Psiak do mieszkania.

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Psiak do mieszkania.

Postprzez watek 7 cze 2009, o 16:14

Witam :))

Otóż nad psem zastanawiam się dosyć długo, dużo czytałem na temat różnych ras i bardzo podobają mi się staffiki, cane corso, lecz także myślałem nad labradorem. Lecz nie wiem czy dam rade sobie z takimi "wymagającymi" psami, ponieważ byłby to mój pierwszy pies. Mieszkam w bloku z windą, przed blokiem jeden park, a zaraz drugi, do tego łąki wiec jest wiele miejsca gdzie pies mógłby się wybiegać. Bardzo lubię spędzać czas na świeżym powietrzu. Napewno bym uczęszczał do psiego przedszkola a potem na różne szkolenia. Czasu mam dosyć dużo, nawet jak bym nie znalazł czasu w jakimś dniu, w domu jest jeszcze brat czy rodzicie. Bardzo zaciekawiły mnie wystawy, więc pewnie w przyszłości bym jeździł, choć nie jest powiedziane że na 100%. Mam nadzieję że jakoś mi pomożecie :))
watek
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 cze 2009, o 15:43

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mwijatak 7 cze 2009, o 16:59

Najpierw napisz jakie mniej więcej masz wymagania co do psa, bo ras jest wiele a wygląd to kwestia gustu ;)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez watek 7 cze 2009, o 17:27

No to hmm <myśli>
1. Przede wszystkim towarzysz rodziny xP
2. Chciałbym uprawiać z nim jakieś sporty

To takie dwa wymagania najważniejsze. A tak po za tym, czasem się zdarzają głupie sytuacje na osiedlu i aż strach chodzić, więc dobrze było by gdyby pies odstraszał wyglądem, w ostateczności szkolenie ipo. Choć to nie jest wymagane. Ogólnie to chciałbym dużo pracować z psem, szkolenia nie szkolenia, zawody jakieś etc.

Nie chce się porywać z motyką na słońce, kupić dużego psa a potem mieć z nim problemy wychowawcze, że kogoś ugryzł i zrobił komuś krzywdę, i być zmuszonym do oddania go. Dlatego w 100% bym z nim chodził na szkolenia i robił wszystko aby nie doszło do takich przypadków :)
watek
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 cze 2009, o 15:43

Postprzez mwijatak 7 cze 2009, o 17:52

Towarzyszem rodziny będzie każdy pies pod warunkiem, że jest dobrze wychowany ;)

Z tego co piszesz można wywnioskować, że jesteś dobrze przygotowany na posiadanie psa.
Ze swojej strony odradzam rasy pierwotne, bo jak na pierwszego psa się nie sprawdzą. Odradzam też część psów myśliwskich, bo ich popęd myśliwski czasem jest mocniejszy niż posłuszeństwo.

Hmm, może rottweiler, doberman :?: Jeżeli sport to szukaj ras, które nie są zbyt "ociężałe" w wyglądzie, bo co za tym idzie może pojawić się problem ze stawami.
Labrador to fajna rasa choć popularność koszmarnie ją popsuła :? To samo goldeny, beagle itp.
Cane corso też fajna rasa :) Tak jak pisałam wcześniej - wygląd kwestią gustu.
Może jakiś owczarek :?: Wyglądem i szkoleniem osiągniesz "obronę" a świetnie sprawdzi się jako pies rodzinny i sportowy.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Veroonica 7 cze 2009, o 18:06

Żeby odstraszał wyglądem mówisz. To może Bullterier? :D Do reszty podanych przez Ciebie kryteriów też pasuje. :D
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez mrowka456 7 cze 2009, o 18:42

hieieie odstarszal wygladem? to mzoe posokowiec .... ostanio nazwany prz mila starsza pania Amstafem ;p
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez Sissy 7 cze 2009, o 19:12

A ja standardowo polecę sznaucera średniego. Aktywny,inteligentny,czujny,wytrzymały,łatwo się uczy. Bardzo przywiązuje się do właściciela,lubi dzieci.
Jak najbardziej, będzie odpowiednim kompanem na rowerowe wycieczki czy też świetnym zawodnikiem w psich sportach.
Cane corso jako pierwszego psa odradzam. Możesz sobie z nim nie poradzić.
Pomyśl też nad beagle'm. Wydaje mi się,że byłby odpowiedni.
I napisz,ile czasu możesz poświęcić psu na spacery lub inne formy aktywności.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez mwijatak 7 cze 2009, o 19:50

Sissy napisał(a):A ja standardowo polecę sznaucera średniego. Aktywny,inteligentny,czujny,wytrzymały,łatwo się uczy. Bardzo przywiązuje się do właściciela,lubi dzieci.
Jak najbardziej, będzie odpowiednim kompanem na rowerowe wycieczki czy też świetnym zawodnikiem w psich sportach.
Cane corso jako pierwszego psa odradzam. Możesz sobie z nim nie poradzić.
Pomyśl też nad beagle'm. Wydaje mi się,że byłby odpowiedni.
I napisz,ile czasu możesz poświęcić psu na spacery lub inne formy aktywności.


Ani beagle ani sznaucer na pierwszego psa sie nie nadaje :roll: Proponuję poczytać o rasach. Beagle mają bardzo silny instynkt łowiecki przez co nawet świetne wychowanie nie wygra z instynktem.
Dwa - sznaucer nawet całkiem, całkiem, ale ani to pies wyglądem odstraszający ani to pies, który spełni się jako pierwsza rasa. Są to z natury uparte i spełniają się jako stróże a nie obrońcy.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zeberka161 8 cze 2009, o 07:59

moim zdaniem jakis z owczarkow bylby swietny :)

cane corso hmm moim zdaniem skoro jestes juz tak nastawiony na szkolenia itp. to mysle ze jak bys do tego jeszcze duzo poczytal o psychice takich psow. to czemu by nie :)
chociaz przy tych psiakach trzeba naprawde dobrej socjalizacji z ludzmi i innymi psami.

a psy mysliwskie nawet ich nie polecajcie bo one sie nie nadaja na pierwszego psa. mimo ze swietnie sie sprawdzaja w psich sportach.
to sa to psy uparte mimo ze bardzo inteligentne ale ich instynkt potrafi wygrac z kazdym posluszenstwem...
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez mrowka456 8 cze 2009, o 08:55

zeberka: ak chcesz to ci przedstawie moja drumle :D taki maly kanapowy wyjatek. chociaz idealnie to slucha sie mojego meza bo ja chyba mam zaslaba sile persfazji ;p
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez mwijatak 8 cze 2009, o 09:48

mrowka456 napisał(a):zeberka: ak chcesz to ci przedstawie moja drumle :D taki maly kanapowy wyjatek. chociaz idealnie to slucha sie mojego meza bo ja chyba mam zaslaba sile persfazji ;p


Nie opieraj całej rasy na jednym przedstawicielu, którego masz pod dachem ;)
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez watek 8 cze 2009, o 10:02

To że pies musi być obronny nie jest konieczne. A co mogli byście powiedzieć o staffiku? Nie jest duży, wiem że to wulkan energii, rozrabiaka i na poczatku wszystko niszczy. Już czytałem wątki na forum, i nie tylko. Napisał bym do Kuziego ale niestety go nie ma od jakiegoś czasu na forum.
watek
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 cze 2009, o 15:43

Postprzez mrowka456 8 cze 2009, o 10:13

mwijatak napisał(a):
mrowka456 napisał(a):zeberka: ak chcesz to ci przedstawie moja drumle :D taki maly kanapowy wyjatek. chociaz idealnie to slucha sie mojego meza bo ja chyba mam zaslaba sile persfazji ;p


Nie opieraj całej rasy na jednym przedstawicielu, którego masz pod dachem ;)


chodzi mi o to ze w kazdej rasie sa wyjatki .. zreszta wyjatek potwierdza regule :D
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez Atena 8 cze 2009, o 10:44

watek napisał(a):To że pies musi być obronny nie jest konieczne. A co mogli byście powiedzieć o staffiku? Nie jest duży, wiem że to wulkan energii, rozrabiaka i na poczatku wszystko niszczy.

staffik wzbudzi uśmiech na twarzy sylwetką małego gladiatora, aczkolwiek jako towarzysz rodziny i sportowiec sprawdzi się idealnie :D Mała popierdułka, ale wielkie chęci i wulkan energii - oto jak można określić tego psa. Kupując staffika (oczywiście z dobrej hodowli) musisz zwrócić uwagę, czy rodzice są przebadani na L2HGA. Co do niszczenia przez szczeniaka - to jest kwestia indywidualna każdego osobnika - jeden niszczy masakrycznie, drugi wcale, a trzeci wyrządzi małe szkody - ale da się z tym żyć, mam w domu jedną sukę, która nigdy nic nie zniszczyła i drugą, która niszczy za kilka inny psów :lol:

a tak z ciekawości - jakie sporty planujesz uprawiać?
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Sissy 8 cze 2009, o 11:59

mwijatak napisał(a):
Sissy napisał(a):A ja standardowo polecę sznaucera średniego. Aktywny,inteligentny,czujny,wytrzymały,łatwo się uczy. Bardzo przywiązuje się do właściciela,lubi dzieci.
Jak najbardziej, będzie odpowiednim kompanem na rowerowe wycieczki czy też świetnym zawodnikiem w psich sportach.
Cane corso jako pierwszego psa odradzam. Możesz sobie z nim nie poradzić.
Pomyśl też nad beagle'm. Wydaje mi się,że byłby odpowiedni.
I napisz,ile czasu możesz poświęcić psu na spacery lub inne formy aktywności.


Ani beagle ani sznaucer na pierwszego psa sie nie nadaje :roll: Proponuję poczytać o rasach. Beagle mają bardzo silny instynkt łowiecki przez co nawet świetne wychowanie nie wygra z instynktem.
Dwa - sznaucer nawet całkiem, całkiem, ale ani to pies wyglądem odstraszający ani to pies, który spełni się jako pierwsza rasa. Są to z natury uparte i spełniają się jako stróże a nie obrońcy.

Cóż,bardziej beagle czy sznaucer niż cane corso czy rottek na pierwszego psa... Taka moja mała refleksja ;)
A o rasie czytałam-i to wiele ;)
Wybierając psa ważne jest to,na jakie sporty najbardziej jesteś nastawiona ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints