Pies dla 16 letniej dziewczyny

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Pies dla 16 letniej dziewczyny

Postprzez minka 7 lis 2010, o 21:05

Od jakiegoś czasu planuję kupić/adoptować psa. Nie ma być to żaden pies obronny, raczej najlepszy przyjaciel :)

-Mieszkam z mamą w dosyć dużym mieszkaniu w bloku.
-Nigdy nie miałam psa, natomiast mam kota. To samiczka, już starsza (8 lat). Nie wychodzi na dwór i boi się psów, więc z pewnością trudno będzie się jej przystosować. Dlatego szukam szczeniaka, ktory bardzo by lubił koty.
-Powinien też lubić dzieci (3 letnie).
-Chciałabym żeby mało szczekał(nie ujadał tak jak niektóre).
-Wielkość raczej średnia, najbardziej chciałabym dużego, ale wiem że nie będzie mu pasowało mieszkanie w bloku.
-Nie ma mnie w domu od 8 do 14, ale pies na ten czas zostawalby przeważnie z mamą.
-Wolałabym żebi miał dosyć krótką sierść, nie wymagał zadnych wizyt u fryzjera itp.
-Powinien być jak najbardziej przyjacielski. Chciałabym żeby był do mnie przywiązany, cieszył się na moj powrót do domu :)
-Co do spaceru, to myślę że około godziny + rano i wieczorem

Zainteresowały mnie na razie takie rasy:
-labrador/golden retriever (jego wady to to, ze trochę za duży i potrzebuje dużo biegania, czytałam też, że łatwo się przywiązuje do różnych ludzi i nie tęskni za prawdziwym właścicielem, z jednej strony to może zaleta, ale jednak wolałabym więcej znaczyć dla tego psa, być najważniejsza dla niego ;)
-beagle (podobno bardzo nieposłuszny i trudno go wychować, a ja jestem początkująca)
-border collie (nie zbyt lubi małe dzieci...)

Proszę o podpowiedzi i inne propozycje
minka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 20:16

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Pies dla 16 letniej dziewczyny

Postprzez minka 9 lis 2010, o 18:44

up :) jest tu kto?
minka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 20:16

Re: Pies dla 16 letniej dziewczyny

Postprzez Sissy 11 lis 2010, o 15:15

Border i beagle-stanowcze "nie" dla laika, który nie jest baaardzo aktywny :wink:
A nie myślałaś może,żeby wziąć psiaka ze schronu? Spełni Twoje oczekiwania i w końcu będzie mógł obdarować kogoś miłością ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Pies dla 16 letniej dziewczyny

Postprzez minka 13 lis 2010, o 19:16

Myślałam, ale mój pies musi być szczeniakiem, a w schroniskach często nie wiadomo, jaki pies wyrośnie z takiego szczeniaczka. Nie chcę się rozczarować.
Coraz bardziej jestem przekonana do Goldena. Czy to dobry wybór?
minka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 20:16

Re: Pies dla 16 letniej dziewczyny

Postprzez czmtsz 15 lis 2010, o 19:51

Golden potrzebuje duzo ruchu, minimum ta godzinke dziennie biagania. Jesli mu to zapewnisz to jak dla mnmie wybor super. :) Pozdrawiam
dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: Pies dla 16 letniej dziewczyny

Postprzez leonberg 17 lis 2010, o 17:16

minka napisał(a):Myślałam, ale mój pies musi być szczeniakiem, a w schroniskach często nie wiadomo, jaki pies wyrośnie z takiego szczeniaczka. Nie chcę się rozczarować.
Coraz bardziej jestem przekonana do Goldena. Czy to dobry wybór?


co wyrośnie ze szczeniaczka z pseudohodowli lub z pudełka na targowisku też nie wiadomo. biorąc szczeniaczka ze schroniska przynajmniej jednej bidzie zapewniasz dom.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Pies dla 16 letniej dziewczyny

Postprzez minka 17 lis 2010, o 20:10

Przecież nie pisałam nic takiego, że mam zamiar kupić z pseudohodowli czy tym bardziej z rynku! Ze schroniska póki co nie mam zamiaru brać, juz napisałam nawet dlaczego. Co nie oznacza, że się nie zdecyduję, ale moje pytanie dotyczyło psa rasowego.
minka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 20:16

Re: Pies dla 16 letniej dziewczyny

Postprzez leonberg 19 lis 2010, o 19:28

wcale Cię o to nie posadziłem lecz tylko dodałem co i z czego może wyrosnąć. masz rację że szczeniaczek ze schronu jest małą niespodzianką ale pomimo wszystko warto takimi psiakami się zainteresować.

a co na to rodzice???
nie jesteś pełnoletnia i to oni poniosą konsekwencje twojego wyboru a wiec i oni muszą go akceptować.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Pies dla 16 letniej dziewczyny

Postprzez Baszkowa 20 lis 2010, o 16:07

nie jest tak, że szczeniaki od razu lubią koty ;) zależy jaki ma charakter i jak go wychowasz, najpierw napewno będzie zaczepiał kociczke do zabawy.
szczekanie? też myśle, że kwestia charakteru.
labrador? mój sąsiad ma labradorke która bardzo lubi dzieci, jest spokojna, poszczeka trochę na inne psy ale to tyle, nie ma z nią wiekszych problemów.
ale labradory fakt dużo ruchu im trzeba. może rozejrz się narazie za innymi rasami? jeśli chcesz to pisz na moje gg, pomogę ci szukać ;) (26450457)

a może przejedz się do schroniska tak, żeby się rozejrzeć? może gdy zobaczysz jednego szczeniaczka i od razu wpadniecie sobie w oko nie będzie ważna już dla ciebie kwestia 'co z niego wyrośnie' ;)

a przywiązanie-samo z czasem się ułoży, musiałabyś tylko poświęcać mu dużo czasu i być dla niego przyjacielem jak i on dla Ciebie ;P
Hope for the best, prepare for the worst.
Obrazek

Saper 14.11.04r-2.09.08r. [*]
Avatar użytkownika
Baszkowa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 paź 2010, o 15:02
Imię psa: Basza
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: Pies dla 16 letniej dziewczyny

Postprzez minka 21 lis 2010, o 19:29

Mama nie jest przeciwna psu, razem podjęłyśmy decyzję o jego kupnie/adopcji. A co do szczeniaka ze schroniska, to wolałabym, żeby za duży nie urósł, bo jak mowiłam mieszkam w mieszkaniu, więc życie z nim nie będzie ani dla nas, ani dla niego przyjemnością. Na przykład moi sąsiedzi wzięli do domu malutką białą kuleczkę, miał być mały piesek a wyrósł kudlaty olbrzym.
Do schroniska i tak bardzo bym chciała pojechać, ale niestety w moim mieście nie ma. Postaram się pojechać do jakiegoś w pobliżu.
Domyślam się, ze zaprzyjaźnienie psa z moim kotem nie będzie łatwe ;) Większy problem chyba będzie ze strony kota. A jeśli szczeniak rasy, która nie lubi kotów, będzie sie wychowywał od małego z kotem to i tak się nie przyzwyczai? A jak to jest z kundelkami, czy każdego można do kota przyzwyczaić,czy trzeba liczyć na szczęście ;)?

Labrador jest jednak za duży i ma za dużo wymagań (ruch) :( Ale poczytałam też trochę o innych psach: cocker spaniel albo owczarek szetlandzki....?
minka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 lis 2010, o 20:16

Re: Pies dla 16 letniej dziewczyny

Postprzez Baszkowa 21 lis 2010, o 19:58

psiaki te nawet jak na swoją wielkość lubią ruch, szetlandzkie? psiaki kochają prace z ludźmi. spaniele? kochają czegoś szukać, ganiać etc
Hope for the best, prepare for the worst.
Obrazek

Saper 14.11.04r-2.09.08r. [*]
Avatar użytkownika
Baszkowa
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1 paź 2010, o 15:02
Imię psa: Basza
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Re: Pies dla 16 letniej dziewczyny

Postprzez ggraczykowa 22 gru 2013, o 19:55

Którego wybrałas??
ggraczykowa
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 gru 2013, o 09:22

Re: Pies dla 16 letniej dziewczyny

Postprzez GlodnyZwierzak_pl 10 sty 2014, o 17:00

Minęło już troszkę czasu,wiec jeżeli wątek jest w dalszym ciągu aktualny to koniecznie daj znać na jaką rase się zdecydowałaś- tak nawet z czystej ciekawości. Będziemy czekać na odpowiedź na forum.
http://www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.
Avatar użytkownika
GlodnyZwierzak_pl
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 93
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:39


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości

paw prints