Jaki maly i mily piesek do malego mieszkania blisko centrum?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jaki maly i mily piesek do malego mieszkania blisko centrum?

Postprzez Minniee 23 kwi 2009, o 15:41

Witam,
Chcialabym zebyscie mi cos poradzili.
Mialam boksera, niestety 3 lata temu mi zdechl.
Planujemy z narzeczonym kupic, ale nie za szybko, chcemy byc przygotowani wybierac i poszukac jakas dobra hodowle.
Pracujemy i sami mieszkamy. Mieszkanie ma 40 m2 (jeden duzy pokoj, i szeroki przedpokoj)
Nas nie ma w domu max 7 godziny. Ale na 2 zmiany( czyli 6-13 i 14-21)
Rano przed pracy spacer max 15 minut, zalezy jak piesek:)
a po pracy spacer dluzszy, mam blisko park, i wlasnie tam bardzu duzo psy na spacerze. Wieczorem i przed snem tez pospacerowac. Nie mamy dzieci, na razie nie planujemy. Na utrzymaniu pieska nie ma problemu, mozna powiedziec, mozemy wydac miesiecznie jedzenie 200 zl plus oczywiscie leczenie.
Ale ja nie chce miec szczekajacego pieska.
Mysle o Shih tzu, cavalier, ale slyszalam ze shih tzu ciezko wychowac zeby zalatwi sie na dworze, boje sie, jak zostawic szczenieta prawie 7 godz w domu sam? Moj przyjaciel mial shih i tak prawie codziennie przed snem i czasami w nocy po cichu zalatwil sie w domu, byl z dobrej hodowli. I tez doda ma dwie shih tzu, mowila ze nie zamierza planowac dziecka skoro psy nie nauczaja sie zalatwic na dworze, co to znaczy?
A cavalier, moj narzeczony nie za bardzo, mowil ze to pasuje do starszej osoby ( zawsze mowi ze pasuje do babci). I tak nie mam wiecej pomyslu.
i tez nie podoba mi sie yorka, nie wiem dlaczego.


Przepraszam, ze tak duzo bledow napisalam, bo jestem osoba nieslyszaca, nie potrafie tak pieknie napisac:)
Mam nadzieje ze tak mnie zrozumiecie.
A moze poradzicie nas inna rase
Minniee
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 kwi 2009, o 15:28

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mrowka456 23 kwi 2009, o 16:43

moze westie? (west highland white terrier)

Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez Minniee 23 kwi 2009, o 17:18

dlaczego taka ta rasa? hmn, nie za bardzo:(
Opis pieska:
Wesoly, przyjazny, inteligentny, chetny do zabawy, jak duzy pies, nie musi byc do wyszkolenia, szybko nauczy sie cos. Nie szczekajacy bez powodu, i miekki przyulanek. Bo nie lubie twardych pieskow.
A ta rasa wydaje mi sie twarda :) i po drugiej szybko pobrudzi.
hmn, a mops? zbyt kanapkowy i mysli tylko o jedzeniu.
Minniee
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 kwi 2009, o 15:28

Postprzez Minniee 23 kwi 2009, o 17:31

mysle o cavalier, a gdzie mozna spotkac w poznaniu, chce przekonac narzeczonego, bardzo podoba mi sie i taki charakter akurat, hmn.
Pozdrawiam
Minniee
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 kwi 2009, o 15:28

Postprzez mrowka456 23 kwi 2009, o 17:38

hmm ja mam posokowca . ma krotka siersc , wielkosc srednia , szybko sie uczy . szczeka tylko jak pan wraca do domciu z pracy .. na poczatku myslelismy ze drumla wogole nie szczeka ;p ja mam posokowca hanowerskiego ale sa tez bawarskie . oglnie pieske jest przyjazny . lubi spac pod koldra ;p no i ta slodka minka i wielkie uszyska :D

moja drumla wyglada tak :
Obrazek

no i mordka:
Obrazek

dostepne w wersji pregowanej (takiej jak drumla) i w kolorze czerwien jelenia (cos jak karmelek)

aha mieszkam w mieszkaniu ktore ma 38m2 (dwa pokoje , kuchnia i lazienka) , tez w centrum :) ale mamy taka jakby lake gdzie mozemy chodzic z psami . wielkosc mieszkania nie wazna jesli zamierzasz wychodzic na spacerki . oglnie moja sunia lubi sobie pohasac na podworku i toleruje wszystkie pieseczki na osiedlu :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez Alisha-Emma 23 kwi 2009, o 19:54

Cavaliery by pasowały ;) Zobaczcie sobie tą stronkę http://gorskafantazja.home.pl/index-02.html Może jak narzeczony zobaczy te mordki, to zmieni zdanie :) To wcale nie są psy dla "babć".
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez mrowka456 23 kwi 2009, o 20:02

alisha: niewiem czemu ale mi sie pieski skojarzyly z zakonnicam:D
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez Minniee 23 kwi 2009, o 21:48

mrowka456 napisał(a):alisha: niewiem czemu ale mi sie pieski skojarzyly z zakonnicam:D


Wlasnie wyglada :D

A pytam, czy szczenieta cavalier potrafi pozostawic sam w domu przez 7 godzin?

A moze wiecie czy jest co tydzien spotkanie calavalierow?

Napisalam o zalatwieniu sie Shih, czy to prawda?
Minniee
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 kwi 2009, o 15:28

Postprzez mrowka456 24 kwi 2009, o 05:59

hmm chyba kazde szczeniatko moze zostac w domu ... duzo zalezne od tego jak nauczysz ... moze najpierw niech samo zostaje chwilke a potem wydluzac czas stopniowo . maluszka chyba najwet latwiej jest przyzwyczaic
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez Sissy 24 kwi 2009, o 08:44

Minniee napisał(a):Napisalam o zalatwieniu sie Shih, czy to prawda?

To zależy tylko i wyłącznie od wychowania psa,broń Boże-od rasy.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

cavalier

Postprzez ailata 25 kwi 2009, o 21:02

Z cavalierem uwaga: są to psy, których często się nie docenia. Są bardzo inteligentne, łatwo się uczą, a co za tym idzie - właściciel powinien mu poświęcić sporo czasu, jakoś zorganizować czas (np. szkolić), bo inaczej istnieje spore ryzyko, że pies sam sobie czas zorganizuje (prawdopodobnie w sposób, który nie bardzo przypadnie do gustu właścicielowi).
No i jeszcze jedna sprawa: wiele ras ma skłonności do pewnych określonych schorzeń: mopsom często wypadają oczy, wiele owczarków niemieckich cierpi na dysplazję, a cavaliery często mają zbyt małą czaszkę, która powoduje ucisk mózgu i ciągłe, bardzo bolesne bóle głowy...
A może jakiś kundelek ze schroniska? Tyle jest szczeniąt do wzięcia...
Mieszańce też są kochane, wzięte z niedoli niesamowicie się przywiązują, no i zazwyczaj są zdrowsze.
Avatar użytkownika
ailata
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 18:48
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Minniee 30 maja 2009, o 21:20

Bylismy w Lesznie na wystawie, wlasnie tam cavalierpw widzielismy, ale moj narzeczony nie chce i mowi ze to idealne do starszych osob, wiec odpada.
A wiecie co? Moj narzeczony strasznie zakochal sie w buldozku francuskim, tak mu bylo ciezko odchodzic od tych buldogow. Poglaskal caly czas, i ciagle mowi ze kupi tego na 100%, a jak wrocilismy do domu, i duzo czytalam o tym, niestety dobrze wiem o ich chorobie (alergia, problem z oddychaniem i moze tez z kregoslupem).
Co sadzicie o tych buldogach francuskach? Pytam czy wytrzyma w domu bez nas 7 godzin?

Pozdrawiam
Minniee
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 kwi 2009, o 15:28

Postprzez mArGoSiA 30 maja 2009, o 21:28

Będzie w domu wytrzymywał jak go do tego przyzwyczaicie.

PS dlaczego Twój narzeczony uważa,że cavalierki to psy dla starszych ludzi? 8)
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez aga3b 30 maja 2009, o 22:41

Ja mam shih tzu od kilku tygodni :) Na poczatku mielismy problem z jego zalatwianiem sie w domu,gdyz pod nasza nieobecnośc pies zalatwial sie gdzie popadnie i nie raz babcia, która zostawała z nim poslizgnela sie przez te kałuże ;) Teraz jeśli za długo nas nie ma to sika na gazete,nigdzie indziej i uczy sie na spacerach-coraz lepiej mu to idzie :) Co do pieska to super! Najwiekszy problem mam z myciem oczu :) Bo ta ropa to okropienstwo przykleja sie! Trzeba przemyslec ile czasu mu poswiecicie na pielegnacje :) Ja jestem strasznie zadowolona :) A co do posokowcow to rowniez super psy,bez porownania do shih tzu. Posokowce są wieksze, silniejsze,maja sierść nie włosy co jest dla mnie osobiście minusem, bo nawet w butach mam brazowe klaczki. Posokowce również mają problemy z gruczołami.
aga3b
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 31
Dołączył(a): 19 maja 2009, o 23:38
Lokalizacja: :)

Postprzez Minniee 30 maja 2009, o 23:00

bo tak wygladaja cavaliery, nie wiem jak wytlumaczyc.
Moj mowil, ze dlugie wlosy i niski wzrost:) tez nie lubi Yorkow. Moi znajomy tez uwazaja ze dla starszych osob.
Minniee
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 23 kwi 2009, o 15:28

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints