chce kupic psa

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

chce kupic psa

Postprzez Koral 21 mar 2005, o 13:33

Hej,

Przymierzam sie do zakupu psa. Niedlugo przeprowadzam sie do domu wiec chciałabym zeby pies pełnil role obronna. Z drugiej jednak strony w domu mamy małe dzieci wiec chciałabym zeby był lagodny dla domowników.
Wszelkie rady mile widziane ;))
Pozdrowienia!
Koral
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Kazia 21 mar 2005, o 14:02

Dla dziecka piesek proponuje- Labradora a jako pies do obrony niezabardzo.
Nowofunland- który jest lagodny dla dzieci a swoją posturą napewno odstraszy intruza.
Ja mam bernardyna spoko dla dzieci obcych nie wpuszcza na ogród wie czego ma pilnować.
powodzenia w wyborze. :lol:
Pies najlepszy przyjaciel człowieka
Avatar użytkownika
Kazia
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 3 mar 2005, o 14:05
Lokalizacja: Płoki

Postprzez RadekS 24 mar 2005, o 21:52

Do domu i pies stróżujący to jak sama nazwa wskazuje hovawart (z języka niemieckiego)! :lol: Super przyjaciel i kochany psiak. Wspaniały do dzieci. Szybko się uczy i nie sparwia problemów w domu. Wg mnie to po prostu PIES!

Zapraszam na naszą stronę poczytasz, jak Ci się nie spodoba to nic straconego, na pewno znajdziesz inną rasę, która Ci podpasuje. :lol:
Radek, Aga, Błażej i D'Arsy
www.hovawart-suagra.com
RadekS
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 mar 2005, o 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Ewelina 25 mar 2005, o 15:06

Coż za reklama :wink:
Chociaż z ręką na sercu przyznaje, że sama bardzo lubię tą rasę.
Mają świetny charakter (o ile są dobrze wychowane rzecz jasna, ale to się tyczy nie tylko hovkow) i wyglądają pięknie; zwłaszcza podpalane bardzo mi się podobają :)

Byłam u Was na stronce; widzę, że szykują się wiosenne maluchy :) Zatem wraz z zyczeniami swiatecznymi, zycze duzo spokoju dla przyszłej mamusi :wink:
Pozdrowienia znad morza. Ewelina&Bagi
Avatar użytkownika
Ewelina
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 22:29
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Gość 25 mar 2005, o 15:23

My mieliśmy takie same rozterki jak wszyscy jakieś 3 lata temu jak wybieraliśmy psa. Chcieliśmy aby podobał się nam z wyglądu , ale również aby pilnował domu i był bardzo zrównoważony psychicznie, bo staraliśmy się o dziecko. Najpierw myśleliśmy o goldenie, ale rasa trochę za bardzo popularna, a więc szansa na słabego psa coraz większa, no i był torchę za mały i nie stróżujący ... i tak w księżce z rasami zobaczyłem "dużego goldena" :wink: i zaczęliśmy interesować się hovkami.

8) No i tak nam już zostało. mamy blond suczkę a za jakieś 2 lata chcemy aby do niej dołączyła czarna podpalana.

Zyczę wszystkim Wesołych Świąt
Gość
 

Postprzez RadekS 25 mar 2005, o 15:25

Oj jeszce muszą się nauczyć obsługi tego forum. Nie wiedziałem, że można tu pisać bez logowania. :wink:
Jeszcze raz pozdrawiam
Radek, Aga, Błażej i D'Arsy
www.hovawart-suagra.com
RadekS
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 24 mar 2005, o 20:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gość 28 mar 2005, o 19:23

Jeśli potrzebujesz psa na posesję i dla dzieci to gorąco polecam BEAUCERONA. mam malutką córeczkę i dwa beaucerony i są one wspaniałe. Może też dlatego, że mają cechy pasterskie i dziećmi bardzo się opiekują. Jest tylko jedno ale - jeśli chcesz swoje dziecko skarcić to nie przy tym psie bo napewno stanie w jego obronie jako słabszego w stadzie. Rasa w Polsce jest jeszcze mało znana ale warta uwagi. Ja jestem z niej bardzo zadowolona i z wyborem trafiłam w dziesiątkę.
Gość
 

Postprzez Gosciu 31 mar 2005, o 14:55

A co myślicie na temat Owczarka Niemieckiego. Od szczeniaka będzie i łagodny dla dzieci i nieufny wobec obcych :)
Gosciu
 

Postprzez ValdeQ 31 mar 2005, o 15:53

Owczarki poniemieckie są w miarę uniwersalne i pewnie się będzie nadawał.

Jedna uwaga: jest ich dużo, należy wybierać i przebierać, zdecydowanie polecam hodowle, które testują szczenięta i wybór osobnika z odpowiednimi wynikami testów. Przecież chcesz przyjaciela rodziny a nie Schutzhunda?

Bo one potrafia mieć bardzo różny charakter, a zdarza się i paskudny.
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Pascal 31 mar 2005, o 20:09

ON-y są nawet fajne ale jak dla mnie to zbyt hałaśliwe. I faktycznie trzeba bardzo dokładnie wybrać hodowlę z której się bierze szczeniaczka. Nie warto sugerować się niską ceną...
Pascal
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 mar 2005, o 19:18

Postprzez doomka 8 kwi 2005, o 16:55

JA tez mialam taki problem. I wybrala DOGUE DO BORDEAUX. Sama jeszcze nie kupilam tego przyjaciela,ale czekam az znajde odpowiednia hodowle i kupuje, bo zakochac sie w tych psach jest bardzo łatwo. Podaje kilka stronek, krore,moze pomogą podjąć decyzje: http://www.bordog.prv.pl/ ,
http://republika.pl/olaf_coloss/osobliw.htm
http://www.salontao.com/dog/index3.html
http://www.dogomania.pl/galeria/rasa157/
Prosze pisac na c sie pani zdecydowala!
Pozdrawiam
[/b]
doomka
 

Postprzez Gość 11 kwi 2005, o 12:53

Polecam Kundelka. 8)
Gość
 

Postprzez Pascal 12 kwi 2005, o 14:58

A ja niestety nie. Nie obrazam żadnego kundelka. :oops: :?
Pascal
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 mar 2005, o 19:18

Postprzez Grusia 13 kwi 2005, o 22:46

ja uwazam ze wiekszosc duzych ras sie do tego nadaje. wszystko zalezy od wychowania. jesli od szczeniaka bedzie do dzieci przyzwyczajany to problemu zadnego byc nie powinno. moja przyjaciolka ma male dziecko i rottweilera. i bardzo dobrze sie dogaduja. wiec naprawde kazdy pies,pod warunkiem dobrego ulozenia,spelni funkcje stroza i przyjaciela rodziny.
Avatar użytkownika
Grusia
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 159
Dołączył(a): 13 kwi 2005, o 18:34
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gość 28 maja 2005, o 19:45

siemka
tez polecam bernardyna bo tez mam suczeke(najlepsza)
ps.mozecie miw iezyc zdobylam zloty medal w konkurcie na znawce ras
Gość
 

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints