Jak myślicie?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Korcia 7 kwi 2007, o 18:32

nadeszła wiosna i cocia chce kupić pieska. Bernardyna nie chcą bo jest za duży.Uparli się na labradora. Nie moge ich przekońać by nie kupowali go bo na dwór się nie nadaje.Mój sąsiad ma suczke tej rasy która mieszka na dworze.Moja cocia myśli że jak Sabie nic nie jest to wszystkim psom tej rasy będze dobrze na dworze.Nie wiem co im doradzić.Ze schroniska nie chcą.Nie wiem czemu :roll: Strasznie im te labradory się spodobały.Ni wiem jak ich namówić by nie kupili psa tej rasy.O i ciocia nie chce psa rasy:owczarek niemiecki,bernardyn a z berneńczykiem to do końca nie wiem ale raczej nie.Czy wogóle istnieje rasa która im odpowiada?
Avatar użytkownika
Korcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 361
Dołączył(a): 15 sie 2006, o 14:25
Lokalizacja: Kleszczów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Elka 10 kwi 2007, o 11:48

W Wczesniejszych postach mowilas ze cioci podoba sie podhalan mysle ze to odpowiednia rasa tylko jest to pies duzy i wymaga szkolenia jak i z reszta kazdy inny psiak. :)
Elka
 

Postprzez Ania 10 kwi 2007, o 12:54

Sama miałam psa rasy owczarek podhalanski i mowie ze sa to psy niewiele wymagajace i powiem ci ze moga mieszkac na polu w solidnej budzie.do dzieci sa mile jak baranki a nieznajomych nie wpuszcą do puki nie zawołasz ich. Na pewno ciocia bedzieszczesliwa.A jak ozesz ty tez poradz mi którego psa moge kupic dla dziecka . Zastanawialam sie na podhalana który jest bardzo madry bernardna bernenczyka doradz.Jestem wylogowana ale moj login to Ania jakby cos
Ania
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 mar 2007, o 17:04

Postprzez Gość 10 kwi 2007, o 16:28

Owczarek podhalański w wszystkich wymaganiach twojej cioci sprawdzi sie idealnie. Jest mądry posłuszny i jest bdb stróżem . Miałam takiego psa i radzę twojej cioci kupić suczkę .
Gość
 

Re: Jak myślicie?

Postprzez sirk 13 paź 2012, o 17:36

Ja proponuje ci Azjatę jest spokojny i jak widać na filmiku potrafi być wyrozumiały:
http://www.youtube.com/watch?v=5XiQXZL56Vk
sirk
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 paź 2012, o 00:53

Re: Jak myślicie?

Postprzez Cała Ona * 18 paź 2012, o 14:18

Po I.Nie kupuje się psa dla dzieci ! Bo nawet Labladory (uznane za najbardziej łagodne,szczególnie jeśli chodzi o dzieci) wymagają tego,aby przy kontakcie dziecka z psem był ktoś dorosły.Pies to pies i nieważne że jest super łagodny!!!Może nawet niechcący wywrócic dziecko czy popchnąc,dziecko się wystraszy i będzie się bało psa,a potem może byc trudno to naprawic...
W jakim wieku są dzieci cioci ???

Owczarek Podhalański,ja bym nie radziła - to duży i silny pies,a jego właściciel musi byc stanowczy i konsekwentny,bo w nieodpowiedzalnych rękach może stac się krzywda.W szczególności jeśli decydujemy się na takiego psa z nieznanego źródła !!!
Tak samo będzie z Cane Corso,mimo iż to cudowne i rodzinne psy,ale także duże i bardzo silne.

Najlepszy wydawałby się taki "straszak",który na obcego poszczeka,ale z reguły nic nie zrobi. Tylko takie psiaki,potrafia dużo szczekac.

Z jakimi psami Twoja ciocia ma doświadczenie ???

Jeśli ciocia ma małe dzieci,takie do 6 lat,może jakiś szczeniak ze schroniska,albo np.Bokser,ale z Hodowli wtedy ciocia niech zwróci uwagę jak rodzice szczeniąt,zachowują się w stosunku do dzieci.
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" /Robert Benchley/
Avatar użytkownika
Cała Ona *
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 50
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 15:51

Re: Jak myślicie?

Postprzez Cała Ona * 18 paź 2012, o 14:24

sirk napisał(a):Ja proponuje ci Azjatę jest spokojny i jak widać na filmiku potrafi być wyrozumiały:
http://www.youtube.com/watch?v=5XiQXZL56Vk


To że akurat Azjata z filmiku taki jest,nie znaczy że taki sam musi byc pies,który trafi się cioci.
Tak jak napisałam,wszystko zależy od tego z jakimi psami ciocia ma doświadczenie.Jeśli weźmie szczeniaka,będzie musiała poświęcic psu naprawdę dużo czasu,zwłaszcza że w domu są dzieci.

ps.
Wiele ludzi bierze jakąś rasę psa,bo np.znajomy ma i pies jest no wprost wymarzony,a później się okazuje że pies pasuje do psa znajomego tylko i wyłącznie wyglądem a charakter już zupełnie inny i zaczynają się schody,bo nie tak miało byc...
"Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu" /Robert Benchley/
Avatar użytkownika
Cała Ona *
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 50
Dołączył(a): 11 lis 2011, o 15:51

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości

paw prints