się, tylko zrewiduj swoje oczekiwania, bardziej dopasuj do oczekiwań Twoich Rodziców, i myślę, że dostaniesz psa na urodziny 8)
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Michał 17 sie 2005, o 18:07

Tu nie chodzi o rasę psa, Jadziu. Gdybyś przyjechała do mojego mieszkania to dowiedziałabyś się jak jest naprawdę. Nawet ty byś się zgodziła z opiniami mojej rodziny. No cóż ja też się z nimi po części zgadzam :( . Pies raczej u mnie się nie nadaje. Och, jak się cieszyłem, kiedy myślałem o psie. Teraz marzenia o posiadaniu psa zanim nie zamieszkam sam w normalnym domu/mieszkaniu przepadły. Mam straszną ochotę wynieś się z tego... z tego gupkowatego ( wolałbym napisać coś innego, ale nie chcę łamać regulaminu tego forum ) mieszkania. U mnie nie ma warunków do rowijania się czternastolatka, który ma niezwykłe zainteresowania jak na młodzież w moim wieku. To jest super ograniczenie. Wolałbym wyprowadzić się do Słomnik, dokładniej do kuzyna. Przynajmniej tam jest normalnie. Koledzy nie rzucają i nie niszczą Ci rzeczy. Nieznajomi nie dręczą Cię głupimi, niepoważnymi i niedojrzałymi telefonami. Ludzie są życzliwi. Nie mogę tu wytrzymać. Zwa-riu-ję. Po prostu koszmar. To mam do powiedzenie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez kuzi 17 sie 2005, o 20:30

Michał napisał(a):U mnie nie ma warunków do rowijania się czternastolatka, który ma niezwykłe zainteresowania jak na młodzież w moim wieku. To jest super ograniczenie. Wolałbym wyprowadzić się do Słomnik, dokładniej do kuzyna. Przynajmniej tam jest normalnie. Koledzy nie rzucają i nie niszczą Ci rzeczy. Nieznajomi nie dręczą Cię głupimi, niepoważnymi i niedojrzałymi telefonami. Ludzie są życzliwi. Nie mogę tu wytrzymać. Zwa-riu-ję. Po prostu koszmar. To mam do powiedzenie.


Nie martw się. Nie Ty pierwszy miałeś takie problemy.
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Michał 18 sie 2005, o 08:31

Co mam na to poradzić? Jak mam rozwiązać moje problemy, by tego nie robili? Oni po prostu nie mogą się powstrzymać by komuś nie zrobić na złość. Przyczepili się akurat do mnie. Nie napiszę tego co chciałem napisać, bo uważam to za zbędne.
Teraz coś o "psie". Z tego co ja wiem to rodzina na urodziny kupi mi jakiegoś gada ( Agamę brodatą, Legwana zielonego lub coś innego, wszelkie informacje na ich temat można znaleść na stronie: www.terrarystyka.pl ). No, ale lepszy rydz niż nic. Po części łatwo się oswajają, można je brać na ręce, ale nie reagują na swoje imię :roll: ... Pod tym względem psy są lepsze :) . W końcu to tylko gady. Nie mogę od nich dużo wymagać. Tylko to żeby mi się udało go oswoić tak, bym mógł brać go na ręce lub ramię. Mam nadzieję, że to mi się uda. To byłby duuuuuży sukces.
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez ValdeQ 18 sie 2005, o 20:32

Jeśli idzie o kontakt i więź ze zwierzęciem, to żadne inne nie może się równać z psem. Nawet szympans, który ma prawie wszystkie geny identyczne z człowiekiem.

Jedynie pies jest w stanie odczytać znaczenie wyrazu twarzy człowieka.

Jestem pewien, że drobnymi krokami osiagniesz swoje i przekonasz rodziców. O ile pamiętam, to już jednej osobie, która poszła za naszyhmi wskazówkami się udało.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

c.d.

Postprzez Ewa_ 21 sie 2005, o 17:05

:roll: Uważam, że najpierw powinieneś uporządkować swoje prywatne sprawy, a potem dopiero myśleć o psie. --- I nie koniecznie agresywnym...
Pudel to najwspanialszy pies. ;))
Obrazek
Avatar użytkownika
Ewa_
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 36
Dołączył(a): 19 sie 2005, o 17:23
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Michał 22 sie 2005, o 10:11

Prywatne sprawy? Nigdy ich nie uporządkuję :x ... Powód chyba dla mnie tylko jest znany :evil: .
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez kuzi 22 sie 2005, o 12:03

Michał - spotkanie 28.08 na stadionie WKS Wawel Kraków [na MP IDBA]. Zalecam, byś zarejestrował się na http://amstaff.civ.pl/forum/
Tutaj masz link do tematu zlotowego: http://amstaff.civ.pl/forum/viewtopic.p ... highlight=
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints
cron