Chcialbym takiego psa... - jest taki?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez karka 23 gru 2005, o 19:08

kuzi napisał(a):Nie polecałbym z kilku powodów Bernardyna. Na pewno dobrym obrońcą nie jest. W okolicy mamy jednego Benka jako stróża. Obstrzekuje wszystkich. Skacze, jest pobudzony. Warczy. Ostatnio przechodziłem z moim młodym gniewnym i wystarczyło jedno warknięcie na dużego Benka i skończył szaleć - koniec, cisza, pies z opuszczonym ogonen spokojnie i z respektem obserwował mojego psiura.


nie zgadzam sie... nie kazdy bernardyn szczeka!!!!! moj prawie wcale i wogole nie obszczekuje przechodniow, czasem im sie przyglada tylko.
Dokladnie takiego samego psa szukalam kilka miesiecy temu i bernardyn idealnie sie sprawdzil!!!
Jesli zdecydujesz sie na benka to pamietaj ze on potrzebuje odpowiedniego zywienia i witamin w okresie wzrostu i prosze wez to pod uwage !!!!
ten piesio na emblemacie to moj Bastorek
Avatar użytkownika
karka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 108
Dołączył(a): 26 lis 2005, o 09:54
Lokalizacja: swietokrzyskie

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Doda1211 23 gru 2005, o 19:26

bernardynki nie należą do typowo głośnych psów (mówię ogólnie, bo wiadomo, że są wyjątki :lol: )
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Tinus 24 gru 2005, o 09:20

ogólnie molosy nie są szczekliwe. To raczej mruki.. jak już mają szczekać to raz.. i to przeważnie wystarczy każdemu, kto słyszał szczek dużego molosa :)
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez Doda1211 24 gru 2005, o 11:43

moloski nie muszą szczekać, ludziom wystarczy ich wygląd, a jak już taki molosek burknie to zaraz jest wielka panika :lol: :lol: 8) 8)
między innymi dlatego je kocham za to, że są jakie są :D
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez Vectra 27 gru 2005, o 04:34

na mój gust Moskiewski Stróż będzie idealny skoro podobają Ci się bernardyny :)

a teraz z innej beczki poprosze namiary na hodowle tych piesków w okolicach Warszawy.Moja znajoma miała sunie tej rasy (jakiś debil ją otruł) i na wiosne planowany zakup szczeniaczka więc zaczynamy poszukiwania.

-doskonały stróż
-nie jest szczekliwy
-niesamowity pieszczoch
-zdecydowanie piesio który lubi mieszkać w budzie (w domu strasznie dokuczało jej ogrzewanie)
-BUDZI RESPEKT WYGLĄDEM <-- ludziska boją się dużych psów

Pozdrowionka dla Wszystkich i spóżnione Życzenia Świąteczne
Avatar użytkownika
Vectra
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 457
Dołączył(a): 6 paź 2005, o 01:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bonny 8 sty 2006, o 18:00

Hm... Moim zdaniem najlepszy bedzie pies, który będzie duży, no i będzie odstraszał wygladem, ale żeby w głębi serca był łagodny... Co do rottków, to moim zdaniem nie najlepszy wybór dla początkującego właściciela... Dobry byłby np. bernardyn, albo jkiś nieskomplikowany molos, ale jaki dokładnie, to nie powiem, nie znam się.
Bonny
 

Poprzednia strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints
cron