Malamut jako stróż?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Malamut jako stróż?

Postprzez FanTomas07 21 paź 2010, o 15:00

Witam, planuje kupno Alaskan Malamute, czy taki pies będzie pilnował posesji? Z tego co wyczytyałem kompletnie sie nie nadaje. Dziękuję za wszystko sugestie.
FanTomas07
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 paź 2010, o 14:57
Imię psa: \

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Malamut jako stróż?

Postprzez bosman nowicki 22 paź 2010, o 08:08

Moi znajomi mają malamuta więc mogę tylko powiedzieć co wiem od nich, pies świetnie nadaje się jeśli masz dzieci, jest wzorem cierpliwości i spokoju, nie był wychowywany jako pies stróżujący bo i nie takie miało być jego przeznaczenie, osobiście uważam, że to jakiego będziemy mieli psa w dużej mierze zależy od tego jak go ułożymy ale z drugiej strony nie ma sensu walczyć z naturą tej rasy, wydaje mi się, że trochę lepszym wyborem byłby husky (sam też chciałbym mieć haszczaka który byłby przy okazji stróżem), ta rasa jest z tego co czytałem trochę bardziej terytorialna i wydaje mi się, że łatwiej Ci będzie go tak ułożyć żeby pilnował (najlepiej niech wypowie się też ktoś kto ma takiego psa bo to tylko taka moja teoria :) ), osobiście bardzo podobają mi się też wilczaki czechosłowackie ale one podobno nie szczekają :?
bosman nowicki
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 15 paź 2010, o 10:17

Re: Malamut jako stróż?

Postprzez Olusi@ 25 lis 2010, o 21:22

Hm, wystarczy, że taki pies po prostu jest :mrgreen: Bo kto by chciał wejść na czyjąś działkę wiedząc, że mają takiego psa? Po prostu, odstrasza samym wyglądem ;)
Niedaleko mnie mieszka malamut, wraz z pekińczykiem. Gdy przechodzę obok ten duży rzadko kiedy szczeka, za to pekińczyk ujada jak szalony :lol:
Jeśli tak cię to interesuje, możesz napisać maila do hodowcy. On się na tym zna, więc udzieli prawidłowej odpowiedzi.
Pamiętaj, że jeśli nie zapewnisz mu ruchu (czyt. 1,5-2 godzinnego aktywnego spaceru dziennie) to pies będzie uciekał. Nie wystarczy mu biegnie po podwórku, bo pies ma potrzebę poznawania terenu, a poza tym staje się mniej lękliwy, niepewny i na dodatek tworzy się silna więź między właścicielem a psem ;)
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints