Prosze o fachowa pomoc

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Prosze o fachowa pomoc

Postprzez aga0509 27 maja 2009, o 13:35

Na wstepie chcialabym sie przywitac z forumowiczami i prosic o rade.Mamy z mezem dwie corcie 10 i 8 lat.Mamy 4 pokojowe mieszkanko(mieszkamy za granica,ale to chyba jest bez znaczenia)i oczywiscie bardzo chcemy kupic pieska :D .Nasze corcie nie maja alergi i uwielbiaja psy,w szczegolnosci mlodsza ktora chce zostac weterynarzem.Dziewczynki wybraly dwie rasy szczeniaczka Shih Tzu lub Yorkshire Terrier.I tu pojawil sie problem oba pieski sa slodkie i milutkie.... I niewiem ktora rase wybrac???? Prosze o krotki opis charakteru tych dwoch ras jesli ktos bylby tak mily.Ja osobiscie wole psy nie szczekajace na wszystko co sie rusza :D oraz zeby nie uciekal z domu.Niewiem ktory z tych pieskow bylby bardziej rodzinny??? Z gory dziekuje za rady i pozdrawiam serdecznie.
aga0509
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 maja 2009, o 12:52

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Sissy 27 maja 2009, o 16:21

No to mamy problem,bo yorki,shih tzu,czy inne małe rasy są olbrzymimi szczekaczami z natury. ,,Małe ciałem,wielkie duchem''.
Określ,co możesz zapewnić psu i czego od niego wymagasz.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez aga0509 27 maja 2009, o 16:34

Dziekuje za odpowiedz :) Pytasz co wymagam od psa?? Oddania,przywiazania do rodziny.W szczegolnosci szukam psa dobrego dla dzieci,lubiacego zabawe na dworze jak i w domu,zabawnego wesolego.... A wytresowac wydaje mi sie mozna kazdego psa.Jesli chodzi o mnie uwielbiam psy ale nie ktore ciagle szczekaja,nie moze byc agresywny i powinien miec lagodne usposobienie.I co radzisz?????
aga0509
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 maja 2009, o 12:52

Postprzez mArGoSiA 27 maja 2009, o 16:41

Na razie piszesz co Ty oczekujesz od psa 8) czas najwyższy żebyś napisała co możesz zaoferować psu :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez aga0509 27 maja 2009, o 16:53

Myslalam ze to chyba logiczne ze posiadajac psa to otacza sie go miloscia jak czlonka rodziny dba sie o niego,karmi kapie....... A jesli chodzi o zabawe i calodobowa opieke to nie watpie ze moje corcie sprawdza sie w tej roli najlepiej!!! A jesli chodzi o opieke weterynaryjna to u nas w Szkocji jest ona na bardzo wysokim poziomie :) Takze nic wiecej oprocz traktowania psa jak czlonka rodziny kochania go i rozpieszczania nie moge mu dac :D I czy ktos mi doradzi miedzy tymi dwoma rasami pieskow???? Prosze
aga0509
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 maja 2009, o 12:52

Postprzez mArGoSiA 27 maja 2009, o 18:05

A dlaczego akurat dwie rasy bierzesz pod uwagę?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Sissy 27 maja 2009, o 18:31

,,Napisz,co możesz zaoferować psu''- zwykle pisząc te zdanie ma się na myśli długość i czas spacerów(i także ilość),czas,jaki pies zostawałby sam, pieniądze,które możesz wydać na miesięczne utrzymanie psa.
Ja bym odradzała yorki,a nawet i shih tzu. Małe psy nie mają cierpliwości do małych dzieci. Mogą nawet nawzajem zrobić sobie krzywdę-dziecko psu nieświadomie,toć to takie małe i kruche,a pies dziecku-jak już mówiłam, miniaturowe rasy nie mają cierpliwości do dzieci, czasem przeszkadzających w drzemce etc.
Polecałabym przyjrzeć się bliżej: retrieverom(z naciskiem na goldena i labradora) oraz leonbergerowi.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez mrowka456 27 maja 2009, o 19:24

sisy: ale to sa duze dziecki bo 8 i 10 lat . pozatym gdzie leonberegry do bloku ;p
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez mArGoSiA 27 maja 2009, o 19:34

