pierwszy pies

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

pierwszy pies

Postprzez Mathi 21 wrz 2010, o 20:35

Witam.
Od dłuższego czasu niosę się z zamiarem sprawienia sobie pieska, czytam dużo o różnych rasach, ale nic mi tak nie pomoże jak doświadczenie kogoś mądrzejszego w tym temacie.
Będzie to pierwszy pies, którego ja będę wychowywał (przez całe wczesne dzieciństwo miałem psa, ale moje obowiązki kończyły się na zabawach i pieszczotach).
Sytuacja wygląda tak, że za rok, maksymalnie dwa wyprowadzam się od rodziców do większego miasta, do pracy(ew. studia), być może będę mieszkał z kolegą. Biorąc to wszystko pod uwagę szukam psa, który:

-jest mały/średni - nadający się do mieszkania.
-nie wymaga wizyt u fryzjera
-nie gubi cały rok sierści - najlepiej jakby wcale jej nie gubił.
-bardzo przywiązuję się do właściciela
-będzie mógł zostać na maksymalnie 7-8 godzin sam ew. z moim lokatorem jednak dobrze by było gdyby w tym czasie np milusiński spał.
-nie ucieka
-jest łatwy do ułożenia, posłuszny
-wystarczy mu maksymalnie 1 godzinny spacer (poza krótkimi wyjściami rano i przed snem)

Dodam, że chciałbym aby był on moim towarzyszem, przyjacielem, a nie obrońcą. Żebym mógł wracać do domu i od wejścia ujrzeć cieszącego się z moje powrotu pupila.

Szperając w internecie natknąłem się na takie rasy jak: boston terrier, mops, bulterrier miniaturowy, sznacuer miniaturowy/średni i pinczer średni.

Jeśli możecie mi coś doradzić, ew. napisać coś na temat tych ras byłbym wdzięczny.

Zależy mi też aby rasa była dość popularna, aby nie było problemu ze znalezieniem w pobliżu hodowcy.
Mathi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 gru 2009, o 13:42

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: pierwszy pies

Postprzez Olusi@ 22 wrz 2010, o 17:24

Mathi napisał(a): -będzie mógł zostać na maksymalnie 7-8 godzin sam ew. z moim lokatorem jednak dobrze by było gdyby w tym czasie np milusiński spał.

To, jak będzie się zachowywał gdy zostanie sam zależy w dużej mierze od Ciebie ;> Dobrze jest przed wyjściem porządnie zmęczyć psa i zostawić w domu zabawki, jakieś smakołyk, wtedy pies zajmie się sobą.
Mathi napisał(a): -wystarczy mu maksymalnie 1 godzinny spacer (poza krótkimi wyjściami rano i przed snem)

Godzina może wystarczy, ale fajnie byłoby ją rozłożyć na 2 spacery - zwłaszcza, że to pies mieszkający w mieszkaniu. + oczywiście spacery rano i wieczorem.

Mathi napisał(a):Szperając w internecie natknąłem się na takie rasy jak: boston terrier, mops, bulterrier miniaturowy, sznacuer miniaturowy/średni i pinczer średni.

Bullterrier na pewno nie nadaje się na pierwszego psa. Sznaucer potrzebuje dość dużo ruchu, a poza tym jest nieco szczekliwy (co sąsiadom może się nie spodobać). Mops nie potrzebuje zbyt wiele ruchu, jest rasą wielkogłową, szybciej się męczy. O pinczerze na pewno wypowie się Jadzia.
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: pierwszy pies

Postprzez Mathi 22 wrz 2010, o 19:36

to chętnie poczekam na wypowiedź Jadzi.
Może jeszcze ktoś zaproponuję jakaś rasę ? Nie mówię, że chcę wybrać z tych wymienionych wyżej.
Mathi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 gru 2009, o 13:42

Re: pierwszy pies

Postprzez Paulina i Bemol 23 wrz 2010, o 09:54

Hej! Jadzia na pewno z pinczerem pomoże ja podpowiem, że miałam i nie należał do najłatwiejszych psów i też potrzebował sporo ruchu bo inaczej uciekał ale wszyscy go uwielbiali łącznie z sąsiadami.
Mogę trochę podpowiedzieć o sznaucerze.Sa to psy wyjątkowo przywiązane do właściciela, zabawne, kochane nie wyobrażam sobie by się w nich nie zakochać. Jednak... pieski wymagają wizyt u fryzjera wtedy nie masz prawie problemu z sierścią w domu a to nie muszą być częste wizyty. Raczej nie uciekają jednak musisz go porządnie socjalizować bo są często zadziorne no i jak go przyzwyczaisz nie bedzie problemu z zostawaniem w domu jednak są to psy bardzo aktywne dlatego musisz mu zapewnić sporo ruchu (ta godzina powinna wystarczyć tylko intensywna zabawa jest potrzebna a nie sam spacer na smyczy) i zajęcia zarówno ruchowego jak i intelektualnego inaczej bedzie rozrabiał (średniak znajomego uwielbial zdzierać panele ze ścian, mój olbrzym roznosi buty po całym domu choć ich nie niszczy). Za to uczą się bardzo szybko, łapią komendy niemal od razu trzeba tylko popracować nad posłuszeństwem.
Są to psy wspaniałe, mające własne zdanie i w sumie maja wymagania jak każde inne psiaki podstawowe pytanie jest takie czy psu ma wystarczyć spacerek czy jesteś w stanie zapewnić mu trochę szaleństwa, samemu pobiegać etc.
Pisze o średniakach, bo miniaturkę znam tylko jedną i nie bardzo dobrze a sama mam olbrzyma.

Terriera raczej odradzam na pierwszego psa.
Paulina i Bemol
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 maja 2009, o 20:12

Re: pierwszy pies

Postprzez Olusi@ 23 wrz 2010, o 13:16

Sznaucerki są kochane, marzy mi się miniaturka. Tyle że potrzebuje bardzo wiele ruchu, czy godzinka wystarczy to nie wiem. Są to psy bardzo aktywne, chętnie pokonują tor agility, skaczą za frisbee, często biegają po piłkę we flyball..
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: pierwszy pies

Postprzez Mathi 23 wrz 2010, o 14:03

wizja chodzenia do fryzjera zniechęcił mnie do sznaucerów, zdecydowanie :)
Mathi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 gru 2009, o 13:42

Re: pierwszy pies

Postprzez Mathi 24 wrz 2010, o 16:13

buldog francuski ?
Mathi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 gru 2009, o 13:42


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

paw prints
cron