Pomocy!

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Pomocy!

Postprzez olka0885 10 maja 2009, o 11:49

Witam serdecznie:)
Mój problem polega na tym ,iż z partnerem planujemy kupić psa od dobrych paru miesięcy i nie możemy się zdecydować.Przejrzeliśmy bardzo dokładnie wszystkie rasy i nie wiemy który pies był by dla nas odpowiedni.Mamy po 24 lata i obecnie jesteśmy w Londynie. Ja,Ola pracuje na nocne zmiany, a że w pracy śpię to cały dzień jestem w domu i mogę bez ograniczeń zająć się czworonogiem.Chcielibyśmy mieć psa obronnego ,ale zrównoważony psychicznie.Wysokość- do 60(65)cm. Koszt utrzymania obojętny . Pies będzie miał do dyspozycji duże mieszkanie,ogród ipark.Bardzo ważne dla nas jest to ,by pies nie znajdował się na polskim wykazie psów agresywnych.Planujemy powrót do kraju w przyszłym roku.W rodzinnym domu opiekowałam się owczarkiem niemieckim ,więc nie jesteśmy do końca zieloni i planujemy szkolenia dla nowego członka rodziny.Chciałabym aby pies był dość aktywny,posłuszny, szybko przyswajał wiedzę i pośredni w stopniu dominacji. Poniżej wymienię rasy które bierzemy pod uwagę, mniej lub więcej pasujące do opisu powyżej:
-Shar Pai
-Mastif Neapolitański
-Fila Brasileiro
-Cane Corso
-Bulterier
-Labrador Retriever
Jeśli macie inne propozycje lub pytania będzie mi bardziej niż miło na nie odpowiedzieć :D
Dziękuje za uwagę i czekam z niecierpliwością na wasze posty:)
Pozdrawiam, Ola
olka0885
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 maja 2009, o 11:06
Lokalizacja: London

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mrowka456 10 maja 2009, o 12:28

a moze do listy dorzucisz posokowca? :D
znajac zycie planujecie kiedys dzieci a wiekszosc ras z twojej listy jakos tak ciut nie pasuje przy dziecku ;p
posokowiec jest aktywny, szybko zalapuje nowosci . dominacji a naszym wypadku brak . moja Julcia moze wlezc psu na glowe a piesio nic sobie z tego nie robi :)
tyle ze maja ok 55 cm
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez olka0885 10 maja 2009, o 12:40

Mężczyźnie się nie podoba ta rasa. Jeśli chodzi o dzieci to napewno masz racje,planujemy za 4-5 lat.
Najbardziej skłania mnie do siebie Shar Pei.
Co o tym myślisz?
olka0885
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 maja 2009, o 11:06
Lokalizacja: London

Postprzez mrowka456 10 maja 2009, o 15:30

wybrednego masz mezczyzne ;p ja tez wczesniej niemyslalam o posokowcu ale ale jak zobaczylam ta minke to odrazu wiedzialam ze to to ;p

shar pei
jest towarzyski, czujny, wrażliwy, skłonny do obrony, ale nie agresywny. Jest to pies "jednego właściciela", którego bezwzględnie słucha, natomiast wszystkich domowników otacza wielką miłością. Pies ten nadaje się idealnie do hodowania w mieszkaniu, jest z natury bardzo czysty.Shar-pei jest zwierzęciem bardzo żywiołowym często o dominującym usposobieniu. Trzeba go wcześnie socjalizować i panować nad jego silną osobowością i indywidualizmem. Szkolenie powinno odbywać się stanowczo, ale spokojnie. Dobrze ułożony shar-pei staje się kochającym i przywiązanym pupilkiem całej rodziny. Zdyscyplinowany i rozsądny pies jest wspaniałym stróżem. Potrzebuje dużo uwagi i zainteresowania ze strony właściciela. Lubi być w centrum zainteresowania a wtedy odpłaca się wielką uczuciowością względem domowników.


ciutke bym sie bala tego ze to piesio jednego wlasciciela ... chociaz to i tak wszystko zalezy od wychowania :)

pod katem dzieci to bym raczej wybrala labradora (fajniutkie sa flat coated retrivery :) )

Flat-coated to pies inteligentny, bystry i bardzo przywiązany do człowieka. Szybko się uczy, ale dojrzewa później niż jego kuzyni. W stosunku do obcych psy tej rasy są nieufne i nie nadają się na psy obronne. Z natury przyjacielski, w kontaktach z dziećmi jest delikatny i cierpliwy. Potrzebuje dużo ruchu i ciągłego zajęcia, jeśli nie zostanie to zaspokojone, może powodować u psa chęć zwrócenia na siebie uwagi domowników.

Pies ten nie lubi przemocy i krzyku, a zwłaszcza samotności. Właściciel Flata powinien być opanowany, spokojny i zrównoważony. Flat nie powinien być twardo prowadzony, jest to pies o znikomej chęci do zdominowania członków rodziny, który potrzebuje ciepła i serdeczności ze strony właściciela.
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez Sissy 10 maja 2009, o 19:19

Chcesz psa obronnego...
Z góry załóż,że labrador nie nadaje się na psa stróżującego czy obronnego. To przede wszystkim pies rodzinny,który potrzebuje ścisłego kontaktu z człowiekiem.
Mastif Neapolitański,Fila Brasileiro,Cane Corso,Bulterier to psy dla doświadczonych właścicieli-i konsekwentnych.
Jakie warunki możecie zapewnić psu? Bo o nich napisałaś mało. Ile czasu na spacery? Czy pies będzie miał się gdzie wybiegać? Ile czasu zostawałby sam? Ile jesteście w stanie przeznaczyć na utrzymanie psa?
I przede wszystkim musicie jasno określić na jakim psie najbardziej Wam zależy-na stróżu czy przyjacielu domu? Bo psy stróżujące to z reguły indywidualiści,którzy mogą ,,obejść'' się bez człowieka,tzn. nie potrzebują tak silnego kontaktu jak w.w labrador.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

odp.

Postprzez olka0885 11 maja 2009, o 10:04

Warunki dla psa:duże mieszkanie,po powrocie do kraju mieszkanie dwupoziomowe.Pies nie będzie praktycznie zostawał sam (ja będę cały dzień z nim ,a w nocy mój partner). Koło domu mamy trzy duże parki ,więc pies będzie miał gdzie się wybiegać.Pieniądze nie grają roli jeśli chodzi o utrzymanie psa,stać nas na duży wydatek.
Zależy mi na psie który będzie przywiązany do mnie, który w sytuacji zagrożenia obroni mnie instynktownie.Pragnę aby to był mój najlepszy przyjaciel,ze względu, iż 95% czasu będzie on spędzał ze mną.
Jakie macie zdanie na temat Bulterierów???Wiem,że wszystko zależy od wychowania psa,nie chcę aby to był pies-zabójca lecz było by miło czuć się bezpiecznie we własnym domu lub mrocznej uliczce.
olka0885
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 maja 2009, o 11:06
Lokalizacja: London

Postprzez Sissy 11 maja 2009, o 16:12

Nie odpowiedziałaś na pytanie-ile czasu możecie poświęcić mu na te wybieganie? Sprecyzuj ;)
Mnie najbardziej do Twoich wymogów pasuje owczarek niemiecki. Dobry stróż i przyjaciel w jednym.
Co do bulteriera. Pies tej rasy potrzebuje naprawdę bardzo konsekwentnego i doświadczonego właściciela. A z tego co wyczytałam jedynie opiekowałaś się czyimś psem...
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez ailata 11 maja 2009, o 21:43

Ja też głosuję za owczarkiem niemieckim - pies inteligentny, chętny do współpracy z człowiekiem, uwielbia się uczyć. Myślę też, że z takim towarzyszem można się czuć bezpiecznie - jeśli wykonuje dobrze podstawowe komendy, to raczej nikt nie będzie chciał osobiście na własnej skórze sprawdzić co jeszcze potrafi. Jeśli za młodu pozna dzieci, to Wasze też pokocha i da się za nie pokroić.
Shar pei'a bym odradzała - masę czasu i pracy trzeba włożyć w wyszkolenie go. No i pielęgnacja tego psa (skóry) jest konieczna.
Mnie tylko zastanawia jedno: dlaczego chcecie psa teraz skoro za rok wracacie do kraju? Nie lepiej jeszcze trochę poczekać, skoro i tak od kilku miesięcy wybieracie rasę? Oszczędzicie psu traumatycznych przeżyć związanych z podróżą, przeprowadzką i ewentualnym remontem nowego domu.
No i na koniec: jestem wielką zwolenniczką brania psów ze schronisk: ratuje się im życie (za co są bardzo wdzięczne - psiaki wyciągnięte z niedoli są ponoć najwierniejsze). Dodajmy jeszcze, że kundelki są zwykle najzdrowsze. W schroniskach są też szczeniaki, więc nie trzeba się decydować na psa dorosłego o nieznanej przeszłości. Ja 2 lata temu adoptowałam 10letniego owczarka niem. Troszkę trzeba było nad nim na początku popracować, ale wszystko się udało. To była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Baron odmienił je o 180stopni, w 100% na lepsze.
Skoro kwestie finansowe nie grają roli, to może uratujecie jakiemuś biedakowi życie? W razie jakichkolwiek kłopotów można poprosić o pomoc behawiorystę / zoopsychologa. Na Wyspach ich nie brakuje (jeśli będziecie potrzebować - postaram się Wam dobrego znaleźć w Waszej okolicy), w Polsce też da się fachowców w tej dziedzinie znaleźć.
Avatar użytkownika
ailata
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 18:48
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomocy!

Postprzez ola1345 30 lip 2009, o 14:34

LABRADOR! LABRADOR! LABRADOR!
Polecam, myślę, że to najlepszy wybór;)
ola1345
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 lip 2009, o 12:55

Re: Pomocy!

Postprzez ValdeQ 30 lip 2009, o 16:20

Argumenty? Argumenty? Argumenty?
Pytam, myślę, że trzeba zawsze przedstawiać.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Pomocy!

Postprzez Sissy 31 lip 2009, o 06:10

ola1345 napisał(a):LABRADOR! LABRADOR! LABRADOR!



ValdeQ napisał(a):Argumenty? Argumenty? Argumenty?



:rotfl:
Nie mogłam się powstrzymać :mrgreen:
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Pomocy!

Postprzez ola1345 1 sie 2009, o 10:43

Labrador jest jedynym w swoim rodzaju przedstawicielem psiego gatunku. Towarzyski, stale chętny do zabawy, z ciągłą potrzebą służenia swojemu panu.
Łagodny, wyrażający swoją życzliwość do otocznia, nie ma w sobie ani krztyny złości. To wszystko sprawia, że właściciele tej rasy i Ci którzy się z nią spotkają są "chorzy na labradora".
ola1345
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 lip 2009, o 12:55

Re: Pomocy!

Postprzez ValdeQ 1 sie 2009, o 13:28

Bardzo przepraszam, ale powyższy tekst jest zwyczajnie przepisany ze strony jednej z hodowli, jeżeli chcesz się podeprzeć autorytetem tej hodowli, to należało podać źródło cytowania. Po drugie tekst brzmi jak reklama proszku do prania i chyba w tych kategoriach należy go traktować, a nie jako rzeczowy argument (których zresztą dla poparcia wyboru labradora można znaleźć mnóstwo).
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Pomocy!

Postprzez ola1345 1 sie 2009, o 13:47

Jeżeli chcesz poczytać więcej o Labradorach zapraszam na http://www.labradory.com.pl/ dla mnie są to wyjątkowe psy.

ValdeQ rozmawiamy tu o psach, nie o proszkach do prania, więc chyba coś Ci się pomyliło.
ola1345
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 lip 2009, o 12:55

Re: Pomocy!

Postprzez leonberg 5 sie 2009, o 10:36

Labrador nie jest niczym wyjątkowym. Jest po prostu typowym psem rodzinnym. Jest wiele ras o takich samych cechach.
Co więcej, nie słabnąca popularność tej rasy, podsycana udziałem w reklamach telewizyjnych, zrobiła bardzo dużo złego dla rasy. spowodowała rozkwit pseudohodowli i masowy przyrost psów w typie labaka w schroniskach. na osiedlach coraz częściej można spotkać labka którego właściciel boi się spuścić ze smyczy by nikogo nie ugryzł lub by nie poszedł w sina dal. Sam mam okazję widywać kilka takich psiaków. Jeden został kupiony starszej Pani jako psiak do towarzystwa. Psina na ADHD a Pańcia jest schorowana. Wyjątkowo źle dobrany towarzysz. Bezmyślne powielanie haseł reklamowych też nie przyczynią się rasie. Rozumiem że można zakochać się w tych psiakach ale w każdej innej rasie równie mocno ;-)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości

paw prints