Cane Corso i Ragdell

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Cane Corso i Ragdell

Postprzez kamiila :) 18 maja 2009, o 15:20

Mam do was ogromną prośbę. Jak myślicie czy Cane Corso mógł by żyć w zgodzie pod jednym dachem z kotem rasy Ragdell. Chcemy mieć w domu psa i kota i już od dawna zakochaliśmy się w piesku takiej rasy i kotku o to tej rasy. Dużo czytaliśmy jakie są potrzeby pielęgnacja itd. i jesteśmy w stanie sprostać wymaganią. O to jest pytanie czy mogą być razem oczywiście od małego. Wiem że z Ragdell`kiem nie będzie problemu bo to są koty które nie boją się niczego i mają zaufanie do wszystkich dlatego trzeba na nie szczególnie uważać ale co w takim razie z Corsiakiem :). z góry dziękuje i pozdrawiam :) :?: :?: :!:
kamiila :)
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 maja 2009, o 14:52

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Sissy 18 maja 2009, o 18:48

Czekaj,czekaj ;)
Mamy Ci pomóc w wyborze rasy,czy powiedzieć czy duet ragdell+cane corso się sprawdzi?
Bierzecie pod uwagę inne rasy<psów>?Jeśli tak,to napisz,czego od psa wymagasz,co możesz mu zaoferować. I czy oczywiście,masz doświadczenie z psami.
Ja osobiście na kotach znam się ,,jako tako'',ale jestem pewna,że odpowiednia socjalizacja i wychowanie sprawi,że zwierzaki się dogadają.
I należy pamiętać,że cane corso to nie pies dla laików,ma silny charakter,bywa dominujący,a czasem i agresywny,dlatego potrzebuje doświadczonego i konsekwentnego właściciela.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Baxi3 18 maja 2009, o 18:53

Gdzie mieszkasz, mam na myśli blok, czy dom mieszkalny.
Ile około czasu będzie pies przebywał sam?
Baxi (^.^)
Baxi3
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 43
Dołączył(a): 18 maja 2009, o 18:33

Postprzez kamiila :) 18 maja 2009, o 19:08

Czy Duet pasuje :)).
Co do warunków i zapotrzebowań zwirzaków to podołamy wiem wiem jakie są te pieski i dlatego rozmiawiałam z hodowcą jednej i drugiej rasy a co do psa to właśnie dlatego będe z nim uczęstrzać na szkolenie PT i co do tego gdzie mieszkamy mały domek jedno rodzinny z dużym ogródkiem i psu mam do zaoferowanie długie spacery w domu raczej zawsze ktoś będzie bo mieszkamy na razie z moją mamą. :) Chcę tylko znać wasze zdanie co do pary czy mogą być pod jednym domem :). oczywiśćie pies też w domu. :D i powtarzam, że byłby one razem od początku. znaczy miesiąc czasu różnicy dużej by nie zrobił chyba, bo upatrzyliśmy już hodowlę, z której weźniemy psiaka i drugą, z której będzie brany kot. :)
kamiila :)
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 maja 2009, o 14:52

Postprzez Baxi3 19 maja 2009, o 14:43

Kot + Pies = P R O B L E M

Musisz ich do siebie przyzwyczaić. Miesiąc, zrobi Dużą różnicę. Mówię Ci.
Baxi (^.^)
Baxi3
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 43
Dołączył(a): 18 maja 2009, o 18:33

Postprzez Sissy 19 maja 2009, o 15:51

Baxi3 napisał(a):Kot + Pies = P R O B L E M

Tak? A to dlaczego?
Nasza Dzidtka ma hodowle:i psów,i kotów. Jej zwierzaki dogadują się świetnie,co widać na zdjęciach w ,,Kąciku kota''...
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Alisha-Emma 19 maja 2009, o 16:13

A tak poza tematem... nie przypadkiem RAGDOLL? Bo o RAGDELLU nie słyszałam, nie ma takiej rasy kota. (rag doll=szmaciana lalka, dokładnie tłumacząc na Polski, ponieważ te koty słyną z tego, że jeśli się je weźmie na ręce i pieści, ich mięśnie rozluźniają się całkowicie i sam kot przypomina szmacianą lalkę, stąd nazwa). Myślę, że jeśli będą razem od początku, to nie ma problemu.
Rasowy=Rodowodowy

Pozdrawiam wspólnie z Zorą ;)
Avatar użytkownika
Alisha-Emma
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 5 kwi 2009, o 17:48

Postprzez kamiila :) 19 maja 2009, o 17:38

tak tak tak ragdoll pomyliłam się już wcześniej napisałam i sie poprawiłam :). No cóż jak miesiąc to aż tak dużo to mogę jeszcze znleźć inną hodowle aby ten czas był to mniejwięcej ten sam czas . :) odbioru pupili
kamiila :)
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 maja 2009, o 14:52

Postprzez mwijatak 19 maja 2009, o 19:02

Baxi3 napisał(a):Kot + Pies = P R O B L E M

Musisz ich do siebie przyzwyczaić. Miesiąc, zrobi Dużą różnicę. Mówię Ci.


Coś mi się wydaje, że Twoja obecność na forum = P R O B L E M :?

W swoim życiu miałam 3 psy i 3 koty i w żadnym, podkreślę w ŻADNYM przypadku nie miałam problemów z ich wspólnym życiem.
Bez względu na rasę kota i bez względu na rasę psa...

Nie widzę sensu w zastanawianiu się :roll: Chcesz daną rasę to po prostu ją kupujesz (oczywiście z rodowodem/metryką) i pozwalasz się zwierzętom poznać. Może nie być takiej miłości jak u mnie, ale wszystko z czasem ;)

A u mnie było i jest tak:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kamiila :) 19 maja 2009, o 19:15

Do mwijatak . to nie samowite ale moja koleżnka ma identycznego kota mordka wogole to iale włoski miejscami no normalnie koln tyle ze on to dorosły kot. Jeju nigdy jeszcze nie spotkałam sie z takim podobieństwem :)
kamiila :)
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 maja 2009, o 14:52

Postprzez leonberg 19 maja 2009, o 19:17

wszystko zależy od charakteru poszczególnych osobników a nie od rasy.
można pomóc szczęściu i próbować socjalizować psiaka i kota od 7 tyg życia a nie później niż w 12 tyg. można szukać hodowli gdzie psy żyją sielsko z kotami.
nasze psiaki nigdy nie były agresywne do kota. zaczepiały go i zachęcały do zabawy. kot rezydent jednak miał zawsze na ten temat inne zdanie. nie życzył sobie i nie życzy bliższych kontaktów z psami. był już 7 letnim, dorosłym kocurem gdy zamieszkał w domu pies. jest tylko jeden mały wyjątek - gdy otwiera się lodówka. wtedy zgodnie, psy i kot siedzą na progu kuchni. kotu w tym przypadku nie przeszkadza ze psy siedzą 10 cm od niego.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez mwijatak 19 maja 2009, o 20:28

kamiila :) napisał(a):Do mwijatak . to nie samowite ale moja koleżnka ma identycznego kota mordka wogole to iale włoski miejscami no normalnie koln tyle ze on to dorosły kot. Jeju nigdy jeszcze nie spotkałam sie z takim podobieństwem :)


Kot jak i suka widniejąca na zdjęciach też już są dorośli... choć wiek nie o wszystkim świadczy :lol: Na drugiej fotce Kaja ma 4 lata a Miłek (kot) 3 ;)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

odp.

Postprzez aga3b 20 maja 2009, o 00:20

Jeżeli kot i pies są razem od małego wychowywane to nie ma problemu :) Mam obecnie 2 psy i kota i wszystkie żyją razem w zgodzie. Gdy dostałam kota i miałam jamnika to 7letni pies opiekował się malutkim kotkiem :) Koty są przeważnie nie ufne co do psów ale da się tą bariere złamać i kot przyzwyczai się do psa z którym będzie dzielił dom.
aga3b
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 31
Dołączył(a): 19 maja 2009, o 23:38
Lokalizacja: :)

Postprzez Marysia 20 maja 2009, o 12:07

Nie bedzie zadnego problemu ,powiem Ci ,ze nie ma nic piekniejszego niz kot i pies pod jednym dachem.
Jesli zwierzeta beda wychowywac sie razem ,to stana sie wspanialymi przyjaciolmi.
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez Sissy 20 maja 2009, o 12:37

Ja tak nie w temacie,ale po prostu nie mogę się powstrzymać.
P.Marto-cudowne zdjęcia. Śliczne,świetne. I ,,bije'' od nich taka więź :lol:
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości

paw prints