chce psa na dwór który będzie nie gróźny dla malego dziecka.

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

chce psa na dwór który będzie nie gróźny dla malego dziecka.

Postprzez Chojnacka E 14 lis 2006, o 19:26

staram się przekonać rodzinę do psa. Pies musi być niestety dostosowany do życia na dworze bo w domu niestety nie ma miejsca na psa, a mama ma obsesję na punkcie sierści:/ . Z psem będę biegać, a zresztą mamy duży ogród. Mama dwuletniego brata, zwierze nie może zrobić mu nic złego ale może pełnić funkcję obronną...Mój piesek możę być średniej wielkości:) najważniejsze jest to aby nie zjadł mi brata[wychowałabym psa] oraz aby nie zamarzł na dworze w zimę...

Poradźcie mi jaka rasa psa jest dla mnie odpowiednia:) Będę ogromnie wdzięczna...
Chojnacka E
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 14 lis 2006, o 23:29

Średni piesek i dwulatek? To raczej pies będzie zagrożony, nie dzieciak.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez natala_afro 24 lis 2006, o 17:20

Miejsce psiaka jest w domu, wśród rodziny.... :(
Avatar użytkownika
natala_afro
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 321
Dołączył(a): 21 wrz 2006, o 18:01
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Agnieszka21-11-79 8 sty 2007, o 12:34

Proponuję suczkę owczarka niemieckiego albo psa ze schroniska. Są tam nieraz rasowe psy, ale najczęsciej dorosłe kundelki, o których pracownicy schroniska powinni sporo wiedzieć i na pewno umieliby doradzić przy wyborze.
A pies może mieszkać poza domem. Pod warunkiem, że ma zapewnione naprawdę ciepłe schronienie i częsty kontakt z domownikami, którzy go kochają, codziennie się nim zajmują i pielęgnują, zabierają na spacery itd...
Agnieszka21-11-79
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 sty 2007, o 12:21
Lokalizacja: Toruń

Postprzez bery-m 8 sty 2007, o 17:03

Czyli chodzi Ci o psa do budy?!Zobacz tematy poniżej. Tam są często Takie pytania i odpowiedzi. Może właśnie któryś z owczarków .
"Pies jest naszym najwierniejszym przyjacielem nie zważając na nasz majątet,fakultety,iloraz inteligencji. Po prostu kocha."M.Kondrat
Avatar użytkownika
bery-m
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 518
Dołączył(a): 11 maja 2006, o 22:40
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez szym90 16 sty 2007, o 21:56

osobiście polecam Bernardyna lub Owczarka Kaukaskiego psy nie lubią obcych i kochaja rodzine a na dodatek małe dzieci! Jesli żle wychowasz psa to naweT zwykły pudel moze zagryŹc małe dziecko lub właściciela! wszystko zalezy od Ciebie i od twojego zachowania wobec psa!! :wink:
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"

"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty"
szym90
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 sty 2007, o 15:27
Lokalizacja: Łowicz

Postprzez Gość 17 mar 2007, o 13:20

szym90 napisał(a):osobiście polecam Bernardyna lub Owczarka Kaukaskiego psy nie lubią obcych i kochaja rodzine a na dodatek małe dzieci! Jesli żle wychowasz psa to naweT zwykły pudel moze zagryŹc małe dziecko lub właściciela! wszystko zalezy od Ciebie i od twojego zachowania wobec psa!! :wink:


Zgadzam sie ale jesidzicko jest bardzo mle to zabawy z takimi olbrzymami nie sa wskazane ze wzgledu na ich gabaryty.
Gość
 

Postprzez Doda1211 18 mar 2007, o 16:24

Anonymous napisał(a):Zgadzam sie ale jesidzicko jest bardzo mle to zabawy z takimi olbrzymami nie sa wskazane ze wzgledu na ich gabaryty.


Drogi gościu! nie wskazana jest zabawa z małymi psami, które dziecko może bardzo łatwo "uszkodzić". Większość olbrzymów to flegmatyki, którym nie przeszkadza ciągnięcie za uszy ogon itp. Są poprostu bardziej wytrzymałe na ból.
A logiczne jest, że ani małego, ani dużego psa nie można zostawić sam na sam z dzieckiem!
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Bordomaniak 18 mar 2007, o 16:40

Ja bym proponowała Berneńskiego psa pasterskiego z tym że jest to duży pies! Spokojnie może mieszkać na dworze i jest łagodny! Albo Nowofunlanda!
Ufaj ludziom, których znasz i poznawaj ludzi, którym ufasz...
Avatar użytkownika
Bordomaniak
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 157
Dołączył(a): 17 mar 2007, o 14:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Doda1211 18 mar 2007, o 18:29

berneński ani nowofunlad nie nadaje się do mieszkania na dworze!
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Anka145 19 mar 2007, o 09:02

Wydaje mi się że bernenczyk i bernardyn byłby odpowiedni, ale trzeba pamietac ze małego dziecka nie wolno zostawiac samego z psem!
Avatar użytkownika
Anka145
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 116
Dołączył(a): 16 lut 2007, o 14:56


Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

paw prints