Jaką wybrac rase?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Jaką wybrac rase?

Postprzez Ner@ 17 sie 2005, o 13:57

:oops: Mojim zdaniem przed kupieniem psa trzeba by sie zastanowic .. . jezeli mamy dziecko to powinnismy wybrac psa spokojnego itp. np. Labradr, Golden , Cocker spaniel i inne podobne z charakteru do tych ras dziekuje więcej nienapisze hi hi hi
Ner@
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pauline_g 17 sie 2005, o 14:17

mozna odwiedzić www.pedigree.pl tam są pytania i taki test po którym jak odpowiesz to podają ci nazwy i opisy ras dobrych do twoich warunków - ale nie zawsze podają dobre rasy!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaką wybrac rase?

Postprzez Grusia 17 sie 2005, o 22:00

Ner@ napisał(a)::oops: Mojim zdaniem przed kupieniem psa trzeba by sie zastanowic .. . jezeli mamy dziecko to powinnismy wybrac psa spokojnego itp. np. Labradr, Golden , Cocker spaniel i inne podobne z charakteru do tych ras dziekuje więcej nienapisze hi hi hi

wiesz to co napisalas troche sie nie zgadza. labrador wcale nie jest spokojnym psem i to wcale nie jest super pies do dzieci. cocker tez nie jest jakas psia nianka,maja dosc trudny charakter. jest wiele ras ktore nadaja sie do trzymania przy dziecku,ale nie bardzo pasuja mi te wymienione przez Ciebie
Avatar użytkownika
Grusia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 159
Dołączył(a): 13 kwi 2005, o 18:34
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kuzi 17 sie 2005, o 23:38

Po pierwsze żadnej rasy psa nie zostawiłbym sam na sam z dzieckiem, mimo, że jestem pewny, że Staffik opiekowałby się nim bardzo dobrze, toż to "psia niańka", ale mimo to jest tylko zwierze, kierujące się instynktami, nie racjonalnym myśleniem. A gdybym miał wybierać rasę "pod" dziecko, na pewno nie wybrałbym Labradora, czy Cocker Spaniela.
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez cogar 18 sie 2005, o 06:45

kuzi napisał(a):Po pierwsze żadnej rasy psa nie zostawiłbym sam na sam z dzieckiem


A ja mojego psa i każdego innego Wilczarza bez zastanowienia. Jestem całkowicie pewien charakteru tych psów.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez kuzi 18 sie 2005, o 08:04

Cogar napisał(a):
kuzi napisał(a):Po pierwsze żadnej rasy psa nie zostawiłbym sam na sam z dzieckiem


A ja mojego psa i każdego innego Wilczarza bez zastanowienia. Jestem całkowicie pewien charakteru tych psów.


Ja też jestem pewny SBT, ale mówię - nie ryzykowałbym zostawienia małego dziecka i psa bez opieki na jakiś dłuższy okres czasu. To jest tylko zwierze, mimo tego, że Staffiki obchodzą się z dziećmi z wielką cierpliwością, delikatnością i przede wszystkim wielką miłością.
Obrazek
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez <Kate> 18 sie 2005, o 10:58

Mojej koleżanki labrador kiedyś wyciągnął jej dziecko na schody. Dobrze że wyszła z kuchni. Jeszcze chwila i byłoby po dziecku. Psa komuś oddała.
Avatar użytkownika
<Kate>
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 141
Dołączył(a): 6 lip 2005, o 09:41
Lokalizacja: Mława

Postprzez paulina_g 18 sie 2005, o 11:29

nie do końca zgadzam się z tym stereotypem -labki to najwspanialsze opieuny- te psy nie zawsze są takie łagodne mojej sąsiadki córka była z mamą na spaerze i z labkiem Dobim. pies wzią do buzi jakiś stary chleb to mała próbwała mu zabrać (bo nie wiadomo co to za syf) i pies ja ugryzł - małe dziecko!!!
To ja pauline_g - ale sę nie zalogowałam - jeszcze!! :lol:
paulina_g
 

Postprzez cogar 18 sie 2005, o 11:53

Żeby pies był opiekunem jak trzeba musi mieć ustalone miejsce w stadzie. U mnie w domu Cogar warczy na Jasia (lat 4) jak ten próbuje mu wyrwać kość.
U niego na warczeniu się kończy (mały też ma na tyle rozumu, żeby odpuścić), ale inny pies może nie być aż tak wyrozumiały. U nas wynika to najprawdopodobniej z tego, że Cogar śpi na swoim materacu zaraz przy naszym łóżku (pani i pana), dlatego uważa, że wszyscy śpiący w innych pokojach są w stadzie niżej niż on.
Reasumując- jeśli osobnik niższy "stopniem" próbuje zanadto podskakiwać to trzeba go uspokoić. (Piesek, o którym pisałaś znalazł sobie chlebek, to jakim prawem ktoś mu go będzie odbierał :?: )
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez pauline_g 18 sie 2005, o 11:55

ja go całkowicie rozumiem, ale chcę obalic stereotyp, że ta rasa to zawsze dobzi opiekuni!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cogar 18 sie 2005, o 12:04

pauline_g napisał(a):ta rasa to zawsze dobzi opiekuni!!!


Ach ta polska język.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ValdeQ 18 sie 2005, o 20:44

<Kate> napisał(a):Mojej koleżanki labrador kiedyś wyciągnął jej dziecko na schody. Dobrze że wyszła z kuchni. Jeszcze chwila i byłoby po dziecku. Psa komuś oddała.


Siebie powinna komuś oddać za brak opieki, a nie psa.

Rację ma kuzi, zawsze trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania. Duży, silny pies może zrobić krzywdę nawet nichcący, nawet w zabawie. Albo... samemu ucierpieć.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Ewelcia_66 24 sie 2005, o 16:11

Myślę, ze dla dzieci dobry byłby owczarek szkocki collie, bo się przywiązuje do dzieci. Poza tym labrador, o tak, zgadzam się. A jeśli ma sie wątpliwości co do tego, czy można danej rasie psa pozwolic na zabawe z dziecmi, to na tej stronie przeciez jest wyszukiwarka ras :wink: Wszystko o tym piszze :D
EWELCIA :)
Elokwentna
Wrażliwa
Elegancka
Lubiąca zwierzaki!!!
Czarująca
Interesująca
Asertywna

Ulubiona rasa: owczarek angielski (bobtail)
Ma psa (?): NIE MA!!! ;(
Avatar użytkownika
Ewelcia_66
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 23 sie 2005, o 15:29
Lokalizacja: ze Śląska ;)


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints