Pierwszy pies dla mnie.

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Pierwszy pies dla mnie.

Postprzez Mathi 31 gru 2009, o 14:05

Witam.
NIe chciałem zakladać nowego tematu, bo jest tu ich wiele, ale nie znalazlem nikogo o podobnych "preferencjach"

Od dłuższego czasu już niosę się z zamiarem kupna psiaka. Bardzo lubie zwierzęta, przez całe moje dzieciństwo towarzyszyły mi psy.

Zastanawiam się jakiego pieska wybrać, żeby mu nie było źle w warunkach ktorych przebywać będzie.

Otóż mieszkam w domku jednorodzinnym, mam podwórko, ogród, a do tego niedaleko wielką łąke na ktorej moglby sie wybiegać.

Jednak nie chciałbym, aby pies mieszkał w budzie, na podwórku tylko w domu, przy mnie ;)

Dziennie na spacery i zabawy mógłbym mu poświęcić do 4 godzin. (szkoła i inne obowiązki)
Oczywiście to nie jest reguła (weekendy i te sprawy).


Chciałbym aby był to pies nieagresywny ale odważny, potrafił obronić lubiący zabawy, posłuszny i mądry ;)

W domu raczej nie zostawałby sam, pod moja nieobecność zazwyczaj jest ktos w domu, w kryzysowych momentach do 7-8 godzin sam - czyli piesek ktory za dużo nie broić - choć tego można go nauczyć.

Nie znam się za bardzo na rasach psów, nie miałem do czynienia z rasowymi czworonogami. Jedynie owczarek niemiecki nie jest mi obcy - i nad nim myślałem i bardzo chciałbym owczarka mieć, tylko czy on będzie chciał sam zostawać w domu ? I czy nie jest za duży do dom ?

Mam nadzieje, że pomożecie mi wybrać fajnego pieska ;)
Mathi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 gru 2009, o 13:42

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Pierwszy pies dla mnie.

Postprzez Sissy 31 gru 2009, o 17:40

Do domu żaden pies nie jest za duży ;)
A zastanawiałeś się nad cavalier king charles spanielem? Poczytaj trochę(w necie jest od groma informacji na ich temat,nie ma sensu Ci tu tego wytłuszczać ;) ) i powiedz,co o nim sądzisz ;) .
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Pierwszy pies dla mnie.

Postprzez Mathi 31 gru 2009, o 18:10

fajny jest z tym, że trzeba go czesać (czego wolałbym nie robić ) i chcialbym nieco wiekszego pieska.

zeby był dobrym przyjacielem, towarzyszem życia ale własnie był w stanie obronić.

Może troche zaprzeczam samemu sobie, ale myśle, że są psy nieagresywna, ktore jednak potrafią czasem szczeknąć na napastnika czy przegonić.

Jednak np bultelier odpada - jest za bardzo agresywny, a pozatym czytałem, że dla nowicjusza w wychowaniu psów, nie jest najlepszym rozwiazaniem.

Bardziej bym zmiezał ku owczarka czy grupy terrierów, tyle, że poslusznych i dajacych sie wycować
Ostatnio edytowano 31 gru 2009, o 18:14 przez Mathi, łącznie edytowano 1 raz
Mathi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 gru 2009, o 13:42

Re: Pierwszy pies dla mnie.

Postprzez Mathi 31 gru 2009, o 18:11

/.
Mathi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 gru 2009, o 13:42

Re: Pierwszy pies dla mnie.

Postprzez mArGoSiA 1 sty 2010, o 15:15

Mathi napisał(a):Jednak np bultelier odpada - jest za bardzo agresywny, a pozatym czytałem, że dla nowicjusza w wychowaniu psów, nie jest najlepszym rozwiazaniem.

Bardziej bym zmiezał ku owczarka czy grupy terrierów, tyle, że poslusznych i dajacych sie wycować

Bullek nie jest agresywny sam w sobie ale rzeczywiście,nie jest psem dla początkujących.

Każdego psa da się wychować tylko trzeba dużo cierpliwości i chęci. Mam nadzieję,że myślisz o psie z rodowodem?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: Pierwszy pies dla mnie.

Postprzez Mathi 1 sty 2010, o 15:25

oczywiście, że z rodowodem !

innej opcji nie biore pod uwage.

myślałem, też o wzięciu jakiegoś ze schroniska, z tym, że w okolicy zadnego nie znalazlem w sieci.

Chcialbym psa dosc madrego, zeby mozna bylo go latwo ułożyć, nie potrzebował duzo zabiegów "kosmetycznych".

owczarek niemiecki wydaje sie najlepszym rozwiazaniem i jesli nie znajde innej rasy która będzie do mnie pasowała wybiorę chyba go.

Planuje kupić pieska w ferie, zeby te pierwsze 2 tygodnie chociaż był cały czas ze mną, więc mam miesiąc na spokojny wybór.

Mam nadzieje, że pomoże mi ktoś dokonać dobrego wyboru ;)
Mathi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 gru 2009, o 13:42

Re: Pierwszy pies dla mnie.

Postprzez mArGoSiA 1 sty 2010, o 15:32

Mathi napisał(a):oczywiście, że z rodowodem !

innej opcji nie biore pod uwage.

myślałem, też o wzięciu jakiegoś ze schroniska, z tym, że w okolicy zadnego nie znalazlem w sieci.

Chcialbym psa dosc madrego, zeby mozna bylo go latwo ułożyć, nie potrzebował duzo zabiegów "kosmetycznych".

owczarek niemiecki wydaje sie najlepszym rozwiazaniem i jesli nie znajde innej rasy która będzie do mnie pasowała wybiorę chyba go.

Planuje kupić pieska w ferie, zeby te pierwsze 2 tygodnie chociaż był cały czas ze mną, więc mam miesiąc na spokojny wybór.

Mam nadzieje, że pomoże mi ktoś dokonać dobrego wyboru ;)

A skąd mniej więcej jesteś? może jest jednak jakieś przytulisko/schronisko w Twojej okolicy :wink:

Hodowca na pewno pomoże Ci wybrać najodpowiedniejszego szczeniaka z miotu dla Ciebie.

Generalnie ON-ki to psy pracujące,wymagające szkolenia ale jak zaczniesz go uczyć już od maluszka to nie powinno być problemu. Podstawa to konsekwencja :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: Pierwszy pies dla mnie.

Postprzez Mathi 1 sty 2010, o 16:32

być może są, ale jak mówiel nic nie mogłem znaleźć.

jestem z okolic kołogrzegu (ok 40 km)
Mathi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 gru 2009, o 13:42

Re: Pierwszy pies dla mnie.

Postprzez ValdeQ 2 sty 2010, o 00:19

Z opisu wynika, że masz praktycznie idealne warunki dla nowego psa, brak tylko doświadczenia no i nie masz cierpliwości,żeby poczekać. Jako alternatywą dla ONka, trochę z innej bajki, możesz przyjrzeć się rasie airdale terrier.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: Pierwszy pies dla mnie.

Postprzez bjossa 9 sty 2010, o 01:34

ja nie widze nic przeciwko ONkowi. Obecne ONy są tak 'zmanierowane' że bardziej przypominają salonowe figurki niż psy użytkowe. Ciężko jest kupić dobrego ONka, ale nie jest to niemożliwe. Na Twoim miejscu poszłabym w stronę ONkopodobnego psa. To gdzie mieszkasz nie jest istotne bo jak dom sie znajdzie to i transport sie znajdzie :)
daje link do stronki gdzie sa ogłoszenia prawie ONków do adopcji, są tam zarówno małe berbecie jak i psy juz dorosłe.
http://owczarki.eu/psiaki
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pierwszy pies dla mnie.

Postprzez Agrestowa 9 sty 2010, o 11:07

a z onkami duzo przebywałes?? bo moze np puli albo bergamasco?? to sa psy z grupy pasterskiej, dla rodziny bardzo łagodne, z silnie rozwinietym instynktem terytorialnym, wiec pod nieobecnosc własciciela lub jak stwierdza zagrozenie beda bronic...i nie mylic nie beda zaraz rzucac sie na reke albo gardło ale skutecznie odpedza intruza.....tylko sa to psy dominujace wiec pozostałe psy raczej nie powinny dominowac ( mowie o psach które sa równiez w domu)....i te psy kooooochaja sie uczyć, kooochaja sporty, uzytkowość...one poprostu sie nudza jak nie robia nic konstruktywnego w zyciu....wybiegane w domu nie niszcza....pielegnacja tylko w fazie wzrostu siersci, potem robia sie sznurki wiec myje sie tylko koło pysia i doopki
tylko jak mówie te psy sa stworzone do pracy

wbrew pozorom kangle tez sa dosć łatwymi psami ( oczywiscie jak własciciel jest konsekwentny), spotkałam w swoim zyciu kilka kangli, czy jak kto woli anatolianów, czesto z nimi przebywam i nie wykazuja agresji ani do swoich ani do obcych wprowadzonych przez własciciela, swietnie odnajduja sie w stadzie psów jak sa z nim zsocjalizowane od szczeniaka... dość pierwotne wiec daja sobie rade w długie dni spedzone samemu w domu...choc moze te psy to bardziej dla kogos kto miał juz psiaka

choc jak na moj gust to pod Twoje preferencje chyba wybrałabym naszego krajowego podchalana...łagodny, dosc duzy, nie wymaga duzo pielegnacji i w razie czego zawsze obroni.....to naprawde super psy dla poczatkujacych, chetnie sie ucza, nie spotkałam jeszcze podchalana z demolka w oczach jak sie wychodzi....dobrze wybiegany naprawde bedzie nieuciazliwy
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints