Wybor rasy

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Wybor rasy

Postprzez PhoenixR 18 mar 2005, o 14:29

Zastanawiam sie nad zakupem psa. Mieszkam sama i nigdy nie mialam psa, wiec szukam psa raczej madrego i dosc lagodnego. Dodatkowo musialby byc to pies ktory nie niszczylby sprzetow i odpowiadaloby mu pozostanie samemu w domu w czasie gdy pracuje. Czy moglyby mi ktos doradzic jaka rase powinnam wybrac? Dodam ze lubie raczej wieksze psy niz te male i srednie.
PhoenixR
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 19 mar 2005, o 01:12

To tak się po prostu wskazać nie da.

Ale można uszczegółowiać i dojść po kroczku.

Zacznijmy ogólnie, powiedzmy grupami, w myśl wymienionych kryteriów:

1. Owczarki - dość prawdopodobny wybór.
2. Molosy - raczej nie, skoro ma być "większy" to taki wiekszy molos będzie silny jak byk i trudny do opanowania.
3. Teriery - nie, za żywe, zeżrą Ci sprzęty. I małe jakieś (oprócz serdelka)
4. Jamniki - za małe.
5. Szpice - możliwe, możliwe.
6. Gończe - chyba nie, gończy sam w domu yo zwykle katastrofa.
7. Wyżły - trochę lepiej, ale zasdadniczo jak wyżej.
8. Retrievery, spanielki itp. - no goldek to zawsze pasuje do wymagań jeśli nie ma bronić.
9. Ozdobne - za małe.
10. Charty - nie, gdzie by one biegały.

To na początek, teraz możesz pytać dalej :shock:
Gość
 

Postprzez Shar Peika 19 mar 2005, o 15:31

Ja bym poleciła Welsh Corgiego , ale to mały pies :? Moja ciocia kupiła ostatnio pieska tej rasy i bardzo sobie chwali :) Gdy nikogo w domu nie ma - Corgie śpi , nie rozrabia :) Moja ciocia z początku się bała go wypuszczać z kojca - ale zaryzykowała bo to jeszcze szczeniak - czekał pod drzwiami śpiąc - nic niebroił 8)

Pozdróweczka :D
Shar Peika
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 47
Dołączył(a): 18 mar 2005, o 20:45
Lokalizacja: Stolica

Postprzez PhoenixR 19 mar 2005, o 16:12

bo wlasnie szczerze powiedziawszy zastanawialam sie nad labradorem lub goldenem (wczoraj zrobilam maly research w necie :D ). Moze ktos ma i moze podac pare uwag z pierwszej reki? I myslalam tez o szkoleniu go, czy ktos wie ile cos takiego trwa i ile kosztuje mniej wiecej?
PhoenixR
 

Postprzez ValdeQ 19 mar 2005, o 17:03

Goldki i labki maja opinie prawie idealnych psów do wspólnego zamieszkiwania z rodziną ludzką.

Z pewnymi zastrzeżeniami jednak.

Po pierwsze nie będą bronić ani pilnować.

Po drugie kupuj z dobrej hodowli, bo jest ich tak wiele, że coraz częściej pojawiają się osobniki nieprawidłowe psychicznie albo poważnie chore. (To zresztą dotyczy większości ras).

Jeśli pozwolisz na jeszcze jedną uwagę, piszesz, że mieszkasz sama, widziałem wiele przypadków nadopiekuńczości objawiajacej się nadwagą u psa. Goldki maja tendencje do tycia i jest to dla nich bardzo niezdrowe. Pamiętaj o dyscyplinie w odżywianiu :)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez jola 21 mar 2005, o 09:16

Uważaj na labki i ich sierść to jest katastrofa jeśli chodzi o kanapy i dywany od razu zacznij szukać specjalnego odkurzacza ,który ma olbrzymi ciąg.Coś wiem na ten temat niestety :!: :D
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kuba 22 mar 2005, o 16:15

Może jakiś owczarek? Po zatym, to może coś mniejszego, co nie wymago ruchu. I mniej jedzenia. Z takim było by wygodniej.
Kuba
 

Postprzez RadekS 24 mar 2005, o 21:48

Jeśli mieszkasz sama i chciałabyś mieć psa, który by dawał poczucie bezpieczeństwa, a zarazem zrównoważonego i nie kłopotliwego to polecam hovawarta. Jest on molosem ale nie sa one wcale trudne do opanowania. W domu nie sprawiają problemów i są strasznie kochane i przywiązane do właściciela. Po więcej informacji zapraszam na naszą stronę
Radek, Aga, Błażej i D'Arsy
www.hovawart-suagra.com
RadekS
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 mar 2005, o 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Nowy 31 mar 2005, o 15:01

RadekS to juz ktoreś forum i któryś z kolei temat gdzie wciskasz ludziom swojego psa. Kurna wszyscy rozumieją, że masz wspaniałego psa i jesteś z niego zadowolony ale nie nie jest to pies ideał :wink: Ja np jestem zwolennikiem owczarka niemieckiego i uwazam ze to najlepsze psy ale nie dla kazdego i nie wszedzie sie nadaja. Wiec na drugi raz jak cos napiszesz to sie zastanow :wink:
Nowy
 

Postprzez RadekS 31 mar 2005, o 19:12

Wolność słowa polega na tym, że każdy ma prawo pisać co chce, jeśli to nie jest obrażanie czy pomawianie innych. Ja tego nie robię, za to chcę aby jak najwięcej osób usłyszało o hovawartach, bo wg. mnie są to dużo lepsze psy niż ukochane przez ciebie owczarki niemieckie. Takie moje prawo mieć własne zdanie.

Ja swojego zdania się nie wstydzę i podpisuję się pod moimi wpisami w przeciwieństwie do Ciebie. Nie zależy mi na wciśnięciu komukolwiek szczeniąt z mojej hodowli - Tobie bym nie sprzedał.

Jak Ci się nie podoba co piszę to nie czytaj.

Pozdrawiam

radek
Radek, Aga, Błażej i D'Arsy
www.hovawart-suagra.com
RadekS
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 mar 2005, o 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Nowy 31 mar 2005, o 22:43

Rozumiem Ciebie :) Ale nie chodziło mi dokładnie o to. Wiem ze HOVAWART to świetna rasa, ale nie znaczy że każdemu odpowiada :wink: Jeżeli chcesz żeby ludzie poznali ją bardziej to pisz że wejdźcie na moją stronkę lub coś podobnego. Już napisałem ze nie ma idealnej rasy i nie każdemu odpowiada każda rasa. Jeden woli zapach kwiatów a drugi skarpetek :wink:

Lubisz rase HOVAWART, to fajnie -- ja też. A to że napisałeś że jest lepsza od niemieckiego owczarka to mnie rozbawiłeś. To jakbyś chcial przekonać ludzi czy lepszy jest Mercedes czy BMW. HOVAWART to nie taka młoda rasa i już od jakiegoś czasu jest znana. Gdyby była taka uniwersalna jak owczarek niemiecki dawno by go wyparła albo przynajmniej by na świecie robiła się coraz popularniejsza. Ale jak na razie tego nie widać :wink:

Ale spoko nie uważam że owczarek niemiecki jest lepszy od HOVAWART'a-- uwazam ze kazdy lubi coś innego.

Pozdrawiam :)
Nowy
 

Postprzez Nowy 31 mar 2005, o 22:58

Nie ma kurna opcji edytuj wiec musza napisać drugiego posta.

Nie ukrywam sie -- mam na imie Arek -- a sie nie logowalem poniewaz mi to nie potrzebne -- dzisiaj przegladalem kilka stronek i pomyslalem ze tutaj cos nastukam. A jutro mnie juz tu nie bedzie

A ze nie chcesz mi psiaka sprzedac -- trudno - nie bede sie przejmowal. Wole owczarka niemieckiego. Takie jest moje zdanie. Albo husky syberyjskie -- ewentualnie owczarki belgijskie :) Ale dobrze ze rase HOVAWART probujesz rozpowszechnic -- przynajmniej bedzie moda na ładniejsze psy niż amstaffy czy bulterierry ( wykastrowane świnie ).

Ale cenie Ciebie za poglad i ze nie zmieniasz zdania :wink:

Pozdro
Nowy
 

Postprzez ValdeQ 31 mar 2005, o 23:09

Jest opcja "edytuj" ale nie dla gości, tylko dla zalogowanych uzytkowników.

Chyba logiczne - inaczej mógłbyś sobie edytować wpisy wszystkich gości.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Nowy 1 kwi 2005, o 01:11

ValdeQ napisał(a):Jest opcja "edytuj" ale nie dla gości, tylko dla zalogowanych uzytkowników.

Chyba logiczne - inaczej mógłbyś sobie edytować wpisy wszystkich gości.


Zgadzam sie ale nie w pelni poniewaz opcja edytuj do wlasnego postu powinna byc zawsze dostepna. I na jakim forum jest dostepna opcja edytuj cudzych postow ???

Pozdrawiam, uciekam stad i zycze sukcesow na forum :)
Nowy
 

Postprzez jola 1 kwi 2005, o 08:02

Wiecie ciesze sie ze ja nie mam takich problemow chyba za duzo wiem na temat Polskiego ONa. :D
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości

paw prints