Szukam psa lubiacego biegac za koniem

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Doda1211 18 lis 2006, o 20:18

Echta napisał(a):A ja proponuje bullmastiffa a jeszcze lepiej mastiffa angielskiego!


Mastif angielski, lub bulmastiff do budy?? :evil: bez komentarza
Poza tym te psy lubią ruch, ale szczerze powątpiewam, że będą z radością biegały za koniem :?
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ............. 19 lis 2006, o 13:16

a może jednak pomyśl nad trzymaniem psa w domu? Wtedy może parson rusell terier(ee, tak się to pisze?). Jest dość mały, więc w domu nie było by z nim problemu, a na pewno chętnie pobiega przy koniu. :)
.............
 

Postprzez bery-m 21 lis 2006, o 00:38

Wstawię parę zdjęć gończy polski, chart, mieszanka rotweiilera i mieszanka huskyego .
Obrazek
i jeszcze wyżeł
Obrazek
Tak biegną obok sań
Obrazek
Rotweilerka jechała w saniach ,bo to starsza pani. Wszystkie psy żyja zgodnie z kotami ,ale wychowywane z nimi od małego. Wyjatek husky.
Avatar użytkownika
bery-m
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 518
Dołączył(a): 11 maja 2006, o 22:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez joan 9 gru 2006, o 12:43

Podłączam sie do końskiego tematu.
Czy ktoś wie, w jaki sposób może zachowywać się owczarek przy koniach :?:
Avatar użytkownika
joan
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 935
Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:34

Postprzez Paulinka 9 gru 2006, o 15:22

Joan- na stadinie w ktorej trenowałam właściciel miał chyba 4 ON-ki (rodowodowe). Zero agresji wobec koni! Biegały w teren itp. Świetne psiaki.
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

Postprzez #Freya 11 lut 2007, o 14:05

Mastif stanowczo nie nadaje się do biegania za koniem. One nie lubią długich biegów. Wilczarz irlandzki zdaje się być dobrym rozwiązaniem, ale to chart, więc może uciekać, a do lasu raczej odpada. Psy tropiące też nie są najlepszym pomysłem. Psy pociągowe np. husky są dosyć łagodne przy czym mają niespożytą energię. Przemyśl też nabycie border colie, są łagodne i energiczne.
#Freya
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11 lut 2007, o 13:25

Postprzez Gość 16 lut 2007, o 13:02

a sznaucer średni???wydaje mi się ze bedzie swietny.kiedys, na początku istnienia sznaucerów te psy własnie latały za dorożkami z piwem (te i olbrzymu)i je pilnowały) były to tez psy farmerskie no ale nie wiem czy do budy sie nadawaja:/
Gość
 

Postprzez szczotek 16 lut 2007, o 14:22

Anonymous napisał(a):a sznaucer średni???wydaje mi się ze bedzie swietny.kiedys, na początku istnienia sznaucerów te psy własnie latały za dorożkami z piwem (te i olbrzymu)i je pilnowały) były to tez psy farmerskie no ale nie wiem czy do budy sie nadawaja:/


Yyy.. sznaucery piwne to chyba pilnowały browarów. Ale nie wiem, Bemol nie opowiadał o przodkach :lol: Sznaucery nie nadają się do budy, to po pierwsze. Po drugie to nie wiem czy wytrzymałyby tempo biegnąc za koniem, a tym bardziej średniak. Z własnego przypadku stwierdzić moge, że sznaucer do konia stanowczo się nie nadaje.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez parsonek 16 lut 2007, o 21:49

Jako właścicielka różnorakich psów ( 6 zaraz 8 :) ) i 11 (zaraz 12) koni, która regularnie z psami w teren bryka, informuję:

Psy myśliwskie świetnie biegają za końmi ALE mają duży instynkt i w razie zobaczenia/wywąchania dzikiego zwierza macie zapewnioną dłuuuugą wycieczką za psem po krzakach. Nauczenie psów myśliwskich karności w terenie a zwłaszcza z konia (gdzie pies cię nie widzi i nie widzi twoich komend) jest niezwykle ciężkie. A jeszcze cięższe jest utrzym,anie w ryzach sfory psiaków (sfora więcej niż 1 :) ).

Psy pasterskie - super do koni, ALE w nich też się może instynkt odezwać - mogą usiłować podgryzać i zaganiać konie. Najbardziej się podkręcają w sytuacjach krytycznych - np gdy koń się boczy/płoszy co może spowodować dodatkowe zamieszanie.

Molosowate i psy owczarskie( podhalany) są zazwyczaj ciężkiej budowy i nie będą biegać - najwyżej mogą iść truchcikiem :)

Co do budy to się nie wypowiadam, bo każdypies może mieszkać na dworze o ile jego pomieszczenie/kojec/buda spełnia określowe wymagania odpowiednie dla danej rasy.
Oglądajcie w tv reklamę Fervex-u i Pudliszek , gra tam moja suczka, a w reklamie Pysia mój pies.

Moja hodowla
http://mysia-zaglada.blogspot.com/

Mój klub agility
http://hop-szczecin.blogspot.com/
Avatar użytkownika
parsonek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 669
Dołączył(a): 31 sie 2005, o 22:18
Lokalizacja: okolice Szczecina

Postprzez Anka145 17 lut 2007, o 09:17

joan napisał(a):Podłączam sie do końskiego tematu.
Czy ktoś wie, w jaki sposób może zachowywać się owczarek przy koniach :?:


Każdy psiak jak bedzie opcował od szczeniaka przy koniu nie będzie się go bał, ani nie stanie się agresywny, grunt aby zapewnic zwierzakom socjalizację, aby jedno drugiego nie ugryzło czy nie nadepneło na samym początku ;)
Avatar użytkownika
Anka145
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 116
Dołączył(a): 16 lut 2007, o 14:56

Postprzez Luiza 5 mar 2007, o 12:55

Każdy psiak jak bedzie opcował od szczeniaka przy koniu nie będzie się go bał, ani nie stanie się agresywny, grunt aby zapewnic zwierzakom socjalizację, aby jedno drugiego nie ugryzło czy nie nadepneło na samym początku ;)[/quote]


zgadzam sie :D
Luiza
 

Postprzez gosc 19 mar 2007, o 19:30

Witam

Piesek jakiego poszukujesz to na 100% chart.
Gdyby zainteresował Cię chart angielski greyhound to proszę o kontakt, ponieważ mam do oddania 11 miesięcznego pieska tej rasy.

podaje adres mailowy:
olinkaa@gazeta.pl
gosc
 

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 41 gości

paw prints