owczarek niemiecki - moje marzenie

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

owczarek niemiecki - moje marzenie

Postprzez wschodzik 14 gru 2010, o 21:23

Witam
Kiedyś miałem kundelka jak to teram modnie zwane Miks owczarek niemiecki niestety juz jej niema przy mnie ale byla zaj.. madra i inteligenta i taki przychlast z niej byl :)

Od zawsze mi sie marzyl owczarek niemiecki tylko ze wzgledu na rodzicow na moja prace nie bylem w stanie miec takiego psiaka
teraz dysponuje mieszkaniem z ogrodkiem mam wiecej czasu, tylko weekendy mam zajete
chcialbym pomocy w doborze psiaka ( owczarek niemiecki) :)
otóż może opiszę troche swoją sytuacje
w nie odległe przyszłosci chciałbym dzieciaka jeżeli odziedziczy po mnie pewne cechy bedzie strasznie próbował ludzki oraz zwierzecy charakter ( nie mam problemu z tym ze pies sie obroni przeciw zbyt natretnemu maluchowi uszczypnieciem lub malym parterem) przecierz to nie niewolnik tylko towarzysz rodziny.
Moja dziewczyna marzy o labradorze ale ona jest cudownym straszkiem wiec chcialbym zeby ten pies tez dawal jej poczucie bezpieczenstwa kiedy mnie nie ma w domu jak również byłby jej super psiakiem do przytulania. Ja nie powiem potrafie wyjsc pobiegac teraz a jak bedzie psiak to bedzie dodatkowa mobilizacja wiec chcialbym też psa troche wymagającego pod tym względem
pozdrawiam
Andrzej
wschodzik
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 gru 2010, o 20:50

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: owczarek niemiecki - moje marzenie

Postprzez tropka 16 gru 2010, o 16:12

witaj na forum :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: moją ulubioną rasą też są onki. a wiesz już skąd weżmiesz psa? masz już wybraną hodowlę czy może szukasz jakiegoś psiaka ze schroniska?
tropka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 56
Dołączył(a): 5 lis 2010, o 06:50
Imię psa: tropek,tofi
Rasa psa: pontier,mieszaniec

Re: owczarek niemiecki - moje marzenie

Postprzez Olusi@ 17 gru 2010, o 10:06

Radziłabym ci wziąć psa z dobrej hodowli. Wbrew pozorom psy rodowodowe nie są takie drogie - zajrzyj np. na allegro, rasowe znajdziesz nawet za tysiąc złotych. Bardzo ważne przy wyborze ONka są testy psychiczne rodziców - trzeba zwracać uwagę głównie na reakcję na strzał, kontakt-współpraca, zabawa-atak. Według mnie to jest najważniejsze, bo np. gdy rodzice niechętnie współpracują to bardzo prawdopodobne jest, że szczeniak też nie będzie wykazywał zbytniej chęci do pracy.
Pozdrawiam, Ola z owczarkami
Nero 1997-2011
Obrazek
Avatar użytkownika
Olusi@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1059
Dołączył(a): 9 kwi 2008, o 20:59
Lokalizacja: Izabelin / Warszawa
Imię psa: Nero (*), Roy
Rasa psa: Owczarek Niemiecki


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints
cron