Proszę o pomoc w wyborze rasy

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Proszę o pomoc w wyborze rasy

Postprzez cleopatra 2 lip 2010, o 19:35

Witam serdecznie.

Chciałabym prosić o pomoc w wyborze odpowiedniej dla mnie rasy psa. Będzie to mój drugi psiak.

Szukam rasy cechującej się łagodnym charakterem ale żeby były energiczne i chętne do zabawy.
Co do wyglądu to najlepiej średniej wielkości o jasnym kolorze sierści.
Powtórzę że musi być to rasa charakteryzująca się nie agresywnym i łagodnym zachowaniem.

Psiak będzie przebywał w dużym domu z dużym ogrodzonym płotem ogrodem.
Jeśli będzie taka potrzeba, mogę wyprowadzać go codziennie.

Moim pierwszym psem był west white terrier ale teraz raczej chciałabym jakiegoś większego.
Proszę o pomoc bo nie mogę się zdecydować.
cleopatra
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 lip 2010, o 19:13
Imię psa: Lora
Rasa psa: West Highland White Terrier

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Proszę o pomoc w wyborze rasy

Postprzez Sissy 3 lip 2010, o 14:52

Oczywiście fakt,że macie ogród nijak ma się do spacerów...?

Jak dla mnie-cavik. Tyle tylko,że jest wielkości...hm,załóżmy-bardzo zbliżonej do westika,a takiego psiaka nie chcesz definitywnie....Tak?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Proszę o pomoc w wyborze rasy

Postprzez Olusi@ 3 lip 2010, o 14:56

Może labrador? Łagodny i zawsze chętny do zabaw : ) Tylko należy go zabierać na długie i dosyć energiczne spacery, ponieważ mają tendencje do tycia. Proponowałabym rano 10/15 min., po południu na godzinkę i wieczorem na jakieś 15/20 min. Jeśli odpowiednio wychowacie labka spacery będą samą przyjemnością; )
Jeśli nie przeszkadza Wam obfite linienie to sądzę, że powinniście się nim zainteresować ;)
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: Proszę o pomoc w wyborze rasy

Postprzez cleopatra 3 lip 2010, o 16:23

Sissy napisał(a):Oczywiście fakt,że macie ogród nijak ma się do spacerów...?

Jak dla mnie-cavik. Tyle tylko,że jest wielkości...hm,załóżmy-bardzo zbliżonej do westika,a takiego psiaka nie chcesz definitywnie....Tak?


Małe psiaki odpadają, labrador też, zapomniałam dopisać że najlepiej rasa z długą sierścią.

Byłam już prawie zdecydowana że kupie Golden Retrievera, ale zainteresował mnie także Flat-Coated Retriever co prawda niema on jasnej sierści ale podoba mi się :)
I jakoś nie mogę się zdecydować
Mógłby się wypowiedzieć ktoś kto jest lub był właścicielem tych ras???
cleopatra
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 lip 2010, o 19:13
Imię psa: Lora
Rasa psa: West Highland White Terrier

Re: Proszę o pomoc w wyborze rasy

Postprzez Olusi@ 3 lip 2010, o 17:46

Goldena ma np. takasobieja ; ) Możesz napisać do niej na PW.
Flata nie wiem czy ktoś tutaj posiada, oprócz Joli, która ma hodowlę Polka.. http://www.hodowla-polka.pl/
Zarejestruj się na forum flata, tam na pewno Ci powiedzą, czy ta rasa jest dla Ciebie ; ) Mailuj z hodowcami, właścicielami, poczytaj trochę o rasie.
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: Proszę o pomoc w wyborze rasy

Postprzez Sissy 3 lip 2010, o 21:23

Olusi@ napisał(a): Mailuj z hodowcami, właścicielami, poczytaj trochę o rasie.

A jeśli dysponujesz czasem,zjawiaj się na wystawach :) Na herbatce z hodowcą przy akompaniamencie uroczych spojrzeń flatów/goldenów też nie ucierpisz.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Proszę o pomoc w wyborze rasy

Postprzez Olusi@ 10 lip 2010, o 15:10

Dokładnie. Warto też spotkać się z jakimś właścicielem tej rasy, która Cię interesuje i przyjrzeć się psu z bliska. Zobaczysz, jak te psy zachowują się na co dzień.
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: Proszę o pomoc w wyborze rasy

Postprzez takasobieja 14 lip 2010, o 15:22

Przypadkowo tu wpadłam. :)
Mam goldena i pierwsze co przyszło mi do głowy po Twoim pierwszym poście to zaproponowanie Goldena. Uwierz, że psy są kochane, niesamowicie wierne. Bardzo szybko się uczą, jednak wymagają dość wielu spacerów i intensywnie się linią z dwa razy do roku (czasem częściej). Moja goldenka opanowała podstawowe komendy bez żadnych problemów i w mgnieniu oka. Nie pójdzie z obcym na smyczy, choć nie była tego uczona. Jest bardzo łagodna i troskliwa. Goldeny mają tendencję to tycia więc trzeba byc ostrożnym w karmieniu. Do tego dochodzą problemy z uszami - psy te kochają wodę, mają oklapnięte uszy, więc są bardziej narażone na zapalenie ucha niż jakieś inne rasy. Moja ma obecnie 5 lat, ze względu na to że nie ma rodowodu - zdecydowałam sięna sterylizację (czego absolutnie nie żaluje). Radzę Ci jednak kupić psa rodowodowego, bo ten "papier" daje Ci poniekąd gwarancję, że pies był dobrze socjalizowany, karmiony, a jego rodzice są przepadani więc występuje miejsze ryzyko wystąpienia chorób genetycznych np. dysplazja. Moja SHakira miała dużo problemów zdrowotnych, spowodowanych złym karmieniem, przez rok ciągłe wymioty, biegunki. Minęło sporo czasu zanim jej stan całkowicie się zmienił. Ciągłe infekcje ucha i doszła teraz alergia pokarmowa. Zatykały się jej zatoki odbytowe, ale zmiana karmy na karme dla alergików zdziałała cuda :). Wiem, że następnym psem też będzie golden, no i Dog niemiecki. Ale ta rasa tak uwodzi, że na punkcie mojej psiny fioła ma cała rodzina, osiedle i okolicznie spotkane osoby.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

paw prints