dylemat...jaki to ma być pies???

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

dylemat...jaki to ma być pies???

Postprzez papuch 5 maja 2010, o 22:39

Witam wszystkich serdecznie ponieważ to mój pierwszy raz na forum. Mam problem w wybraniu psa- a pies się musi wydarzyć bo tak! Za jakieś 7 miesięcy przeprowadzam się do nowo wybudowanego domu z dość dużą działką(1200m2) więc pies będzie miał dużo miejsca poza tym to poza miastem - wieś otoczona lasem. Można się wybiegać. Problemu nie mam ja lecz mój mąż. Chodzi o to że ja od dziecka miałam psa (kundel/owczarek niem/dog/kundel/jamnik) -mój tata był weterynarzem więc jak tu nie być otoczoną psami ;-) ale mój mąż odwrotnie. Zawsze mieszkał w mieście i psy widział z okien bloku. Dla mnie pies to nieodzowny składnik wychowania dzieci- tu punkt pierwszy: pies musi być łagodnego usposobienia (szczególnie że za 3 miechy dojdzie nam trzecia dzidzia;-), nie może być delikatny bo ma to być raczej pies na dwór i do domu (mąż wytyczy granice-tak mu się wydaje- pies nie wejdzie na górę ale może przebywac na dole domu), nie może być też zbyt nerwowy i szczekliwy jeśli chodzi o obcych bo nie chcemy aby obszczekiwał każdego kto pojawi się koło płotu. Z mojego doświadczenia fajne są owczarki niem ale to górna granica wysokości psa dla męża. Wolałby coś troszkę mniejszego.Ale się nazbierało ;-(. Mam nadzieję że ktoś mi coś doradzi.
pozdrawiam pap
papuch
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 maja 2010, o 16:14

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: dylemat...jaki to ma być pies???

Postprzez ValdeQ 6 maja 2010, o 12:17

Kilka punktów moim zdanie istotnych.

1. Wprowadzanie sobie równocześnie dwóch wyzwań w postaci niemowlęcia i szczenięcia jest dość ryzykowne. Chyba, że macie pomoc domową na stałe. Dziecko i tak nie skorzysta z kontaktu z psem przez pierwsze dwa lata.
2. Skoro przeprowadzacie się z miasta do domku, to pamiętaj o szczelnym ogrodzeniu. Żadnych, powtarzam, żadnych przypadków, że "pies uciekł".
3. Co do rasy, cóż, mnie przychodzą na myśl duże i kosmate. Ale jeśli "górną granicą" ma być ONek?
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: dylemat...jaki to ma być pies???

Postprzez papuch 7 maja 2010, o 06:34

Mam zamiar odczekać aż dzidzia będzie już w miarę ustabilizowana (liczę na to że rutyna -to już dzidzia nr 3- pozwoli mi opanować sytuację sprawnie) powiedzmy kiedy będzie miała już 9 miesięcy - moje dwie pozostałe dzidzie kwiczą za to że już nie mogą się psa doczekać ;-)
papuch
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 maja 2010, o 16:14


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints