zbyt duże wymagania?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

zbyt duże wymagania?

Postprzez Elena 11 maja 2009, o 14:51

Chciałabym zapytać was o radę w wybraniu psa. Zdaję sobie sprawę z tego, że być może mam wygórowane wymagania, ale chciałabym wybrać solidnie, żeby potem nie było problemów i oddawania... ;) Myślałam o kundelku, ale ze względu na to, że nie będzie pewności co do wzrostu psiaka, wolę nie ryzykować. Chociaż... kto wie ;) Na razie chcę się jeszcze trochę podowiadywać. :D

1) Chciałabym, żeby był to pies mały. Wzrost mniej więcej wielkości kota (chodzi mi tu o popularne koty, a nie te wyjątkowo duże rasy typu "maine coon"). Jeśli wam to nic nie mówi myślę o takim np. yorku, jamniku. Krótko mówiąc "psa do noszenia na rękach", gdyż w trybie życia jaki prowadzę pies będzie musiał być czasem podnoszony, przenoszony itp. Dlatego nie myślałam np o owczarku niemieckim czy nawet beagle'u.
2) Dobrze byłoby gdyby był w miarę łatwy w wychowaniu, ponieważ czasu będę miała dla niego dużo, ale moja cierpliwość niestety szwankuje ;P
3) Na owego psa mogę przeznaczyć maxymalnie 2000 zł. (nie chodzi mi tu o kupno potrzebnych akcesoriów tylko o samego psa.)

No i tyle chyba wystarczy. Jakieś propozycje? ;)
"Ratując jednego psa, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego psa."

warto kochać je tak jak one kochają nas. ;)
Elena
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 maja 2009, o 17:18
Lokalizacja: Łódź

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Sissy 11 maja 2009, o 14:59

Jeśli idzie o kundelki-warto,naprawdę warto się zastanowić.
Nie napisałaś praktycznie nic o warunkach,jakie byłabyś w stanie zapewnić psu. A to przecież podstawowa sprawa.
Ile czasu możesz poświęcić psu na spacery?
Ile jesteś w stanie przeznaczyć na jego utrzymanie?
Ile godzin zostawałby sam?
Czy to ma być pierwszy pies?
Małych ras jest dużo,więc z wyborem jako takim większych problemów być nie powinno. Bardziej z tym,by dobrać odpowiedniego do Twojego stylu życia i warunków psa. Napisz coś o tych warunkach właśnie,a my postaramy Ci się pomóc ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Elena 11 maja 2009, o 17:00

o faktycznie zapomniałam o warunkach, przepraszam ;)
mieszkam w typowym bloku, coś około 60m2.
Mam trzy pokoje + kuchnia i inne pomieszczenia tego typu ;)
Pies będzie zostawał sam maxymalnie 6 godzin i raczej rzadko, przeważnie jest ktoś w domu. ;)
Na spacery będę poświęcała około godziny, oczywiście czasem również i dłużej.
I nie byłby to pierwszy pies. Miałam kundelka, sięgał do kolana. Zdechł niecały miesiąc temu. :(
Chyba to nieco źle ujęłam. Osobiście nie mam nic do kundelków. ;) Poprzedniego miałam prawie 14 lat i był naprawdę wspaniały, aczkolwiek chodzi mi tu o wielkość. Zastanawiałam się nad wzięciem pieska ze schroniska, ale nie umiem określić jaki on urośnie, a biorąc określoną rasę miałabym pewność co do wzrostu.
A cena w związku z utrzymaniem nie gra roli. ;) jestem otwarta na wszystko ;P
"Ratując jednego psa, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego psa."

warto kochać je tak jak one kochają nas. ;)
Elena
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 maja 2009, o 17:18
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Sissy 11 maja 2009, o 17:58

W schronisku czasem znajdują się typowo małe psy,warto odwiedzić kilka schronisk,poprzeglądać strony internetowe(dogomania,albo ,,nasze'' forum-na psiaki.pl w dziale na ratunek można znaleźć małe perełki).
Psy gabarytowo odpowiadające Twoim warunkom to prawie cała grupa IX FCI. Na początku zaproponuję Ci pekińczyka-dla obcych początkowo nieufne,właścicielowi-wierne i oddane. Lubią spokój,więc jeśli masz małe/hałaśliwe dziecko w domu,to nie pies dla CIebie. Są waleczne,odważne-jednym słowem- ,,małe ciałem,wielkie duchem''.
Lhasa Apso...Pies reprezentacyjny, do towarzystwa. Czujny, nie szczeka niepotrzebnie. W stosunku do obcych nieufny, wśród domowników jest miły, przyjazny i wesoły. Odważny, nieustępliwy i pewny siebie.
W grupie IX jest cała gama takich piesków-maltańczyk,shih tzu,chiński grzywacz,Chihuahua,gryfoniki,biszony...
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

kundelek

Postprzez ailata 11 maja 2009, o 21:53

Ja też głosuję za kundelkiem. Skoro myślisz o psie ze schroniska, to ja głosuję ZA!!! Taka masa psiaków do wzięcia szuka domów!
Chcesz koniecznie szczeniaka? Bo gdybyś zdecydowała się na starszego psa, to będziesz już na 100% wiedziała jaki duży będzie.
W psach ze schronisk można wybierać i przebierać do woli (jest ich niestety baaardzo dużo). Znam ludzi z 2 fundacji: AZYL w Łodzi i MEDOR w Zgierzu. Ludzie, którzy zajmują się tam psami znają je dobrze - o każdym mogą Ci opowiedzieć - jaki jest, jak reaguje na psy, ludzi itp.
Zachęcam gorąco do adopcji.
Gdybyś się zdecydowała na adopcję - daj mi znać na priva lub zadzwoń/puść sms'a, to oddzwonię (namiary na mnie znajdziesz na stronie www.szkolabaron.pl), to pogadamy o co dokładnie mam pytać w fundacjach - dowiem się czy nie mają psa dla Ciebie. Jeśli będziesz chciała, będziemy mogły do którejś fundacji, lub do obu razem podjechać, lub uprzedzę, że się pojawisz - powołasz się na mnie, to poświęcą Ci trochę czasu na dłuższą rozmowę.
Avatar użytkownika
ailata
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 18:48
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Elena 12 maja 2009, o 19:03

dziękuję za pomoc ;)
ailata: właśnie po przeczytaniu pewnego wątku na tym forum jestem już PEWNA, że chcę psa ze schroniska. I świetnie, że te fundacje są w okolicach Łodzi ;) Nie wiem czy znajdziesz dla mnie czas wtedy kiedy będę chciała, bo psa zaadoptuję dopiero po 20 lipca (narazie mam sporo zajęć i to nie miałoby sensu).
"Ratując jednego psa, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego psa."

warto kochać je tak jak one kochają nas. ;)
Elena
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 maja 2009, o 17:18
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ailata 12 maja 2009, o 19:19

W takim razie odezwij się po 20 lipca :) Najlepiej zadzwoń (telefon na stronie) lub puść smsa. Jeśli tylko będę w Łodzi - czas znajdę na pewno.
Czy 20go będę w Łodzi - nie wiem, ale jeśli nie, to albo telefonicznie porozumiem się z kimś z tych fundacji albo poproszę poczekasz tydzień - najpóźniej 27go powinnam już być.
Nawet nie wiesz jak się cieszę, że zdecydowałaś się na psa ze schroniska!
Gorąco pozdrawiam!
Avatar użytkownika
ailata
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 18:48
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Elena 13 maja 2009, o 14:52

hm, no tak. Doszłam do wniosku, że rasowe i tak znajdą dom, a tamtym mogę pomóc ;)
na dorosłego psa się niestety nie zdecyduję, ale myślę, że w schronisku mają jakieś swoje sposoby na określenie mniej więcej wzrostu? ;>
"Ratując jednego psa, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego psa."

warto kochać je tak jak one kochają nas. ;)
Elena
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 maja 2009, o 17:18
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

paw prints