8 i 10 lat to duże,odpowiedzialne dzieci? nie sądzę. Przynajmniej zdecydowana większość nie jest. A poza tym wielkość psa nie ma znaczenia do tego gdzie mieszkamy.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez mrowka456 27 maja 2009, o 20:07

no tak niby nie maznaczenia .. no przynajmniej dla ciebie i mnie (zreszta sama mam nie takiego malego psa a mieszkamy na 38m2 ;p ). chodzi mi o to ze takie dziecko w tym wiekupotrafi dac psu jesc , nalac wody czy wyprowadzic. zreszta sporo urzytkowniczek tego forum ma niewiele wiecej lat i radza sobie lepiej niz dorosli. wie ze psa nie kupuje sie dziecku tylko sobie ale napewno 10 letnie dziecko juz jest dosyc rozwazne w tym co robi

chociaz ja to bym proponowala troszke wiekszego psa ;p takiego okolo kolana bo wszedzie tlko yorki i shitzu ( a to juz troszke oklepane i do tego szczekliwe jak holera ;p)

moze np sznaucerka?

Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w
słowniku
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez Sissy 28 maja 2009, o 06:56

Sznaucer(miniaturowy,bo wnioskuję,że mrówka mówiła o nim) to także straszny szczekacz.
Leon/golden/lab to psy wprost stworzone dla dzieci. I jeśli zapewnicie mu odpowiednią dawkę ruchu,to małe mieszkanie nie jest problemem.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez leonberg 28 maja 2009, o 10:57

dla Leosia wielkość mieszkanie nie ma znaczenia, im bliżej swojej rodziny tym będzie szczęśliwszy. Gorzej z właścicielem, nie każdy chce potykać się o psiaka na każdym kroku ;-)
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez mrowka456 28 maja 2009, o 11:06

leonberg: no juz sobie wyobrazilam w moim mini mieszkanku pieseczka takiego na pol pokoju :D i zajmujacego cala kanape :D gdzie by sie wtedy moj maz wylegiwal :D
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez leonberg 28 maja 2009, o 12:47

i o tym właśnie pisałem :lol:
to nam będzie przeszkadzał psiak jeśli mamy małe mieszkanie. Leoś pomimo ciasnoty będzie szczęśliwy. Ludziom często wydaje się że wielki ogród to raj dla psa. Traktujemy psy jak ludzi a swoje marzenia przypisujemy zwierzętom. psy rodzinne męczy brak człowieka a nie warunki mieszkaniowe. znam wiele Leonów mieszkających w bloku które są zadbane i szczęśliwe a na spacery chodzą codziennie i jest też wiele Leosi siedzących na ogrodzie w charakterze krasnala ogrodowego które widza tylko ludzi przechodzących za płotem. co z tego ze ogród wielki i piękny kiedy pies nieszczęśliwy a człowiekowi tak naprawdę nie potrzebny?
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez aga0509 28 maja 2009, o 13:35

Wnioskuje z wypowiedzi i rad kochani ze te dwaie rasy co podalam raczej nie polecacie przy dzieciach.zreszta posiedzialam na necie i poczytalam troche no i faktycznie nie sa do psy uwielbiajace zabawe i harcowanie z dziecmi.Dziekuje za wasze rady poniewaz dzieki temu duzo dowiedzialam sie o psach to mnie zmobilizowalo do zasiegniecia poradnikow.No a co do wyboru psa to moj maz zasugerowal dwie rasy Cavalier king charles spaniel i Golden retriever.Tym razem jak myslicie???????Wraz z mezem pracujemy na zmiany takze zawsze ktos jest w domu i piesek nie zostawalby na dlugo sam.Uwielbiamy spacery i wycieczki a finansowo jestesmy w stanie utrzymac nawet wielkiego zarloka:):) Prosze o odpowiedz :) Pozdrawiam Aga
aga0509
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 maja 2009, o 12:52

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints