Jaką rasę wybrać?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jaką rasę wybrać?

Postprzez Michał 25 lip 2005, o 17:31

Witam!
Mam 14 lat i mieszkam w niezbyt dużym mieszkaniu. Chciałbym kupić psa , ale nie wiem jaką rasę wybrać. Nie chcę zbyt małego, ani zbyt dużego. Po prostu odpowiedniego dla czternastolatka. Jaką rasę wybrać? Czasami będę musiał wstać o 5:30 ( podział lekcji w szkole ) lub wcześniej bym zdążył z nim wyjść z nim na spacer. Mogę mu poświęcić dużo czasu. Możecie mi pomóc? Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich - Michał.
Michał
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Lucjusz 25 lip 2005, o 20:13

.. mhh.. moze owczarek szetlandzki nie jest za duzy ani za maly , jest posluszny ... i przywiazuje sie do wlasciciela wejdz na psiaki.pl daj hodowla i poszukaj vesca montana. powodzenia
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cogar 25 lip 2005, o 21:27

A czy masz jakieś dodatkowe wymagania co do psa, czy dodatkowe informacje. Dla przykładu gdzie będziesz psa wyprowadzał...
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez kuzi 25 lip 2005, o 21:52

Zbyt ogólne pytanie. Każdy zacznie faworyzować swoje ulubione.

Napisz nam jakie masz wymagania, jaki masz charakter, warunki, etc.
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Michał 26 lip 2005, o 08:10

Witam!
Mieszkam niezbyt daleko błoni. Tam mógłbym go wyprowadzać na dłuższe spacery. Dodatkowe wymagania. Hmm... Specjalnych raczej nie mam. Mam w mieszkaniu dwie papużki faliste. Nie chcę by pies zachowywał się do nich agresywnie, zwłaszcza kiedy fruwają po pokoju. Mam w mieszkaniu trujące (Bieluń olbrzymi) i cenne rośliny ( storczyki, orchidee ). Byłby problem kiedy by je obgryzał. W osiedlu, w którym mieszkam mają prawie wyłącznie psy, tutaj byłby problem kiedy bym miał suczkę. Mój charakter? Nie wiem jak go opisać. Nigdy tego nie robiłem. Jestem dość cierpliwy, nie lubię hałasu ( psy przeżyję :D ), nie jestem gwałtowny, lubię długie spacery ( nie bieganie! ), dalsze cechy charakteru... Stanowczość-zależy w jakich sytuacjach. Nastawienie-raczej otwarty. Czy to wystarczy? Pozdrawiam wszystkich - Michał.
Michał
 

Postprzez cogar 26 lip 2005, o 08:33

Jeśli to błonia krakowskie, to potrzebny jest raczej pies nie bardzo ruchliwy :wink: moim zdaniem dobry będzie tu Bullterier suczka. To, że wszyscy w koło mają psy to nie powinien być bodziec do tego, żeby też samca kupować, bo z nim jak podrośnie problem będzie cały czas (agresja do innych samców), a suczką będziesz musiał się martwić tylko 2 razy do roku (a nie jest to aż takie trudne). Inne proponowane przeze mnie rasy to z średnich- border collie( wyjątkowo pojętny i dobry do szkolenia) , aierdale terrier (ruchliwy jak to terier) , sznaucer średni (dość sporo temperamentu- u sznaucerów jak na ironię im mniejszy przedstawiciel tym lepszy stróż i obrońca ) :wink:
Z ras dużych mogę polecić Doga de Bordeaux (molosy w większości nie są przeraźliwie ruchliwe- a dogi tym bardziej, czyli można je trzymać w mieszkaniu), Setery wszelkiej maści (mają instynkt myśliwski, ale da się to opanować)... Może więcej wymienię jak nic z powyższych Ci się nie spodoba.
Co do roślin... Dobrze by było profilaktycznie spryskać je środkiem o jakimś przykrym dla psa smaku (popytaj w zoologicznym lub u ValdQa), dodatkowo musisz pamiętać, żeby dostarczać mu rozrywek alternatywnych w postaci wszelkiej maści gryzaków. Mogą być drewniane, szmaciane, pochodzenia zwierzęcego jak kości, uszy, tchawice, albo jakieś liny (do kupienia w sklepach- także pewnie w tutejszym sklepie internetowym).
W razie dodatkowych pytań pisz.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ValdeQ 26 lip 2005, o 09:13

Z tego co piszesz pasuje do Cebie pies "męski" w typie.

Mógłby to być np. doberman, owczarek niemiecki, może bulowaty terier.

Cogar ma rację co do suczki, będziesz miał mniej awantur. Pilnowaniem się tak nie stresuj, dwa razy w roku ruja trwa kilka dni, a samiec może uciec "na panienki" każdego dnia.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez kuzi 26 lip 2005, o 09:39

Polecam:

Czarny Terrier Rosyjski
Pies duży (~70cm w kłębie). Nie jest to pies jednego właściciela. Nie jest dominantem. Jest spokojnym psem. Jest bardzo inteligentny i przy tym bardzo posłuszny. Bardzo szybko się uczy. Owczarek Niemiecki to przy nim tuman. Nadaje się także idealnie jako pies obronny. Jest naprawde niebezpieczny dla osoby, która np. zaatakuje właściciela.

Obrazek
Obrazek

Staffordshire Bull Terrier

Jest to pies średniej wielkości (max. 42 cm w kłębie). Jest to pies z grupy terrierów typu bull. Jest to pies bardzo łagodny, opiekuńczy, bardzo wylewny. Dobry dla osób, które zostawiają psa samego na kilka godzin, choćby na czas pracy - Staffiki dużo śpią. Są to psy bardzo silne, ale mało wytrzymałe. Potrzebują jednak przynajmniej jednego dłuższego i męczącego spaceru , można go urozmaicić jakimiś zajęciami siłowymi, takimi jak wiszenie na linie, skakanie do wysokiej przeszkody, czy tag of war z innym psem. Nie przejawia agresji do ludzi, każdego zalizałby. Jest to pies znakomity jeżeli chodzi o kontakt z dziećmi. Z obcymi będzie się bawił, aż padnie, a dzieci w rodzinie będzie zabawiał, opiekował się nimi, troszczył.
Mimo swojego pięknego charakteru wyglądem może odstaszyć, więc osoby, które o rasie nic nie wiedzą zwykle obchodzą łukiem takiego psa.
Ta rasa w Polsce dopiero zdobywa popularność. Ludzie wolą psa podobnego, acz o wiele tańszego - American Staffordshire Terriera (Amstaffa). Na Stafforda trzeba wydać minimalnie 1100-1500 zł, a w dobrych hodowlach nawet ok. 3000 zł.
Drugim minusem po cenie jest, mimo tego iż Staffiego łatwo wychować, problem z oduczeniem psa agresji do innych psów. Po kilku miesiącach pracy bez specjalisty jednak można nauczyć psa ignorowania innych psów, lecz gdy jakiś zaatakuje SBT'a to spodziewajcie się, że z tamtego psa nic nie zostanie, no chyba, że wasz Stafford jest dość posłuszny i przywołacie go do porządku, choćby ciągiem komend: "puść, siad, waruj, zostań". :twisted:
Sam jestem posiadaczem psa tej rasy. Polecam.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez kuzi 26 lip 2005, o 09:46

Jeszcze może dodam tutaj suczkę American Staffordshire Terrier'a. Byle z papierami! Przydałoby się jeszcze ją wysterylizować, no chyba, że chciałbyś dwa razy do roku wydawać kilka stów na hormony i inne leki na ciążę urojoną...
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Lucjusz 26 lip 2005, o 10:00

chyba raczej bulowaty terrier , bo one nie sa za duze w przeciwienstwie do dobermanka...
Lucjusz
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1016
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 10:22
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez border 26 lip 2005, o 12:34

Co tak kazdy straszy ciazami urojonymi ?
W wiekszości przypadków ciaza urojona jest spowodowana traktowaniem suni ,przez własciciela . Mnóstwo zabawek do wyboru ,jedzenia pod dostatkiem a nawet wiecej ,non stop głaskanie ,mizianie i suka ,gotowa do ciązy .
Od połowy cieczki ,suka "myśli" ,ze będzie miała szczeniaki i kazdego dnia następujacego po tym czasie ,przygotowuje sie do porodu .Wydaje sie jej,ze jest w ciąży .My swoim postępowaniem utwierdzamy ją w tym przekonaniu .Zamiast traktowac sunie normalnie,zmniejszyc ilośc jedzenia ,dostarczac nowych wrażen ,bodzców ,zapewnic duzo ruchu .Traktujemy sunie w cieczce jak jakąs wyjatkowo doswiadczona w sensie negatywnym .Najczesciej słysze ,jaka biedna sunia ,ta cieczka ją tak meczy itp. To wszystko nasze wymysły i uczłowieczanie psa ;-)
Mam dwie suki i ani razu nie miały ciazy urojonej.
border
 

Postprzez border 26 lip 2005, o 12:38

Michal ,przede wszystkim powinienis chyba zastanowic sie czego oczekujesz od psa ? Napisales ,ani duzy ani mały,bo ma mieszkac w mieszkaniu ,ale jakie chciałbys u niego widziec cechy charakteru ?
CTR dla poczatkujacego własciciela psa , 14-latka ? Mocno bym sie zastanowiła .....
border
 

Postprzez kuzi 26 lip 2005, o 15:28

border napisał(a):Co tak kazdy straszy ciazami urojonymi ?


Amstaffki mają BARDZO SILNY instynkt macieżyński. Po każdej cieczce występuje ciąża urojona.
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Jadzia 26 lip 2005, o 16:34

A co myślicie o pinczerze średnim. :lol: Nie jest tak duży jak doberman, chociaż bardzo podobny(w końcu to rodzina). Przywiązuje się do właściciela bardzo. Łatwo się szkoli, bo jest bardzo inteligentny. Jest łatwy w utrzymaniu, bo je praktycznie wszystko, rzadko choruje. :P :o :o W Krakowie jest niezła hodowla średniaków "Galant", to możesz dowiedzieć się więcej. A w ogóle polecam Ci stronę www.pinczeromania.idysk.com tam w menu poszukaj podstronki -pinczer to nie jest pies dla każdego i przeczytaj dokładnie. Będziesz wiedział, czy możesz kupić pinczera. Tam też znajdziesz spis hodowli średniaków z namiarami i z aktualnymi wiadomościami o szczeniakach. Życzę powodzenia :D
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Michał 26 lip 2005, o 17:03

Czekałem na rodziców by wam odpowiedzieć. Chciałem oglądnąć zdjęcia podanych przez was ras na tej stronie, ale parę ras nie miało fotek. Kuzi czy pod twoim opisem Staffordshire Bull Terrier jest jego zdjęcie czy Amstaffa? Ze wszystkich ras, które mi podaliście najbardziej nam się spodobały i pasują do naszego mieszkania oraz trybu życia Staffordshire Bull Terrier, Sznaucer średni i Bullterrier. Rodzice uważają, że wszystkie psy są piękne. Które z tych trzech psiaków według was powinienem wybrać? Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich - Michał.
Michał
 

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints