czworonóg dla mnie :)

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

czworonóg dla mnie :)

Postprzez arbetreV 28 lis 2010, o 01:20

Witam,

od 2 lat zastanawiam się nad kupnem psa, mam 23 lata, mieszkam sama od lat 4.
może najpierw zacznę od przedstawienia warunków domowych w jakie chciałabym przyjąć psiaka.
mieszkam w niedużym mieszkaniu, w centrum miasta jakieś 500-700 metrów dalej jest wielki park.
studiuje wiec nie ma mnie w domu jakieś 5-6 godzin dziennie, tak więc mam sporo wolnego czasu, pracuje przede wszystkim w chacie. aktywnie spędzam tylko wakacje, jeżdżę na rowerze, w weekendy wyjeżdżam na wycieczki nad wodę albo do lasu. poza tym w czasie wolnym obijam się.

moje doświadczenie względem psów jest niewielkie, jako mała dziewczynka wychowywałam się z psem. moja rodzina hodowała wyżły, zdarzył się również owczarek środkowoazjatycki. została mi więc wpojona miłość do czworonogów. jedyne co 'wychowywałam' do tej pory we własnym zakresie to szczury (5) :D

moje kryteria

-pies który nie będzie potrzebował dużej ilości ludzi kręcących się wokół niego i ja będę musiała mu wystarczyć,
-zależy mi na tym żeby był podatny na naukę. ma być posłuszny i reagować na komendy.
-lubię psy przywiązujące się do jednego właściciela
-średnie lub duże, preferuje raczej krótkowłose i o średniej długości sierści.
-mieszkam w dość niespokojnej okolicy więc chciałabym żeby przynajmniej sprawiał niezachęcające wrażenie dla drechów i innego paskudztwa. najważniejsze jest żeby pies nie chował się za mnie w przypadku kiedy przejdzie i powrzeszczy sobie kilku agresywnych pijaków.

mam kilka ras które darze szczególnymi względami, mam jednak świadomość ze 99.9% z nich nie jest dla mnie :). nie patrze na nie tylko i wyłącznie przez wzgląd na wygląd, to raczej drugorzędna sprawa. należą do nich;
bulterier, owczarek środkowoazjatycki, australian cattle dog, łajka fińsko kreolska. dwa ostatnie znam artykułów i książek poświęconym rasom psów.

mam nadzieje ze trochę wam to pomoże, chociaż rozbieżności między nimi są spore.
arbetreV
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 lis 2010, o 00:22

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: czworonóg dla mnie :)

Postprzez tropka 28 lis 2010, o 14:40

a myślałaś może o owczarku niemieckim? jest z wyglądu grożny i nadaje się na stróża, chce się uczyć i uwielbia osobę która się nim zajmuje.no i jest dość duży :) . jeśli chodzi o charakter to jest sprawą indywidualną psa. nawet jeśli weżmiesz ,,grożną,, rasę to osobnik może być lękliwy. jeśli będziesz brała psa z dobrej hodowli to może ci pomóc hodowca. cóż ci mogę poradzić, jeśli pies to z hodowli. jeśli hodowla to musisz sprawdzć czy nie jest to pseudohodowla. a jeśli potrzebujesz kogoś do kochania, kto nie musi mieć rodowodu to przejdż się po schronisku lub po stronach adopcyjnych. a nawet chyba lepiej po stronach bo tam są lepsze informacje o psach np jaki ma charakter, czy toleruje inne zwierzęta,do jakiego domu powinien trafić . jeśli będziesz zainteresowana to podam ci stronę adopcyjną dla owczarków niemieckich :mrgreen:
tropka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 56
Dołączył(a): 5 lis 2010, o 06:50
Imię psa: tropek,tofi
Rasa psa: pontier,mieszaniec

Re: czworonóg dla mnie :)

Postprzez Olusi@ 28 lis 2010, o 15:20

Tropka, ale autorka tematu napisała, że ma raczej niewielkie doświadczenie z psami. Owczarek niemiecki jest psem dosyć trudnym, potrzebującym zajęcia i dużo ruchu.

Uważam, że mogłabyś pomyśleć o berneńczyku. Jest sporym psem, odstrasza samym wyglądem, jeśli jest dobrze zsocjalizowany to staje w obronie właściciela, szybko się uczy, jest chętny do nauki. Psa jednak należy brać z dobrej hodowli, gdyż ta rasa jest rasą dosyć chorobliwą. Niestety, żyją dosyć krótko, jakieś 8 lat.
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości

paw prints
cron