HELP blok 50m2 bez parku w poblizu

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez mrowka456 17 cze 2009, o 17:54

Badanie kliniczne oraz radiologiczne pomoga w określeniu czy pies jest chory na dysplazję czy też nie. W przypadku ras predysponowanych, takich jak:

* Bernardyn
* Berneński pies pasterski
* Bokser
* Bouvier des Flanders
* Doberman
* Hovawart
* Mastiff neapolitański
* Nowofunland
* Owczarek francuski beauceron
* Owczarek francuski briard
* Owczarek kaukaski
* Owczarek niemiecki
* Owczarek podhalański
* Owczarek południoworosyjski
* Owczarek staroangielski
* Owczarek szkocki (długowłosy i krótkowłosy)
* Owczarek środkowoazjatycki
* Polski owczarek nizinny
* Poskowiec hanowerski
* Rottweiler
* Sznaucer olbrzym


wiec chyba raczej jest ;/ ale ... 1 mloda jest przebadana i ma A czyli jest wolna od dysplazji :) , 2. jezdzimy winda bo panci niechce sie latac z 3 pietra na piechote ;p
Ostatnio edytowano 17 cze 2009, o 17:55 przez mrowka456, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mArGoSiA 17 cze 2009, o 17:55

Więc Twoja sytuacja jest trochę inna. Poza tym nie chodzi o to,żeby wnosić psa przez całe życie tylko do momentu jego stawy będą w pełni rozwinięte. Przy czym jak mówię. Z jamnikiem nie jest to duży kłopot. Znam osoby,które właśnie z tego względu kilka miesięcy wnosiły o wiele większe psy np. goldeny czy labki.
Ostatnio edytowano 17 cze 2009, o 17:56 przez mArGoSiA, łącznie edytowano 1 raz
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez mwijatak 17 cze 2009, o 17:55

mrowka456 napisał(a):eee a np moj posokowiec tez jest dluuuggggiiii ... praktycznie tak jak jamnik i co tez mam go nosic po schodach? dodam ze teraz wazy cos ok 20kg ... mam maly problem z noszeniem ok 15kg Julki a co mowiac psa ;p


Zanim zaczniesz zabierać głos w dyskusji albo, o zgrozo, jeszcze komuś doradzać rasę - poczytaj proszę o rasach, bo jeszcze ktoś weźmie Twoje rady do serca i będzie nieszczęście :x

Proszę Cię również o bardziej logiczne składanie zdań, bo na forum wbrew pozorom jakieś podstawy języka polskiego obowiązują.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mrowka456 17 cze 2009, o 18:04

eee no .... tylko sie pytam czy takiego klocuszka tez trzeba nosic ;p zreszta moj maz chodzi po schodach z psem wiec tak z ciekawosci sie pytam :)

pozatym co mam czytac ... bo nie rozumiem ... bo jak narazie to zrozumialam ze najlepeij to albo wogole nie brac psa a jak juz o brac tylko torebkowa-kokardkowa laleczke ;/ pozatym co .. mam pisac ajac poskowca ze poskowce to sa be? bo co bo sa wieksze od yorka? brakuje jeszcze tylko tego zeby tos mnie zjechal za to ze mamy takiego duzego psa mieszkajac w bloku (ok 38m2 mieszkanko) w centrum miasta i majac male dziecko ( bo jak narazie to chyba tylko tyle wynioslam z tego forum ;/ ) niecche miec PSA ZABAWKI ( bo takiego to moge sobie kupic maskotke) tylko PSA (prawdziwego duzego normalnego psa .. czyli cos wyzszego niz do kostki i mniej ujadajacego i wogole)
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez mArGoSiA 17 cze 2009, o 18:07

mrowka456 napisał(a):brakuje jeszcze tylko tego zeby tos mnie zjechal za to ze mamy takiego duzego psa mieszkajac w bloku (ok 38m2 mieszkanko) w centrum miasta i majac male dziecko ( bo jak narazie to chyba tylko tyle wynioslam z tego forum ;/ )

W tym akurat nie ma nic dziwnego bo metraż nie ma tutaj,że tak nic do gadania :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez mrowka456 17 cze 2009, o 18:19

hehe takie odnioslm wrazenie ze ze duzego psa na malej przestrzeni to "mozna obrwac mlotkiem w leb"

pozatym psiurka mamy od 27lutego wiec jeszcze duuuuzo nowych info przedemna :)

co do teomaty watku :D polecam poskowca jako psa rodzinnego :) daje sobie za to obciac rece i nogi :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez Veroonica 17 cze 2009, o 18:27

mArGoSiA napisał(a):Więc Twoja sytuacja jest trochę inna. Poza tym nie chodzi o to,żeby wnosić psa przez całe życie tylko do momentu jego stawy będą w pełni rozwinięte. Przy czym jak mówię. Z jamnikiem nie jest to duży kłopot. Znam osoby,które właśnie z tego względu kilka miesięcy wnosiły o wiele większe psy np. goldeny czy labki.

Ja niestety muszę wnosić i znosić swojego psa, ponieważ jamniki często chorują na dyskopatię, mój raz ją przeżył. Czasem znoszenie jest uciążliwe ale cóż: Lepiej zapobiegać niż leczyć.
I mimo wszystko jamniki to wspaniałe rodzinne psy. :)
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez mwijatak 17 cze 2009, o 19:05

mrowka456 napisał(a):eee no .... tylko sie pytam czy takiego klocuszka tez trzeba nosic ;p zreszta moj maz chodzi po schodach z psem wiec tak z ciekawosci sie pytam :)

pozatym co mam czytac ... bo nie rozumiem ... bo jak narazie to zrozumialam ze najlepeij to albo wogole nie brac psa a jak juz o brac tylko torebkowa-kokardkowa laleczke ;/ pozatym co .. mam pisac ajac poskowca ze poskowce to sa be? bo co bo sa wieksze od yorka? brakuje jeszcze tylko tego zeby tos mnie zjechal za to ze mamy takiego duzego psa mieszkajac w bloku (ok 38m2 mieszkanko) w centrum miasta i majac male dziecko ( bo jak narazie to chyba tylko tyle wynioslam z tego forum ;/ ) niecche miec PSA ZABAWKI ( bo takiego to moge sobie kupic maskotke) tylko PSA (prawdziwego duzego normalnego psa .. czyli cos wyzszego niz do kostki i mniej ujadajacego i wogole)


To, że Ty masz posokowca to nie znaczy, że każdy w podobnej sytuacji MA kupić sobie posokowca :idea: To jest pies myśliwski, który potrzebuje dużej dawki ruchu i poświęconego czasu. To, że Twojemu psu wystarcza minimalna dawka ruchu nie znaczy, że inny posokowiec siedząc 9 godzin sam w domu i mając 3 spacerki po 15 minut nie zrobi gigantycznej demolki.
Twój pies - Twoja sprawa, ale powstrzymaj się od doradzania innym chociażby ze względu na brak wiedzy.

Jeżeli ktoś ma takie a takie warunki to są rasy do nich pasujące i albo wybiera się psa wśród ras pasujących albo nie wybiera się go wcale :!: Każdy głupi może zamknąć np. beagla na 12 godzin samego w domu i poświęcić mu czas na spacer dookoła bloku na flexi. Tylko czy ten pies będzie szczęśliwy :?:

I ponownie proszę o używanie znaków interpunkcyjnych oraz logicznego ciągu wyrazów, ponieważ ciężko się czyta Twoje odpowiedzi.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mrowka456 17 cze 2009, o 19:16

ehhh .... moj pies nie zostaje w domu sam na wiecej niz godzina dwie i nie spaceruje 3 razy po 15 minut ;/ pozatym nie przesadzadzaj bo pies to nieczlowiek ... eh i znow wyszlo na to ze jestem zla bo mam psa wiekszego niz lalka ;/

tak mnie zastanawia czy wszyscy ( a przynajmniej wiekszosc) tutaj pozjadali wszystkie rozumiy .. kurcze traktujecie psy jak by to byli ludzie . nie mozna miec psa bo to bo tamto ... tak szczerze ... jakby miala psa z jakiejs pseudohodowli to raczej by mnie to g.. obchodzilo ze musi miec rodowod zeby byc rasowy, albo ze pies to nie moze mieszkac na dworze a tym bardziej pilnowac podworka .. a jak spierdziela to wedlug wasn ie mozna go przywiazac bo to jest zle i nie humanitarne ;/

przeciez w tematach w tym dziale chyba o to chodzi zeby napisac jak pies danej rasy zachowuje na codzien ....

zreszta jak nie masz ochoty to nie czytaj
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez mArGoSiA 17 cze 2009, o 19:27

mrowka456 napisał(a): przesadzadzaj bo pies to nieczlowiek ... eh i znow wyszlo na to ze jestem zla bo mam psa wiekszego niz lalka ;/

Np. gdzie tak ktoś napisał? bo zaczynam się gubić :roll: Owszem pies to nie człowiek ale to nie znaczy,że należy go traktować gorzej.
tak mnie zastanawia czy wszyscy ( a przynajmniej wiekszosc) tutaj pozjadali wszystkie rozumiy .. kurcze traktujecie psy jak by to byli ludzie . nie mozna miec psa bo to bo tamto ... tak szczerze ... jakby miala psa z jakiejs pseudohodowli to raczej by mnie to g.. obchodzilo ze musi miec rodowod zeby byc rasowy, albo ze pies to nie moze mieszkac na dworze a tym bardziej pilnowac podworka .. a jak spierdziela to wedlug wasn ie mozna go przywiazac bo to jest zle i nie humanitarne ;/

Taaak,najlepiej przywiązać psa na łańcuch i karmić go byle czym,w końcu to tylko pies. Wybacz ale ja tak rozumiem tą część Twojej wypowiedzi.
Jak pies zachowuje się nie tak jakbyśmy chcieli to podstawą jest zrozumieć dlaczego tak robi. Pewnie,że łatwiej psiego uciekiniera przywiązać ale to nie rozwiązuje problemu.
przeciez w tematach w tym dziale chyba o to chodzi zeby napisac jak pies danej rasy zachowuje na codzien ....

Masz rację,taki jest cel. Ale nie można psa myśliwskiego polecać każdemu,bo nie każdy pies jest taki jak Twój. Ile razy oglądam unieszczęśliwione beagle prowadzane na Flexi bez możliwości robienia tego do czego zostały stworzone.

Biorąc psa trzeba wiedzieć jakie ma predyspozycje bo inaczej zrobisz krzywdę nie tylko sobie ale i psu,który nie jest niczemu winien.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez mrowka456 17 cze 2009, o 19:43

polecic mozna a czy ktos sie zdecyduje to juz jest jego sprawa :)
co do mojego pieska to raczej sobie radzimy ... zreszta chyba zaden pies nie ma idealnie :)
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez mArGoSiA 17 cze 2009, o 19:56

mrowka456 napisał(a):polecic mozna a czy ktos sie zdecyduje to juz jest jego sprawa :)
co do mojego pieska to raczej sobie radzimy ... zreszta chyba zaden pies nie ma idealnie :)

Ale najważniejsze w polecaniu komukolwiek czegokolwiek jest szczerość. Każda rasa ma swoje wady i zalety i grunt,żeby przyszły właściciel znał je przed zakupem szczenięcia. O akcji R=R nie wspomnę.

Pewnie,że nie każdy pies ma idealnie aczkolwiek każdy się stara żeby miał jak najlepiej. I spacery należą do jednej z tych rzeczy. To fajnie,że Twój pies ma się z Wami dobrze :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez mrowka456 17 cze 2009, o 20:06

a wiesz ze chetniej jeszcze wychodzi mi sie na spacery jak po poltora miesiaca od kiedy wzielisy psa zobaczylam na wadze 5kg mniej ( i non stop ciutke spada) ;p jak dla mnie to jest duzy plus na takiego pieska :D
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez mArGoSiA 17 cze 2009, o 20:15

mrowka456 napisał(a):a wiesz ze chetniej jeszcze wychodzi mi sie na spacery jak po poltora miesiaca od kiedy wzielisy psa zobaczylam na wadze 5kg mniej ( i non stop ciutke spada) ;p jak dla mnie to jest duzy plus na takiego pieska :D

Ogólnie posiadanie psa to frajda. Ale nie można też zapominać o obowiązkach :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Sissy 18 cze 2009, o 16:13

mrowka456-wiesz,ja odniosłam wrażenie,że jesteś wrogo nastawiona do małych psów-yorkow, etc. Toć mały pies nie jest zabawką! Taki york np. potrzebuje wbrew pozorom całkiem dużo ruchu. Nie wystarczy 10 minutowa rundka wokół bloku. To terrier,do diaska!
A we wnoszeniu jamnika po schodach nie ma nawet krztyny przesady. I nie ma co porównywać jamnika do posokowca. Jamnik jest dłuższy od posokowca. Jamnik ma krótkie łapy. Posokowiec-długie. Rachunek jest prosty. Na koniec-posokowiec to nie pies dla domatora. Nie polecaj go wiec ludziom,którzy nie będą mogli zapewnić mu odpowiedniej dawki ruchu.
Ostatnio edytowano 18 cze 2009, o 16:20 przez Sissy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints